Forum Gimnastycy.pl
Stanie na rękach w miejscu i chodzenie na rękach - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Okiem trenera (https://gimnastycy.pl/forum/forum-12.html)
+--- Wątek: Stanie na rękach w miejscu i chodzenie na rękach (/thread-2619.html)



Stanie na rękach w miejscu i chodzenie na rękach - Hannibal - 2017-05-18

Piszcie co poprawić i jak poprawić, aby lepiej stać w miejscu na rękach i chodzić na rękach.
12minut takiego wolnego stania mam.

Jak dam głowę dokładnie między barki, to nie mogę spojrzeć na ręce i podłogę pode mną.
Nogi mógłbym lepiej skleić między sobą.







RE: Stanie na rękach w miejscu i chodzenie na rękach - Wylfryd - 2017-05-18

Tak jak piszesz, trzeba nogi skleić Wink
A oprócz tego, to z tego co zauważyłem, to wyginasz się w banana jednak. Zepnij poślady i brzuch. Barki trzeba otworzyć, bo inaczej zawsze będziesz wygięty

Taka mała uwaga, bo nie wiem, czy o to też pytałeś, ale w gimnastyce raczej chodzi się na prostych rękach, tak "na pingwinka" Wink


RE: Stanie na rękach w miejscu i chodzenie na rękach - Predi - 2017-05-18

Więcej hollow, w ogóle nie przeniosłeś nawyków z sylwetki do stania. Albo nie robisz hollow, albo robisz nieprawidłowo. Dobre hollow = brak rozklejonych stóp. Dalej - otwieranie barków na każdym treningu. Opad tułowia przy drabinkach najprościej i trzymać. Wyciągnij się z ramion podczas chodzenia nie chodź z łokcia, a z barku, pracuj miednicą. Poćwicz to przy ścianie, brzuchem do ściany i sobie maszerujesz w miejscu starając się nie ruszać piętami.

Wygiecia w chodzeniu nie uznałbym za błąd ale tutaj było za duże. Wink


RE: Stanie na rękach w miejscu i chodzenie na rękach - Hannibal - 2017-05-19

Dzieki.
Kiedys banan byl wiekszy, wiec jest progres u mnie XD.
Hollow nie robie w ogole.
Kiedys robilem.

Chodze jak pingwino? Masa nog robi swoje, temu miedzy innymi równowagę, czy trzymanie caly czas mocne napięcie w nogach nie jest latwo. Wink

Ale zobaczymy za jakis czas.

To co, zaczac hollow body robic oraz stanie na rekach przy scianie, cos jeszcze?
Nietoperze robie teraz przy drabinkach.
A jakie cwiczenia na otwieranie barków?

Aha, ile minut na te hollow poświęcać (całościowego czasu)? Zawsze mi to zajmowało mase czasu. Prawie powyzej 30'.
Robie na rozgrzewkę kilka desek przodem, tyłem i bokiem czy lean push ups, czy lalane plank.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka


RE: Stanie na rękach w miejscu i chodzenie na rękach - Wylfryd - 2017-05-19

No właśnie nie chodzisz jak pingwino. A powinieneś ;P

Hollow body (i ogólnie sylwetki), stanie przy ścianie, stanie na RR w pozycji łamanej, wchodzenie stopami po ścianie, stanie na RR w oparciu o jakiegoś klocka (tak żeby tylko przedramiona się opierały). Stojąc pamiętaj o sylwetce i "wkładaniu" barków

Co do barków:
1. Pogłębienia tułowia w opadzie, chwyt rękoma na wysokości barków, chwyt skrzyżny
2. Pogłębienia tułowia w klęku
3. Leżenie przodem zwieszone
4. Skłon „japoński”
5. Przenosy gumy/kija nad głową nachwytem/podchwytem
6. J.w. tylko w leżeniu
7. Przenosy kółek bokiem w opadzie na nodze wykrocznej
8. W oparciu o ścianę lub chwytem dłoni rozciąganie klatki piersiowej ( palce skierowane w stronę kręgosłupa lub skierowane w dół )
9. W siadzie prostym ramiona z tyłu - oddalanie biodra od ramion (rozciąganie barków)
10. Zwis odwrócony
11. Zwis wykręcony
12. Stojąc plecami do ściany, zrotować miednicę (do pozycji hollow), szuranie rękoma po ścianie (jak w wyciskaniu żołnierskim)