Filmy

Seria „The Hard Way to Success”

Seria filmów dokumentalnych „The Hard Way to Success” opowiada o różnych sportowcach, ich karierach oraz trudnościach, jakie musieli przezwyciężyć na drodze do sukcesu – kontuzje, słabe wyniki, brak wiary w siebie… Bardzo budująca seria, przypominająca, że trudności są udziałem każdego i że nie należy się poddawać. Poniżej odcinek o Giulia Steingruber, ale polecam również te o siostrach Downie i o bliźniaczkach Wevers.

Seria „Beyond the routine”

Podobna seria filmów dokumentalnych, „Beyond the routine” to produkcja Flo Gymnastics. Większość odcinków wymaga wykupienia abonamentu, ale sam poniższy odcinek o Gabby Douglas to nie lada gratka:

„Aly Raisman: Quest for Gold”

Ponad godzinny dokument poświęcony drodze Aly do złota olimpijskiego w Londynie, pod okiem trenera Alicii Sacramone.

„Made in America”

Produkcja USA Gymnastics, to seria zaczynająca się od jednego dużego filmu dokumentalnego o złotym okresie amerykańskiej gimnastyki (czyli od 2001 roku do dziś), w którym zawodniczki zdobyły 87 medali światowych i olimpijskich – o 42 więcej niż ich największy konkurent. Kolejne odcinki mają ukazywać się co tydzień i pokazywać losy pojedyńczych zawodniczek – jedyny na razie opublikowany opowiada o Carly Patterson.

Niestety, z powodu ograniczeń w umowach dystrybucyjnych, seria jest dostępna jedynie dla widzów ze Stanów Zjednoczonych.

MadeInAmerica