Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Waga tyłem [BackLever] 9tyg progresu
#1
Video 

Cześć Smile
Chciałbym się wam pochwalić moim 9cio tygodniowym cyklem ćwiczeń pod wagę tyłem z waszego forum Smile

Jestem w drugim tygodniu w pozycji "wagi o plecach prostych" i ostatnio spróbowałem zrobić pełną wagę i ku mojemu zdziwieniu jakoś to wyszło Big Grin Niżej filmik , wiem , że nie jest ideał . Nie napiąłem chyba wszystkich mięśnie . Czekam na ocenę i krytykę .

#2

cienko to wygląda, dlatego, że machasz nogami i masz rozłączone, pozycja się spieprzyła, bo mięśnie brzucha rozluźniłeś i pracę przejęły lędźwie (pewny tego nie jestem)

Ale ogólnie będą z Ciebie ludzie, jeszcze z miesiąc.
#3

Coś tam się dzieje w dobrym kierunku, lecz nogi są ugięte a sylwetka nie jest właściwa ( banan ).Dla mnie trzymasz wszystko spiętymi lędźwiami i tyłem nóg.Robiłem tak jak ty i też się cieszyłem że robię pełną wage, i chłopaki tutaj mnie uświadomili że jest to błędna sylwetka.Gdy poszedłem po rozum do głowy to sie cofnąłem w progresji i już się nie podpalamSmile.Sumiennie podejdziesz do tematu to i będą dobre wyniki.

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#4

Napnij mocno nogi. Złap pozycję i opuść do wagi. Teraz nogi masz zgięte i luźne stąd banan. Ważne jest również ułożenie barków. Wypchnij je do przodu.
#5

więcej opuszczań z góry rób i napnij brzuch, zero pracy brzuchem jest a to on największą pracę wykonuje w tym ruchu. Zadbaj o regularny trening sylwetek gimnastycznych i od razu poczujesz różnicę

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#6

Postaraj się mocno naciskać na drążek aby przenieść środek ciężkości bardziej do przodu.
#7

Dziękuję za wszystkie rady i na pewno wezmę to pod uwagę Smile Co do sylwetki wiem , ze nie jest idealna i jej dużo do tego brakuje . Ćwiczę 4x w tygodniu wagę tyłem i przodem . (według tych progresji)

Lepiej robić negatywne ruchy opuszczająć się do pozycji , czy jechać dalej ten schemat ? Smile
#8

Opuszczanie się do pozycji nie jest negatywem. Jest to kolejny poziom progresji. Można powiedzieć że masz opanowaną wagę jeśli potrafisz ją utrzymać w pełnym zakresie ruchu. Ale zaczynasz każdy etap od wskoczenia do pozycji, potem opuszczenia do niej a następnie podniesienia do pozycji.
#9

trzeba dany element atakować z różnych stron, na pewno najlepsze wyniki przy wagach będzie dawało opuszczanie z góry ( u wagi przodem ) i z dołu ( u wagi tyłem ), ale to trzeba umieć utrzymać poprawną sylwetkę co nie jest łatwe, ale powodzenia i bądź cierpliwy, wagę tyłem można w spokojnie kilka tygodni opanować, ale wagę przodem to już kilka miesięcy. Na razie moi znajomi, którzy lecą moją progresją robią ją miesiąc, sylwetki mają świetne, ale nie mogą utrzymać w pozycji poziomej, są blisko ale to dopiero jeden miesiąc pracy

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#10

Ja z takim bananem też potrafię zrobic bez żadnego treningu pod ten element.
Lepiej zacznij od prostszej progresji, z poprawną sylwetką. Jest trudniej, ale to dobrze.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości