Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening wprowadzający
#1

Chciałbym się zacząć gimnastykować ponieważ zaczęło mnie to już wkurzać że nie jestem taki sprawny i szczupły jak za dzieciaka. Od czego zacząć? Mam 21 lat i pewne doświadczenia z crossfitem, czy to coś wnosi do mojej sytuacji?
#2

Oczywiście, że wnosi, to wnosi, że jesteś do tyłu bardzo i masz spieprzone ruchy motoryczne czy tam jak to się nazywa, niech ktoś się wypowie z profesjonalnej strony.

Od czego zacząć? Zależy wszystko od celów.
#3

powiedz co jest Twoim celem, co chcesz osiągnąć a będzie Ci dana starożytna wiedza hehe
#4

Chcę się stać bardziej 'elastyczny' i nauczyć się tych różnych figur zaczerpniętych z Breakdance (chociaż on sam mnie nie interesuje).
#5

Przeczytaj wątek dotyczący sylwetek gimnastycznych. Wrzuć do treningu jak najwięcej ćwiczeń które je doskonalą (podpory, kołyski itp.) Kilka ćwiczeń koncentrycznych na podstawowe grupy mięśniowe: ugięcia ramion na poręczach, podciąganie na drążku, pistolety, wznosy nóg w leżeniu przodem na początek powinno wystarczyć. Z czasem dodasz kolejne. Do tego trening pozycji statycznych: przede wszystkim stanie na rękach, do tego proste progresje wag. Na deser duża porcja rozciągania. Wszystkie podane wyżej ćwiczenia masz szczegółowo opisane w odpowiednich wątkach na foru.
#6

podstawowe ćwiczenia na rozciąganie możesz zaczerpnąć z sekcji warszawskiej.
#7

Sylwetki gimnastyczne dobrze angażują brzuch ale do tego co napisałem wcześniej dobrze było by dorzucić jakieś ćwiczenie koncentryczne na tę partię np. scyzoryki i statyczną poziomkę Smile
#8

Się włączę, chociaż może już zmieniłeś zdanie co do ćwiczeń.

Jeśli masz jeszcze ochotę na ćwiczenie, to to co potrzebujesz do breakdance, to (strasznie dużo to Smile:
siła,
wytrzymałość,
gibkość,
kondycja (żeby po dwóch figurach się nie zasapać).

Zacznij może od podstawowych ćwiczeń kalistenicznych: pompki, przysiady, podciąganie na drążku, brzuszki. Poprawisz siłę i wytrzymałość.

O gibkości nie będę pisał, żeby czegoś nie namieszać (jedynie, rozciąganie zawsze wykonuj dopiero po rozgrzewce)

Kondycja - jak zaczniesz ćwiczyć, to się zacznie zwiększać.
Dodatkowo staraj się naprzemiennie wykonywać jakieś ćwiczenia ruchowe, przez określony czas (5min, 10 pompek, 15 przysiadów - w kółko).
Z czasem wydłużaj czas. Jak zobaczysz postęp, do będzie dodatkowa motywacja.

Jak chcesz się zacząć uczyć figur, to może najpierw stanie na rękach. Ja zaczynałem od przełamania strachu upadku na plecy.
po prostu stawałem i leciałem na plecy lądując bardziej na stopach.
Potem nauka stawania idzie łatwiej
#9

Przede wszystkim, zacznij od podstaw. Bez nich będzie się to ciągnęło i ciągnęło, a nabawisz się kontuzji. Będę to powtarzał zawsze początkującym. Jakie ćwiczenia? Masz powyżej. Najlepiej jak podasz o sobie info dokładniejsze, rozpiszesz plan, a my zweryfikujemy w dziale Nasze plany treningowe. Tam są panowie, oni Ci doradzą. Big Grin Tutaj o rozgrzewce. http://gimnastycy.pl/forum/watek-rozgrze...man-i-inne
Tutaj plan ABC - http://gimnastycy.pl/forum/watek-gimnast...a-na-forum
#10

Witajcie ponownie po przerwie. Czy możecie mi powiedzieć jak powinna wyglądać codzienna porcja gimnastyki jaką powinien otrzymać organizm? Zastanawiałem się nad kupnem paru sprzętów do domu jak np. liny TRX, drążek do podciągania, power wheel, małe kettle i inne ale zastanawiam się czy to nie byłoby wyrzucone w błoto pieniądze czy nie poprzestać na samej kalistenice?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości