Forum Gimnastycy.pl
Trening klatki piersiowej - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Trening (https://gimnastycy.pl/forum/forum-67.html)
+--- Wątek: Trening klatki piersiowej (/thread-978.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Trening klatki piersiowej - zahir - 2015-01-07

Magicznym nie. Są bardzo dobre ale niekoniecznie na klatę.


RE: Trening klatki piersiowej - Newcio - 2015-01-07

ale zobacz za to jaki ma triceps


RE: Trening klatki piersiowej - bartez2939 - 2015-01-07

to nie triceps tylko triceratops Big Grin
Czemu teraz panuje tak silny trend na tą klatkę?


RE: Trening klatki piersiowej - Mrowek - 2015-01-07

Kiedyś nie panował od zawsze panował zestaw imprezowy klata i biceps + eight pack !


RE: Trening klatki piersiowej - bartez2939 - 2015-01-07

Chodziło mi o trochę dawniejsze lata Big Grin ale chyba jak kulturystyka zaczeła zyskiwać popularność, to weszła moda na dużą klatę, czyli pewnie 70 lat albo lepiej.


RE: Trening klatki piersiowej - Newcio - 2015-01-07

bo kiedyś więcej trenowano gimnastyki, ale kulturystyka dawała większe rozmiary mięśni, zresztą w USA jest kult wielkości, a trendy USA promieniują na cały świat, stąd w sklepach masz coca colę jadasz w mac'u i korzystasz z internetu i wszyscy chcą żyć albo przynajmniej przez dłuższy czas chcieli żyć jak w Stanach. Stąd gimnastyka stała się mniej popularna na rzecz łatwiejszej i wygodniejszej kulturystyki, bo nie musiałeś poświęcać wielu godzin treningu żeby osiągnąć sylwetkę


RE: Trening klatki piersiowej - Marcin88 - 2015-01-07

Ale gimnastyka jest mega popularna w Stanach..a u Nas?? Szkoda że tego trendu nie widać.Ludzie ciągle myślą o tym by mieć większe bicki..ciągle ta masa i pompa.. A gdzie wytrzymałość,gibkość,dynamika i sprawność fizyczna itd.


RE: Trening klatki piersiowej - Wylfryd - 2015-01-07

(2015-01-07, 22:32)Marcin88 napisał(a):  Ale gimnastyka jest mega popularna w Stanach..a u Nas?? Szkoda że tego trendu nie widać.Ludzie ciągle myślą o tym by mieć większe bicki..ciągle ta masa i pompa.. A gdzie wytrzymałość,gibkość,dynamika i sprawność fizyczna itd.

W lesie. Tak jak piszesz dla sporej ilości osób ważny jest wygląd, nic poza nim. Mam w klasie takich dwóch "kulturystów". W ciągu 2,5 roku treningów mieli już co najmniej po jednej kontuzji, a śmiech mnie bierze, gdy słyszę o tym jak liczą sobie ile mają zjeść "supli" (w wieku 18 lat). Siły (oczywiście na przyrządach) nawet trochę mają, ale ja po pół roku bez żadnych regularnych treningów i tak byłem np. lepiej rozciągnięnty niż oni.

Chciałem odruchowo wstawić uśmiechniętą minkę, ale tu chyba jednak powinna być ta smutna... :/


RE: Trening klatki piersiowej - Struc - 2015-01-09

sylwetki gimnastyków to zazwyczaj sylwetki tzw. "pull", nie do końca jest tak, że gimnastycy są symetrycznie rozwinięci jak to się mówi
plecy i bicepsy bardzo mocno rozwinięte a klata i tricepsy nieproporcjonalnie mniejsze - co nie znaczy, że słabsze
oczywiście dużo zależy od genetyki, budowy i specjalizacji przyżądów, niemniej da się to zauważyć zarówno u młodych gimastyków (np. horton) jak i u legend (np. yovchev)


RE: Trening klatki piersiowej - zahir - 2015-01-09

Nie mniej jednak te sylwetko podobają mi się dużo bardziej niż symetrycznie" i monstrualnie napakowane koksy typu Dorian Yates