Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wykorzystanie kółek gimnastycznych w nietypowy sposób!
#11

Każde ćwiczenie powinno czemuś służyć. To wzmacnia jedynie stabilizację. Zakres ruchu jest dość ograniczony, bo to tylko ugięcia ramion. do czego takie ćwiczenie ma mnie przygotować? Jakie cechy motoryczne rozwinąć? Jeśli chodzi o stabilizację, to piłka (zwłaszcza niedopompowana) zadziała podobnie a pozwoli złamać schematy ruchowe. Można robić ugięcia z jedną ręką prostą odwodząc ją w bok, lub do przodu. Można również trzymać ją oburącz. w takim ćwiczeniu bierze udział nie tylko wiele grup mięśniowych w różnym zakresie pracy (jedne koncentrycznie, drugie ekscentrycznie, jeszcze inne stabilizacyjnie), lecz również wzmacniamy stawy. Te ćwiczenia z filmiku powyżej, to głównie show i dla osoby regularnie trenującej na kółkach i mającej dobrą stabilizację niewiele pomogą. A już zupełnie nie widzę powodu do podpalania moich pięknych kółek.
#12

(2014-11-26, 10:49)MatiPK napisał(a):  Zgadzam się z Sethem to całkiem inny bodziec ja przy pierwszej próbie pełnej pompki wyladowalem na twarzy w polowie drogi Big Grin
Ja nawet nie jestem w stanie zrobić takiej pompki. Tongue
#13

Zahir skoro uważasz, że to ćwiczenie dla Ciebie nic nie wnosi okej Wink ja poprostu lubie różnorodność i eksperymenty... no i wykonanie tego ćwiczenia na lodzie i posmarowanych oliwą kółkach to rzeczywiscie show i to konkretny Big Grin Napewno ćwiczenie to wpływa na całkowite napięcie ciała bo musimy kontrolować ruch i napięcie przez cały zakres ruchu, jeśli coś puści upadamy na twarz Big Grin dobrze idzie sobie równiez wyrobic chwyt ponieważ musimy bardzo mocno ściskać kółka żeby to nie uciekały nam na boki...
Nie uważam że ćwiczenie to jest jakimś złotym środkiem na robienie czegolwiek lecz poprostu fajnym urozmaiceniem treningu.
#14

ciekawy pomysł, na pewno większa niestabilność niż na wiszących kółkach czy trx'ach. Ciekaw jestem czy dałoby się na tym stanąć na rękach Smile albo podpór wagą i samolot Big Grin

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#15

można je jeszcze zjeść Tongue- też będzie show, tak jak pisze Zahir wydaje mi się , że ćwiczenia coś muszą dawać a ten koleś z filmiku ma ewidentne parcie na szkło
Pewnie jak we wszystkim jedni ćwiczą dla konkretnych celów inni ćwiczeniami się nudzą bo tych celów sobie nie wyznaczyli...
#16

to takie show jak waga w podporze na butelkach albo innych przyborach. Generalnie widzę w TRX większe możliwości niż w tych kółkach, wjazdy, rozjazdy, podpory zwieszone

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#17

Generalnie to jeszcze nikt z Was nie spróbował, a wszyscy marudzą. Wink
#18

Mówiąc ogólnie to piłka vs obręcze biorąc pod uwagę pompki to nie ma nawet porównania, na obręczach jest dużo bardziej niestabilnie i co robią obręcze czego piłka nie robi? jeśli jest ciężko to zaczniemy mocniej ściskać obręcze, przez co bardziej się chwyt wzmocni(choć tutaj jest 5 milionów lepszych sposobów), na pewno warto spróbować, choć nie takie przeznaczenie kółek. Jeśli komuś to w jakiś sposób pomoże, to bardzo dobrze, osobiście mi wcale to nie pomoże i druga sprawa, że nie mam czasu, żeby aż tak wymyślać, ale polecam, bo próbowałem coś podobnego, więc to jest trudniejsze niż się wydaje.
#19

Rzeczywiscie gosciu ma trochę parcie na szkło. Ogółem a szczegolnie zawartoscią totalnie przegrywa z osobami tworzącymi tego typu nagrania z naszego forum. Ale mnie osobiście podoba się jakoś ten wsiowy spokoj i jego filmiki dzialaja motywująco ( Jak wszystkie popisowki).
Wydaje mi się, że trudnosc na kołkach sprawi stabilizacja samych nadgarstków, na pilce bardziej trzeba ustabilizować korpus czy trochę odjzezdzające ręce, a na Trxie ręce rozjeżdzają się strasznie. Każdy przyrząd jest inny i jak wy możecie się sprzeczac co jest lepsze ? Smile
#20

Jeśli szukasz nowego sposobu jak popisać się przed kolegami jaką nową super pompkę znalazłeś nie trenując przynajmniej roku nad nią, jak najbardziej ok. Ćwiczenia mają mieć konkretny cel - wzmocnienie chwytu znam znacznie lepsze ćwiczenia które rozwijają mięśnie odpowiedzialne za tą funkcję np.
-Drabina Bachara
-Campus
-Chwyty wspinaczkowe
Dochodzą również bardziej wymyślne
-Tablica z wywierconymi otworami 10x5 do tego 2 kołki, wchodzimy do góry używając naszych drewnianych przyjaciół
-2 drewniane bloczki, muszą być na tyle duże abyśmy nie potrafili ich objąć pełnym chwytem, stawiamy bloczki na ziemi i staramy się utrzymać podpór trzymając za nie. Trudniejsza wersja staramy się przemieszczać, łatwiejsza mniejsze bloczki.

Był poruszany temat odnośnie treningu chwytu w wspinaczce tam znajdziecie więcej pomysłów czy wyjaśnień.
http://gimnastycy.pl/forum/watek-silny-c...rzedramion
Dlaczego warto się wspinać:
http://gimnastycy.pl/forum/watek-bouldering

Jeśli chodzi o stabilizację górnych partii mięśniowych, taka forma jest dla mnie dopuszczalna tylko w jakim celu ? Czy nie lepiej wykonywać te ćwiczenia na normalnie powieszonych kółkach i łamać schematy ruchowy nabywając nowe um. lub elementy ? Szczerze powiedziawszy zamiast wykonać pompki lvl 666 wolał bym przejść z wagi tyłem do rozpięcia, jakiś dziwny chyba jestem Big Grin

Podsumowując jako zabawa jak najbardziej i urozmaicenie treningu, stabilizacja tego typu do mnie nie przemawia, trening przedramion, są ciekawsze formy i bardziej rozwojowe jak wspinaczka Smile.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości