Forum Gimnastycy.pl
Trening klatki piersiowej - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Trening (https://gimnastycy.pl/forum/forum-67.html)
+--- Wątek: Trening klatki piersiowej (/thread-978.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Trening klatki piersiowej - Jugger - 2014-06-02

(2014-05-29, 21:46)Bylon napisał(a):  -oczywiście, że dipsy/dipy/pompki szwedzkie są ćwiczeniem na klatkę piersiową i przede wszystkim na klatkę piersiową. Jeśli ktoś myśli, że jest to ćwiczenie głównie na triceps, to niech spróbuje wycisnąć ciężar ciała w wyciskaniu francuskim.
Dla mnie najlepszy argument i bardzo prosty do sprawdzenia.


RE: Trening klatki piersiowej - Struc - 2014-06-02

(2014-06-02, 12:03)Jugger napisał(a):  -oczywiście, że dipsy/dipy/pompki szwedzkie są ćwiczeniem na klatkę piersiową i przede wszystkim na klatkę piersiową. Jeśli ktoś myśli, że jest to ćwiczenie głównie na triceps, to niech spróbuje wycisnąć ciężar ciała w wyciskaniu francuskim.

to jest duże uproszczenie i może wprowadzać w błąd

wyciskanie płasko jest ćwiczeniem wielostawowym (złożonym) pracują dwa stawy i co najmniej 3 grupy mięśni, które wspomagają się wzajemnie, dlatego można wycisnąć niebagatelne ciężary - nie dla tego, że piersiowy to większy mięsień tylko dlatego, że współpracuje z innymi mięśniami

rozpiętki i wyciskanie francuskie są ćwiczeniami izolowanymi, pracują tylko, analogicznie, stawy: barkowy i łokciowy - wyciskamy nieporównywalnie mniejsze ciężary, to jest jasne jak słońce - mięśnie pracują niemalże samodzielnie

z mojej wiedzy wynika, że zarówno masę jak i siłę głównie robi się ćwiczeniami złożonymi - izolacja to tylko dodatek

wszystko zależy od ustawienia łokci i odległości między chwytami i ogólnie techniki
wyciskanie szeroko (łokcie bardziej na boki) - pracuje głównie piersiowy, triceps i akton przedni barku wspomaga
wyciskanie wąsko (łokcie blisko ciała) - triceps a potem piersiowy i część barkowego

to samo tyczy się pompek i dipów - gdy mówimy o treningu z masą ciała

mi wychodzi na to:

że pompki szerokie i dipy w szerszym rozstawie i pochylonym ciałem do przodu to główne ćwiczenia na klatę w dalszej części na triceps
IMO rozpiętki/rozpięcia np. na kółkach będę pomocniczym ćwiczeniam na piersiowy

gdy chodzi o triceps to sytuacja jest odwrotna - zmieniamy technikę pompek, dipów i proporcje się zmieniają


RE: Trening klatki piersiowej - Robert - 2014-06-02

Tak jak pisze Struc wyciskanie francuskie to ćwiczenie izolujące mięsień. Nie jest to trudniejsze ćwiczenie od rozpiętek z hantalmi ważącymi połowę wagi ćwiczącego każda.


RE: Trening klatki piersiowej - Newcio - 2014-06-02

wychodzi na moje, wąsko ramiona w dipach to ćwiczenie na tricepsy


RE: Trening klatki piersiowej - dom_cyl - 2014-06-02

Ale kto ma w dipach ręce przy sobie?


RE: Trening klatki piersiowej - Newcio - 2014-06-02

ja mam przy sobie


RE: Trening klatki piersiowej - rafal - 2014-06-02

Ja też, chyba że robię bułgarskie na kółkach Wink


RE: Trening klatki piersiowej - Seth - 2014-06-02

I ja Tongue


RE: Trening klatki piersiowej - Bylon - 2014-06-02

Ależ oczywiście, że ręce przy sobie w dipach to ćwiczenie na tricepsy. Zgadzam się.

Wcześniej, Newcio, twierdziłeś, że wszystkie dipy to ćwiczenie na tricepsy. Ja się z tym nie zgadzam. Ręce "daleko od siebie" to moim zdaniem ćwiczenie na klatkę. Jeśli teraz zawężasz: "ręce przy sobie to ćwiczenie na triceps", to pełna zgoda. Ale są też wersje na klatkę.
___
Ja zdecydowanie wolę robić dipy z łokciami prowadzonymi na zewnątrz (ręce nie przy sobie), ale oczywiście zdarza mi się wykonywać je z łokciami przy ciele.


RE: Trening klatki piersiowej - Newcio - 2014-06-02

i nadal są z większym bądź mniejszym zaangażowaniem innych mięśni w zależności od ułożenia ramion, od początku całej dyskusji o tym mówiłem, ale nie chce mi się już wywodów kolejny raz prowadzić, bo i tak to zbywasz jakbym się nie starał poprzeć moje argumenty literaturą, badaniami czy autorytetami. Dla Ciebie wszystko jedno. Tym bardziej teraz pomijasz całą poprzednią dyskusję, w której starałem się dobitnie udowodnić moje tezy.