Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pomoc dla świeżaka - przygotowanie skórek, walka z pęcherzami, naderwane bicepsy
#1

Cześć Wszystkim!
Bardzo się cieszę, że trafiłem na Wasze forum - mam nadzieję, że możecie odpowiedzieć na kilka moich pytań, związanych z ogólnie pojętymi ćwiczeniami na drążku i kółkach. Przeczesałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania - szybciej będzie, jeśli wymienię je wszystkie i ktoś z Was mi odpowie (z góry dziękuję).

Sport różnego rodzaju uprawiam od prawie 30 lat (pływanie, piłka, siłownia). Od dwóch lat bawię się w crossfit i tam udało mi się dopaść kółka gimnastyczne, które zawsze mi się podobały jako dyscyplina. Dłubię sobie na nich coś tam coś tam - na razie opanowuję muscle-upy, które przewijają się w treningach crossfit. Jestem w stanie wykonać ok 10 muscli pod rząd (zarówno na drążku, jak i na kółkach), ale każdy trening kończy się zerwaniem skóry na palcach, przy nadgarstkach i wnętrzach dłoni. Potem przez kilka dni jestem wyłączony (wysychanie, pękanie, znowu wysychanie itd - pewnie to znacie).
Postanowiłem zainwestować w dobre skórki (zwykłe nie spełniały swojego zadania - nie dość, że skórę i tak zdzierałem, to jeszcze wyrywałem rzepy z samych skórek - ważę 94 kgSmile).
Skórki kupiłem niemieckie, Reichelsport, na 3 dziurki. Sęk w tym, że dziurki są bardzo małe - ledwo mieszczę palce do końca paznokcia. Instrukcja tylko wspomina, że można je powiększyć papierem ściernym, ale nie chcę ryzykować, że będą za duże. dlatego pytam:

1) do jakiego miejsca na palcach powinny dojść otwory w skórkach (za paznokcie, między paliczek środkowy i bliższy?) i jak powiększyć te otwory?

2) czy skórka powinna być napięta - tzn, czy powinienem móc wyprostować palce, czy też skórka powinna blokować pełne otwarcie palców?

3) odciski, pęcherze - jak najszybciej wyleczyć zdartą skórę? Ja robię tak:
1. zrywam skórę
2. psikam Octaniseptem
3. na noc smaruję tribiotikiem
4. w dzień przyklejam plaster (żeby nie wysychało, bo potem ta świeża skóra pęka na zgięciach)
Jeśli macie jakies sprawdzone patenty (maści, metody), będę wdzięczny za podpowiedź.

4) przyczepy bicepsa - od kilku miesięcy czuję bólSmile w okolicach przyczepów przy zgięciu łokciowym oraz na przedramieniu. Najbardziej odczuwalny przy zwykłych ruchach podnoszenia (jak przy podnoszeniu sztangi łamanej stojąc) lub skrętnych nadgarstka - wtedy na przedramieniu (mięsień ramienno promieniowy?)
Lekarz oczywiście kazał masować i stosować maść bez recepty - dzięki!
Pytanie - czy w takich przypadkach stosować środki rozgrzewające (kapsiplast), czy chłodzić?

mam nadzieję, że mi pomożecieSmile Pozdrawiam


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości