Forum Gimnastycy.pl
Podciąganie na jednej ręce od Newcia - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Trening (https://gimnastycy.pl/forum/forum-67.html)
+--- Wątek: Podciąganie na jednej ręce od Newcia (/thread-1063.html)

Strony: 1 2 3


RE: Podciąganie na jednej ręce od Newcia - Szczupi - 2014-07-09

no chodziło mi o to w sylwetce, od jutra zaczynam grease the grove z podciąganiem z ręcznikiem Tongue


RE: Podciąganie na jednej ręce od Newcia - Newcio - 2014-07-09

(2014-07-09, 22:20)Seth napisał(a):  Podciąganie taktyczne, to nazwa wymyślona chyba przez Tsatsouline'a (uwielbiana zresztą przez naszego ulubieńca) dla podciągania w sylwetce.
Bo jakże można budować brutalną siłę ćwiczeniem, które nazywa się "gimnastyczne" lub "w sylwetce", czy "w pozycji gimnastycznej"? Big Grin

no tak zbyt pedalskie określenie


RE: Podciąganie na jednej ręce od Newcia - rafal - 2014-07-09

Uprzedzając pytania "grease the groove" to smarowanie gwintów.
U Sommera zalecane jest opanowanie RC (rope climb) czyli poprawnego wspinania na linie przed rozpoczęciem treningu podciągania na 1 ręce. Poprawnego czyli bez użycia nóg i maksymalne sięganie rękami podczas wchodzenia i schodzenia. A to dlatego żeby przygotować stawy i ścięgna. Podciąganie na 1 ręce bez odpowiedniego przygotowania grozi kontuzją także nie radzę się spieszyć.


RE: Podciąganie na jednej ręce od Newcia - Newcio - 2014-07-09

faktycznie zapomniałem o linie, powolne opuszczanie na linie z maksymalnego ugięcia do maksymalnego wyprostu


RE: Podciąganie na jednej ręce od Newcia - dom_cyl - 2014-07-10

(2014-07-09, 23:01)rafal napisał(a):  Uprzedzając pytania "grease the groove" to smarowanie gwintów.
U Sommera zalecane jest opanowanie RC (rope climb) czyli poprawnego wspinania na linie przed rozpoczęciem treningu podciągania na 1 ręce. Poprawnego czyli bez użycia nóg i maksymalne sięganie rękami podczas wchodzenia i schodzenia. A to dlatego żeby przygotować stawy i ścięgna. Podciąganie na 1 ręce bez odpowiedniego przygotowania grozi kontuzją także nie radzę się spieszyć.

Ja potrafiłem się utrzymac na jednej ręce z głową nad drążkiem, bez odpowiednich treningów wcześniej i tak mnie bolały potem stawy łokciowe, że zrezygnowałem. Lepiej iśc powoli poprzez linę, czy przenoszenie ciężaru na jedną rękę podczas gdy drugą trzymamy czegoś na niższym poziomie.


RE: Podciąganie na jednej ręce od Newcia - zahir - 2014-07-10

(2014-07-09, 21:45)Szczupi napisał(a):  z napieciem ciala, u was to sie chyba zwie w sylwetce.

a czy takie podciaganie jest w ogole zdrowe na kregoslup ?

czy to ćwiczenie ma na coś przełożenie prócz wspinaczki? czy to tylko dla szpanu

Każde podciąganie jest zdrowe dla kręgosłupa, bo powoduje jego dekompresję. Dlatego lekarze zalecają osobom z chorym kręgosłupem wiszenie na drążku. A napięcie ciała jest po to, byś aktywizował różne grupy mięśniowe. Sylwetka gimnastyczna powoduje, że w to ćwiczenie zaangażowane są nawet nogi i mięśnie brzucha.


RE: Podciąganie na jednej ręce od Newcia - Szczupi - 2014-07-10

miałem na myśli podciąganie jednorąćz gdzie jak wiemy nie bedziemy idealnie prosto miec linii barkow czy mednicy, wiec czy to zdrowe mimo ze robimy i na ta reke i na druga?


RE: Podciąganie na jednej ręce od Newcia - zahir - 2014-07-11

Tak. Przecież w tym ćwiczeniu odciążasz kręgosłup.


RE: Podciąganie na jednej ręce od Newcia - Kamyl - 2014-07-11

No dobra, a szybciej można się nauczyć podciągania na jednej ręce podchwytem czy nachwytem? Wink
(2014-07-09, 23:01)rafal napisał(a):  Uprzedzając pytania "grease the groove" to smarowanie gwintów.
U Sommera zalecane jest opanowanie RC (rope climb) czyli poprawnego wspinania na linie przed rozpoczęciem treningu podciągania na 1 ręce. Poprawnego czyli bez użycia nóg i maksymalne sięganie rękami podczas wchodzenia i schodzenia. A to dlatego żeby przygotować stawy i ścięgna. Podciąganie na 1 ręce bez odpowiedniego przygotowania grozi kontuzją także nie radzę się spieszyć.
Oderwę się trochę od tematu, jakiej grubości ma być sznur? Big Grin


RE: Podciąganie na jednej ręce od Newcia - rafal - 2014-07-11

np 40mm jak ta http://mtidea.pl/liny-do-wspinania-climbing-ropes/29-battle-rope-15m-fi-40-mm.html