Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zapotrzebowanie na białko oraz jego dostarczenie
#1

Siema wszystkim, odkąd w miarę poważnie zacząłem interesować się swoją dietą stale doskwiera mi problem dostarczania białka. Wyczytałem że osoba regularnie uprawiajaca sport powinna spożywać 2-2,5 g na k masy ciała co w mojej osobie daje od 147 do 186 g na dzień! W każdym posiłku staram się spożywać tyle białka ile mogę ale i tak ciężko jest mi przekroczyć 100, no 120g. Sporo mi to sprawia trudności a tyle jeszcze trzeba... Czy da się jakoś zaspokoić potrzeby na białko nie suplementujac się jakimiś proszkami?
#2

Ile wazysz? Ile masz % body fatu? Ile masz wzrostu? Jak mniej więcej wygląda twoja dieta? Podaj przykładowe posiłki, pomogę ci rozwiać twoje wątpliwości.
#3

Ta historia z 2-2,5g/kg to lipa ogólnie, wystarczy 1,5g a nawet mniej Wink
#4

Oke, tak na szybko waże 73 kg, 186 cm, niestety nie powiem ci o % tkanki tłuszczowej bo nigdy tego nie sprawdzałem... Od paru dni właśnie staram się przejść na dietę low carb, nie wiem czy zostanę przy niej na dłużej,to zależy od tego jak się sprawdzi. Na razie więc skupiam się na tłuszczach dobrej jakości oczywiście... Nieraz jest ciężko znaleźć coś bez dużej ilości wegli, no ale jakos się chyba w miarę udaje. Jeśli już jadam produkty zbożowe, to raczej tylko oparte na mące gryczanej, czy innej bezglutenowej. Ogólnie nie mam jakieś ścisłej diety, codziennie rano czy wieczorem myślę o tym co będę jadł przez cały dzień, patrzę na wartości odżywcze, podliczam to mniej więcej i oceniam jeśli jest ok to tak wchodzę w dzień Wink
#5

Jest pełno dobrych produktów z małą albo ze znikomą ilością węglowodanów. Trochę praktyki i będziesz wiedział co jeść ma low carb. Istotne jest to, żeby na low carb jeść mało białka (właściwie to normalna ilość, mało w porównaniu do zaleceń kulturystycznych), ponieważ gdy zjesz za dużo to dojdzie do glukoneogenezy, czyli białko zostanie zamienione w cukier. Poza tym na low carb jesz głównie produkty zwierzęce, które zawierają pełnowartościowe białko, więc potrzebujesz go mniej. Patrząc na twoje parametry polecalbym max 100g białka na dzień. Spokojnie możesz jeść mniej, nawet 70g ci starczy. A % bf możesz sprawdzić podchodząc do lustra i porównując się do zdjęć z internetu Tongue Jeśli masz jeszcze jakieś pytania odżywiania się, to śmiało pytaj Smile
#6

Zgadzam się z Sethem. Te historie o niezbędnej ilości białka (powyżej 2 g na kg lub więcej) to w dużej mierze wymysł branży suplemenciarskiej. Znam wiele osób które świadomie to ignorują a efekty sportowe (i sylwetkowe) mają znakomite. Poza tym uważam, że ciało nie opiera się na matematyce i nie ma sensu liczenie gramów białka, kalorii itp. Trzeba po prostu zdrowo i rozsądnie się odżywiać i tyle. W innym przypadku sami zmieniamy swoje życie w koszmar i komplikujemy proste rzeczy.
#7

Takie ludzkie rady lubię Big Grin co do ilości białka to faktycznie, nigdy nie przywiazywalem wagi co do ilości spożywanego, starałem się po prostu w miarę gdzieś tam je znajdywac ale to właśnie było te max 80 w porywach 100 g na dzień, a nie odczuwalem żadnych komplikacji albo spadków siły...
#8

jeśli komuś nie zależy na jak najszybszej regeneracji/progresie to i owszem nie ma co liczyć i komplikować sobie życia.
Sprawa wygląda zupełnie inaczej kiedy mamy ambicje na wykorzystanie maksymalnie możliwości organizmu.

swoją drogą ciekawe, że tyle uwagi przykladacie do planow treningów ale odzywiac sie to juz mozna intuicyjnie.
zarówno intuicyjny trening jak i dieta jest tak samo skuteczna.
#9

Nikt tu nie mówi o intuicyjność odżywiania, tylko o nie liczeniu kalorii.
#10

(2016-08-24, 20:05)zahir napisał(a):  Nikt tu nie mówi o intuicyjność odżywiania, tylko o nie liczeniu kalorii.

Zahir ilości powtórzen i serii tez nie liczysz ?
Ja nie mówię ze każdy powinien prowadzić skrupulatny dziennik i liczyć każdy gram owsianki ale zupełny brak samokontroli nie prowadzi w kierunku progresu, a jeśli takiwy sie zdarzy to przez przypadek.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości