Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

problem z treningiem nóg - bez pistoletó
#1

co zamiast pisoletów? bo po ich robieniu nie czuje sie najlepiej, probowalem na podwyzszeniu i z ciezarem, to cwiczenie nie dla mnie, wiec je olewam, ale potrzebuje jakiegos typowo silowego, a cwicze w domu, wiec nie mam obciazenia :/ co polecacie? bo trenowac nogi raczej nalezy.
#2

Wykrok jedną nogą w przód przyklękasz na nodze wykrocznej. Noga zakroczna oparta podłoże częścią grzbietową. Starasz się nią nie pomagać, tylko pracować wyłącznie nogą wykroczną.

P.S. to tylko jedno z wielu ćwiczeń na nogi i chyba trzeba by kiedyś nakręcić na ten temat tutorialSmile
#3

chodzi ci o klasyczne wykorki

https://www.youtube.com/watch?v=S0qv65mh4gE

Tylko starac sie angazowac bardziej ta noga pracujaca?


A wchodzenie na skrzynie ktora siega mi do bioder i wchodzilbym jednonoznie na to? Czy to nie za wysoko i zdrowy ruch, tzn czy nie powstawaly by jakies uciski jednostronne na kregoslup Tongue?

moze sie tym za bardzo przejmuje ale mam skolioze, niewielki stopien bo ok 15-16*, ale jednak jest.


myslalem zeby rzucic trenowanie nog ale to mija sie z celem bo czulbym sie nei swojo wczesniej robilem po te 8-9 pistoletow ale potem cos sie musialo stac i teraz odczuwam kolana i dolny odc plecow po tym cwiczeniu, ciezko utrzymac w nim proste plecy.
#4

Nie chodzi o klasyczne wykroki. Na filmie który wrzuciłeś przyklękają dynamicznie ostro pracując nogą zakroczną. Ty masz ją wyeliminować i dlatego opierasz ją na części grzbietowej. Cała praca ma się odbywać prostując nogę wykroczną a zakroczną staraj się jak najszybciej oderwać od podłoża.

Znacznie lepszym rozwiązaniem od wchodzenia na skrzynie jest wskakiwanie i zeskakiwanie z przeszkody. I różne formy skoku: w dal, wzwyż, na batucie, miękkim podłożu (materac) itp.
#5

a dodanie zatrzymań izometrycznych do klasycznych przysiadów? coś pomoże?
#6

przysiad bułgarski - to co pisał zahir tylko noga zakroczna jest na podwyższeniu:
[Obrazek: Bulgarian+Split+Squat.jpg]

plyometryka:
wskoki na podwyższenie,
przysiady z wyskokiem,
przeskoki seriami przez przeszkody:

ogólnie google nie gryzie i łatwo znaleźć np coś takiego http://www.12minuteathlete.com/bodyweigh...rong-legs/

zapomniałem o sprintach

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#7

Dobrym ćwiczenie są dynamiczne przeskoki.Pozycja wyjściowa to wykrok jednej nogi po czym lekko wyskakujesz w górę i zmieniasz nogi.Mam nadzieje że będziesz wiedział o co chodzi Smile
#8

a zatrzymania izomatryczne sa dobre na rozbudowe sily? czy to raczej na mase i wytrzymalosc?
#9

(2014-06-29, 23:09)dejv napisał(a):  a zatrzymania izomatryczne sa dobre na rozbudowe sily? czy to raczej na mase i wytrzymalosc?

Radziłbym skupić się na podanych ćwiczeniach bo są sprawdzone w 'boju' i z pewnością skuteczne Smile Pamiętaj o rozciąganiu.
#10

Ja od siebie polecam wstępowanie na stopień (możliwie jak najwyższy). Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości