Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny dla dzieci jest ruch i systematyczny wysiłek fizyczny, zgadzamy się z mądrymi hasłami o zdrowym odżywianiu i konieczności dbania o równomierny rozwój ciała i umysłu. Tyle teoria. W praktyce o wiele częściej pomyślimy o dodatkowych zajęciach z języka obcego, korepetycjach z matematyki czy kursie przygotowawczym do egzaminu, który czeka dziecko niż o tym, żeby zapewnić mu odpowiednią porcję ruchu.

Niejednokrotnie – w przypadku zajęć ruchowych –  rodzicom towarzyszy również strach o dziecko: co będzie, jeśli zrobi sobie krzywdę, upadnie, przeciąży organizm? Przy tym wszystkim – paradoksalnie – zewsząd słychać narzekania, iż najmłodsi za dużo czasu spędzają przed komputerem, przypłacając to skrzywieniem kręgosłupa, wadami postawy i bólami mięśni.

Niestety, jeśli chodzi o kształtowanie podejścia do ruchu i wysiłku fizycznego, to ze swojej roli nie wywiązuje się również szkoła. Zajęcia z wychowania fizycznego są niejednokrotnie nudne lub traktowane po macoszemu, co powoduje, że młodzi ludzie nie są w stanie wykonać podstawowych ćwiczeń typu pompka, podciągnięcie czy przewrót, nie znają własnego ciała (stąd urazy, upadki, niezgrabne i niesprawne poruszanie się), nie potrafią czerpać radości ze sportu, bo kojarzy im się tylko z obskurną salą gimnastyczną, skokiem przez obdrapaną skrzynię lub zakwasami po biegu bez przygotowania.

Jednocześnie jednak dzieci i młodzież mają naturalną potrzebę ruchu, poznawania świata i badania granic swoich możliwości, stąd też szukanie alternatywy dla zajęć szkolnych – młodzi ludzie chcą się rozwijać, przywiązują wagę do ciała i sprawności. Na YouTube można znaleźć mnóstwo filmików wrzucanych przez osoby chcące pochwalić się swymi umiejętnościami fizycznymi. Dzieciaki – zwłaszcza dziewczęta – szukają też informacji o prawidłowym odżywianiu. Niejednokrotnie na każdym z tych obszarów brakuje im kogoś, kto mógłby udzielić wskazówek, wytłumaczyć czy dobrać najbardziej optymalny rodzaj aktywności fizycznej.

I tutaj pojawiamy się my 🙂

Prowadzone przez nas zajęcia z gimnastyki dzieci, młodzieży i dorosłych mają na celu wszechstronny, równomierny i symetryczny rozwój ciała, wzmocnienie mięśni, wyrobienie szybkości, zwinności i koordynacji ruchowej oraz kształtowanie prawidłowej, zgrabnej sylwetki. Zajęcia będą doskonałym przygotowaniem (kondycyjnym, siłowym, wytrzymałościowym) do praktycznie każdej innej dyscypliny sportowej. Jako alternatywę dla siłowni, fitness czy lekcji wychowania fizycznego proponujemy zajęcia ogólnorozwojowe oraz naukę podstawowych elementów gimnastycznych – wszystko to na specjalistycznych salach, wyposażonych w przyrządy i pomoce gimnastyczne (poręcze, kółka, drążki, batut, odskocznie, równoważnie, liny, drabinki, skrzynie, lustra itp.). Materace, maty gimnastyczne, doły z gąbkami oraz nadzór trenerów dają gwarancję bezpieczeństwa.

Dzieciaki wspinają się, ćwiczą przewroty, biegają, próbują swoich sił na równoważni i skaczą na batucie. Na takie ogólnorozwojowe zajęcia może uczęszczać już kilkuletnie dziecko!

Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *