Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pierwsze muscle upy, pierwsza krytyka, czyli świetna baza na przyszłość
#1
Tongue 

Siemacie Smile

Zamieszczam nagranie, gdzie pokazuję jak obecnie wykonuję muscle upy. Póki co robię to dość siłowo, mimo tego będę wdzięczny za ocenę jak to wygląda, co poprawić, jaka jest tutaj dalsza droga rozwoju, itp.

Dodatkowo mam wrażenie, że przy tak wykonywanym ćwiczeniu za bardzo obciążam sobie łokcie w momencie przechodzenia nad drążek. Ogólnie mam dość długie łapy (rozpiętość 193cm przy wzroście 183cm) i zdaje się, że powinienem na takie rzeczy uważać. A nie chcę za parę lat mieć "pykających" łokci Smile

Wszelka krytyka bardzo mile widziana Smile

#2

co w tym złego że robisz siłowo ? Zależy jaki masz cel, jeżeli zależy by robić siłowo brakuje tylko prostych nóg i chwytu odpowiedniego bo robisz "podskokiem" przechwyt to znaczy, że miałeś "małpi" chwyt czyli kciuk na górze, łatwiej jest zrobić kiedy masz kciuk pod drążkiem. Jak tak uczę, że łokcie mają być przy ciele, lepiej tak niż szeroko i łokcie w bok, wtedy dźwignia działa mocno na obojczyk i może doprowadzić do zwichnięcia barku, pisałem już o tym wielokrotnie gdzieś

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#3

Wygląda nieźle , ale ten taki "przeskok" zdecydowanie bym wykluczył . Wejdzie w nawyk Smile Siłowo jak najbardziej , ok . Jak kolega wyżej ^ Ze swojego doświadczenia wiem , że istnieje wiele wariacji MuscleUpa , każdy robi go tak jak się nauczył i weszło mu w nawyk . Obecnie sam przestawiam się na inna technikę , bo wyglada lepiej "estetycznie" i technicznie Smile Życzę dalszej progresji Smile
#4

Dzięki za odzew!

Newcio faktycznie z chwytem jeszcze trochę kombinuję. Będę się trzymał tego co napisałeś i pracował, żeby nie blokować się nadgarstkami przy przejściu na górę. Stąd u mnie chyba ten podskok...wtedy zmieniam ustawienie nadgarstków - zdecydowanie do poprawy. Pozostałe rzeczy też wdrożę! Jak mi się uda to poprawić to się tu pochwalę Smile

mlody13177 a na jaką technikę się przerzucasz? Kiedy już poprawię te siłowe MU , planuję nauczyć się też wykonywać to ćwiczenie w taki sposób jak jest tu na tutorialu z gimnastycy.pl pokazane - bardziej zręcznościowo. Również życzę rozwoju Smile
#5

Brakuje Ci tych "negatywów" czyli pracy ekscentrycznej mięśni, porób kilka powtórzeń do 5, powolnego opuszczania z podporu o łokciach przy ciele do pełnego zwisu, wymyk i znowu z podporu ja najwolniej do pełnego zwisu. Wtedy na każdym odcinku ruchu kształtujesz siłę, max 3 serie, do 5 minut odpoczynek, po 2-3 takich treningach powinno zaskoczyć, zwróć uwagę by jak najdłużej opuszczać właśnie na odcinku przechwytu i powinno zaskoczyć

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#6

Dzięki Newcio!
Faktycznie to powinno się dla mnie świetnie sprawdzić. No i pomysł z dodatkowym zwolnieniem w okolicach przechwytu wydaje mi się fantastyczny! To chyba będzie dokładnie to czego tu potrzebowałem. Aż się nie mogę jutra doczekać, żeby to przetestować Smile
#7

daj znać czy poprawiłeś

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#8

(2014-06-10, 20:03)Newcio napisał(a):  daj znać czy poprawiłeś

Pewnie! Dzisiaj się już tym pokatowałem Smile Tak jak poradziłeś, koncentruję się na łokciach przy ciele, odcinku przechwytu i jak najwolniejszym ruchu.

Nie chcę nic na szybko robić, więc poczekam jeszcze te 2-3 treningi i zobaczę jak jest. Jak się poprawię to wrzucę nagranie Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości