Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening- cykle i przerwy i dni treningowe
#1

Chciałbym ułożyć za kilka dni ostatecznie plan treningowy i mam jeszcze kilka pytań.
Jak to jest z przerwami w treningu? I jak powinno się dzielić trening na cykle?
czytałem temat http://gimnastycy.pl/forum/watek-gimnast...a-na-forum ale mam wiele niejasnoci.

Swój trening wyobrażałbym sobie tak.
Zrobiłbym cykl treningowy trwający około półtora miesiąca, z przerwą miedzy cyklami około 4 dni.
W każdym cyklu treningowym około 6 tygodni treningu, a w każdym tygodniu 4-5 dni treningowych gimnastyki i pokrewnych, do tego mogą dojść inne wysiłki, ale zawsze zostawiać 1-2 dni wolne.

Co tu skrócić a co wydłużyć?

Ilość powtórzeń jak i trudnosć ćwiczen ( lekkie modyfikacje) mogą się zmieniać z tygodnia na tydzień. Większe zmiany, jak zaprzestanie jakiegoś cwiczenia (o ile nie okaże się być bardzo kontuzjogenne lub bardzo proste) z cyklu na cykl czyli co poltora miesiaca.

W każdy dzien treningowy łączyć ćwiczenia push i pull, dynamiczne, statyczne, koncentryczne i ekscentryczne? Można nauke jakichś MU, różnych klaśnięć i ogolnie seriami dynamiczne zrobić w oddzielny dzien, czy to słabo służy? Jaka najlepsza kolejność robienia tych ruchów, bo ciężko połaczyć wszystkie ruchy w jednym cwiczeniu i mało takich jest.

Siła dynamiczna (czy jak to zwać) się robi od małej ilości powtórzeń?

A jak z okresami regeneracyjnymi? Ile mają trwać? Jeżeli uczymy się jakiegos elementu (właściwie zawsze), to przecież okres regeneracyjny trwajacy dajmy na to około miesiaca, gdzie robimy lekkie podstawowe ćwiczenia (tak to sobie wyobrażam) odsunie nas od tego celu i cieżko bedzie czegokolwiek się nauczyć.
#2

(2014-11-29, 17:12)bartez2939 napisał(a):  Chciałbym ułożyć za kilka dni ostatecznie plan treningowy i mam jeszcze kilka pytań.
Jak to jest z przerwami w treningu?

Doprecyzuj pytanie, jest ono zbyt ogólne

(2014-11-29, 17:12)bartez2939 napisał(a):  I jak powinno się dzielić trening na cykle?
czytałem temat http://gimnastycy.pl/forum/watek-gimnast...a-na-forum ale mam wiele niejasnoci.

pomiń cykle nie jesteś zawodnikiem ani instruktorem/trenerem by się w to zagłębiać, skup się na jednostce treningowej żeby była porządna rozgrzewka, rozciąganie, sylwetki, część główna, i obwód siłowy żeby były ćwiczenia wszechstronne


(2014-11-29, 17:12)bartez2939 napisał(a):  Ilość powtórzeń jak i trudnosć ćwiczen ( lekkie modyfikacje) mogą się zmieniać z tygodnia na tydzień.

Nie ma reguły, wszystko zależy od Ciebie i własnych obserwacji co kiedy będzie się zmieniać


(2014-11-29, 17:12)bartez2939 napisał(a):  W każdy dzien treningowy łączyć ćwiczenia push i pull, dynamiczne, statyczne, koncentryczne i ekscentryczne?

Ja proponuję jeśli chodzi o SW, to strukturalny ruch push pull to takie rozwiązanie prosto z SW, jeśli się zagłębiać w strukturę pracy mięśni, to dzieliłbym na trening siłowy i dynamiczny, dynamiczne czyli koncentryczne + izotoniczne ćwiczenia + ew. trochę izometrii można robić codziennie, natomiast trening stricte siłowy ( dodatkowe obciążenie, mało powtórzeń, dużo ekscentryki, wytrzymań ) co 48 h

(2014-11-29, 17:12)bartez2939 napisał(a):  Można nauke jakichś MU, różnych klaśnięć i ogolnie seriami dynamiczne zrobić w oddzielny dzien, czy to słabo służy?

Niezależnie czego się uczysz według gimnastyki powinieneś budować bazę ruchową + siłę ogólną

(2014-11-29, 17:12)bartez2939 napisał(a):  Jaka najlepsza kolejność robienia tych ruchów, bo ciężko połaczyć wszystkie ruchy w jednym cwiczeniu i mało takich jest.

kompletnie nie rozumiem tego ale pewnie chodzi Ci o trening główny nauki ruchów, wybierz ze 2-3 ćwiczenia o innej strukturze ruchowej np. stanie na rękach, waga przodem, wspieranie na kółkach. Jeśli coś jest bliskie to albo robisz pod rząd w postaci wiązanki ćwiczeń albo w inne dni. Robisz dywersyfikacje ruchową inaczej będziesz pogłębiał siłę w jednym ruchu i tracił w innym.

(2014-11-29, 17:12)bartez2939 napisał(a):  Siła dynamiczna (czy jak to zwać) się robi od małej ilości powtórzeń?
Reguły dynamikę się robi prostymi ćwiczeniami koncentrycznymi, którymi zrobisz dużo powtórzeń

(2014-11-29, 17:12)bartez2939 napisał(a):  A jak z okresami regeneracyjnymi? Ile mają trwać? Jeżeli uczymy się jakiegos elementu (właściwie zawsze), to przecież okres regeneracyjny trwajacy dajmy na to około miesiaca, gdzie robimy lekkie podstawowe ćwiczenia (tak to sobie wyobrażam) odsunie nas od tego celu i cieżko bedzie czegokolwiek się nauczyć.

nie rozumiem, co to są okresy regeneracyjne ? To nie kulturystyka tutaj się trenuje codziennie w gimnastyce Wink Wszystko zależy od Ciebie i organizmu. Nie ma schematów, że musisz 5 dni odpocząć, jedni odpoczną 2 dni i się ułoży w głowie inni potrzebują 14 dni, żeby ruch opanować. Nie bardzo wiem jakie info potrzebujesz

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#3

Pierwszą i bardzo ważną rzeczą w takim układaniu planu, jeśli w ogóle układaniu jest wgląd w Twój staż treningowy;
- to co robiłeś przez kilka poprzednich lat, miesięcy, tygodni, dni i jak Twój organizm reagował na dane ćwiczenia.
- czy miałeś dłuższą przerwę w treningach? może kiedyś trenowałeś? Co trenowałeś? Na co był główny nakład podczas treningów?
- i może jeszcze podejście psychologiczne, a więc co myślisz o poprzednich latach, miesiącach, tygodniach, dniach (makro, mezo, mikro, jedn. tren.) i tutaj warto zadać sobie pytania typu: Czy poprzednio realizowane ćwiczenia (treningi) były efektywne, skuteczne, ale również czy były wykonywane optymalnie? Bo gdyby te ostanie się zgadzało to cała reszta również.
- Rozplanować to nie tylko stworzyć, to tak jak karta ze sklepu, a często mówią tabularasa, (co się dzieje w drukarce żeby nałożyła literki) (co się dzieje w głowie żeby napisać słowo, a tym bardziej zdanie) i wracając do tematu -> co dzieje się w głowie, jak reaguje organizm na podane ćwiczenie, na podany trening i dalej mezocykl (powiedzmy niech to będzie po jakimś czasie od rozpoczęcia zaplanowanych treningów (4-6 tygodni)) - bo inaczej zaplanowane to mające coś na celu.
- Tutaj ostatnia część -> mające coś na celu -> zdrowie? poprawienie wyników? utrzymanie formy? wszechstronność? itd.
Tutaj tylko pare rad, tak samo jak w poprzednim poście, bo tworzenie planu tak naprawdę może trwać całą karierę zawodnika, a i dalej takowy plan nie będzie nazbyt optymalny, wszystko się rozwija. Więc tak też polecam -> Zwracać uwagę na reakcje organizmu (informacje zwrotne, ból, kontuzja, zakwaszenie(dużo ludzi mówi im większe tym lepiej świadczy o treningu, hmm ok, ale czy na zakwaszeniu jesteśmy w stanie zrobić dobry trening szybkości? trening dynamiki? no niezbyt)

Udanych obserwacji własnego siebie życzę Smile

dni treningowe/nietreningowe Tongue, odnowa, odpoczynek, przerwy, podana dieta, pływanie, sauna -> i to jak się to wszystko przeplata to właśnie wszystko są ->> cykle

"...Jestem kowalem swego losu i kapitanem swojej duszy."
#4

ja na wstępie bym polecił odejść od znanych schematów z kulturystyki, bo one tutaj nie działają w wielu aspektach a cykle zostawić trenerom i instruktorom sportu, w poziomie amatorskim nawet ja w swoim treningu stosuję tylko okres przygotowawczy startowy i bps'y, ale tylko i wyłącznie w oparciu o kalendarz sportowy, póki co zawodów nie ma robisz to dla siebie, więc pominąłbym ten aspekt

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#5

(2014-11-29, 17:12)bartez2939 napisał(a):  Chciałbym ułożyć za kilka dni ostatecznie plan treningowy i mam jeszcze kilka pytań.
Jak to jest z przerwami w treningu?
To tylko takie wejsciowe pytanie, bardziej szczegolowe dałem niżej Smile

(2014-11-30, 02:42)Newcio napisał(a):  
(2014-11-29, 17:12)bartez2939 napisał(a):  I jak powinno się dzielić trening na cykle?
pomiń cykle nie jesteś zawodnikiem ani instruktorem/trenerem by się w to zagłębiać, skup się na jednostce treningowej żeby była porządna rozgrzewka, rozciąganie, sylwetki, część główna, i obwód siłowy żeby były ćwiczenia wszechstronne
Czyli robić na wyczucie? Chyba służy mi taka 3 dniowa przerwa co maksymalnie 2 miesiace. Po takim odpoczynku siła jakby wraca i mogę kontrolować czy rośnie, czy moze trzeba cos zmienic. Dobrze będzie jak wybiore kilka np. 4 sylwetki i będe robił po kilka np 4 serie i maksimum czasu trzymania lub niewiele mniej?


(2014-11-30, 02:42)Newcio napisał(a):  Ja proponuję jeśli chodzi o SW, to strukturalny ruch push pull to takie rozwiązanie prosto z SW,
Push i pull codziennie prawda?

(2014-11-30, 02:42)Newcio napisał(a):  jeśli się zagłębiać w strukturę pracy mięśni, to dzieliłbym na trening siłowy i dynamiczny, dynamiczne czyli koncentryczne + izotoniczne ćwiczenia + ew. trochę izometrii można robić codziennie, natomiast trening stricte siłowy ( dodatkowe obciążenie, mało powtórzeń, dużo ekscentryki, wytrzymań ) co 48 h
Ułoże 2 treningi siłowe, i będe je robił 2 razy w tygodniu każdy, czyli 4 razy w tygodniu trening siłowy. Będą w nim ze 3-4 cwiczenia siłowe, w sumie wyjdzie ich z 8-10 serii, nie licząc sylwetek, które w końcu chce wrzucić w trening. ćwiczenia siłowe będę przeplatał by niektóre miesnie odpoczywały gdy inne pracują zaoszczedzając czas itp.
Nie wiem sam jak polubie robić trening izotoniczny (zimą warunki będą dość słabe), ale pewnie 2 dni takiego wrzuce na tydzień.
Siła pod Izometrie 5 razy w tygodniu po treningu, będzie z 5 figur pewnie.
Po waszych poradach i czesciowej zmianie treningu robie podobnie i nabieram sił - dzięki Smile Np. już czesto fronta trzymam, ale mocny szczegolnie nie jestem - musze jeszcze popracować zanim wrzucę do oceny.
Świeżo nauczone elementy i te których blisko jestem, będę próbował odrazu po rozgrzewce, żeby wykorzystać całą siłę.
Do tego w tygodniu trochę innych wysiłków ale zostawie zawsze dzien wolnego.
Może być coś takiego?

Właściwie, to mogę bez końca uczyć się takiego fronta by przechodzić do coraz trudniejszych wersji ze zmianą chwytu i tym podobnych? Czy powinienem co jakis czas na jakis czas odpuscic sobie by robić dobry progress lub nie uszkodzić się jakoś?

(2014-11-30, 02:42)Newcio napisał(a):  
(2014-11-29, 17:12)bartez2939 napisał(a):  Jaka najlepsza kolejność robienia tych ruchów, bo ciężko połaczyć wszystkie ruchy w jednym cwiczeniu i mało takich jest.
kompletnie nie rozumiem tego ale pewnie chodzi Ci o trening główny nauki ruchów, wybierz ze 2-3 ćwiczenia o innej strukturze ruchowej np. stanie na rękach, waga przodem, wspieranie na kółkach. Jeśli coś jest bliskie to albo robisz pod rząd w postaci wiązanki ćwiczeń albo w inne dni. Robisz dywersyfikacje ruchową inaczej będziesz pogłębiał siłę w jednym ruchu i tracił w innym.
Chodziło mi o kolejność Izometrycznych koncetrycznych itp. Ale już chyba wiem i wyżej dałem ogląd na swój trening.

(2014-11-30, 02:42)Newcio napisał(a):  nie rozumiem, co to są okresy regeneracyjne ? To nie kulturystyka tutaj się trenuje codziennie w gimnastyce Wink Wszystko zależy od Ciebie i organizmu. Nie ma schematów, że musisz 5 dni odpocząć, jedni odpoczną 2 dni i się ułoży w głowie inni potrzebują 14 dni, żeby ruch opanować. Nie bardzo wiem jakie info potrzebujesz

Okresy regeneracyjne - mój błąd. Zrozumialem okres regeneracyjny po kontuzji, jako jakiś okresowy cykl dający odpoczynek głupi ja Big Grin
Służy mi raczej odpoczynek 1-2 dni w tygodniu i co maksymalnie 2 miesiace ze 3 dni żeby ogarniać jak idzie nauka elementów Smile
Dzięki Newcio za tyle wiedzy!



(2014-11-30, 14:42)Newcio napisał(a):  ja na wstępie bym polecił odejść od znanych schematów z kulturystyki, bo one tutaj nie działają w wielu aspektach a cykle zostawić trenerom i instruktorom sportu, w poziomie amatorskim nawet ja w swoim treningu stosuję tylko okres przygotowawczy startowy i bps'y, ale tylko i wyłącznie w oparciu o kalendarz sportowy, póki co zawodów nie ma robisz to dla siebie, więc pominąłbym ten aspekt
Staram się odchodzić, chociaż jakiś okres czasu się na nich wzorowałem i podprogowo mają na mnie wpływ Big Grin Raczej minie tymbardziej, że od schematów gimnastycznych siła rośnie i jest progress!
A pod zawody jak się robi okres przygotowawczy? Na czuja to bym robił : Trening na maksymalnych obrotach kilka miesiecy ( w zaleznosci jak ważne zawody) , potem ze dwa tygodnie przed zawodami zwolnić tempo i ze dwa dni przed odpoczynek. Zdradzisz tajemnice?




Fajnie zebrałeś i opisałeś sztukę tworzenia planu gonzo Smile
(2014-11-30, 14:27)Gonzo napisał(a):  Pierwszą i bardzo ważną rzeczą w takim układaniu planu, jeśli w ogóle układaniu jest wgląd w Twój staż treningowy;
- to co robiłeś przez kilka poprzednich lat, miesięcy, tygodni, dni i jak Twój organizm reagował na dane ćwiczenia.
- czy miałeś dłuższą przerwę w treningach? może kiedyś trenowałeś? Co trenowałeś? Na co był główny nakład podczas treningów?
Miałem to szczescie, że za bardzo młodego łaziłem dużo po drzewach, dachach i płotach. Jak już byłem trochę wiekszy to rzadko robiłem jakies pompki. zaczynając regularny trening lipiec/sierpien 2013 roku byłem już dosć sprawny jak na zaczynającego trening oczywiscie. Wtedy trening był nie poukladany, po prostu szedłem i robiłem co kolwiek na drążku, dipach i ziemi.
W lutym tego roku chciałem upoządkować plan i mialem okres wzorowania się na planach z siłowni bo nie znałem żadnych innych a sądziłem, że miesien to miesien i musi być tak samo. Progress byl raczej słaby wtedy. Dłuzsza przerwa w zime 2013/2014 jakies 2 miesiace moze 3 będzie. Kontuzje się zdarzały. Rozrywający ból bicepsu przy podciaganiu ( rok temu) tydzien przerwy calkowicie zalatwil sprawe. Raz też bolesnie pierdykneło mi w mostku jak robiłem back levera i musialem zrezygnować na 2 tygodnie z dipow, z back levera na dłużej (bol przy BL pozostawal przez miesiac ale uznalem, że musze się jeszcze do tego przygotować) No i jeszcze 3 miesiące temu zrobiłem sobie miesiac przerwy. Czyli mamy jakis rok dobrego treningu.

(2014-11-30, 14:27)Gonzo napisał(a):  - i może jeszcze podejście psychologiczne, a więc co myślisz o poprzednich latach, miesiącach, tygodniach, dniach (makro, mezo, mikro, jedn. tren.) i tutaj warto zadać sobie pytania typu: Czy poprzednio realizowane ćwiczenia (treningi) były efektywne, skuteczne, ale również czy były wykonywane optymalnie? Bo gdyby te ostanie się zgadzało to cała reszta również.
Ostatnie półtora miesiaca robiłem trening podobny do tego co chce teraz uporzadkować. Jestem zadowolony z efektów, nawet bardzo biorąc pod uwagę ze wczesniej nie mogłem złapać progressu. Może znaczenie miała ta przerwa miesieczna, ale wątpie, bo siła trochę po niej spadła.

(2014-11-30, 14:27)Gonzo napisał(a):  - Rozplanować to nie tylko stworzyć, to tak jak karta ze sklepu, a często mówią tabularasa, (co się dzieje w drukarce żeby nałożyła literki) (co się dzieje w głowie żeby napisać słowo, a tym bardziej zdanie) i wracając do tematu -> co dzieje się w głowie, jak reaguje organizm na podane ćwiczenie, na podany trening i dalej mezocykl (powiedzmy niech to będzie po jakimś czasie od rozpoczęcia zaplanowanych treningów (4-6 tygodni)) - bo inaczej zaplanowane to mające coś na celu.

oczywiscie Smile obserwuje zachowanie organizmu i nie tworze bezsensu planu. Lubie miec swoj wklad, czesto sam wymyslam jakies cwiczenia, a jak biore z zewnatrz to czesto modyfikuje odpowiednio i sprawdzam zanim dodam do treningu. Szukam schematow, bo cieżko samemu wymyslec od zera idealny trening. Lepiej mieć jakiś wzór działający na iluś ludziach i potem modyfikować go pod siebie.


(2014-11-30, 14:42)gonzo napisał(a):  - Tutaj ostatnia część -> mające coś na celu -> zdrowie? poprawienie wyników? utrzymanie formy? wszechstronność? itd.
Tutaj tylko pare rad, tak samo jak w poprzednim poście, bo tworzenie planu tak naprawdę może trwać całą karierę zawodnika, a i dalej takowy plan nie będzie nazbyt optymalny, wszystko się rozwija. Więc tak też polecam -> Zwracać uwagę na reakcje organizmu (informacje zwrotne, ból, kontuzja, zakwaszenie(dużo ludzi mówi im większe tym lepiej świadczy o treningu, hmm ok, ale czy na zakwaszeniu jesteśmy w stanie zrobić dobry trening szybkości? trening dynamiki? no niezbyt)
Poprawienie wyników, oczywiscie ostroznie zeby nie stracić zdrowia, i trochę wszechostronnie zależy co masz na mysli Smile Utrzymanie formy i trening typowo pod zdrowie to będę robił jak będę starszy albo zdrowie jak spadnie Big Grin

Zakwaszenie nie wpływa chyba pozytywnie na poprawę siły prawda? Chyba wytrzymałość rośnie a siła to przypadkiem nie spadnie?
#6

Nie chce już was tak męczyć, ale jeszcze troche wiedzy potrzeba.

Ile serii poleca się robić w treningu silowym, a ile w dynamicznym?
W siłowym byłoby 5-6 cwiczen, wyszłoby tak mniej wiecej okolo 12 serii mocnych cwiczen (1-5 powtorzen) i w sumie ze 4 slabszych (do 10 powtorzen) Sklejone trochę w obwod, robione na zmiane, zeby miesnie odpoczywaly czyli wyjdzie ze 3-4 obwody.

W dynamicznym w sumie ze 12 serii będzie dobrze? czy raczej za duzo? Powtórzenia od kilku do kilkunastu.

A sylwetki tak dobrane, żeby skleić je w obwody każda sylwetka jedna seria i tak 4 obwody.
#7

w treningu czysto siłowym poleca robić się 3-4 serie (i tutaj zależnie siły maksymalnej, 6-10 powtórzeń), dużo innych form tworzenia treningu siłowego to treningi siłowo-wytrzymałościowe (np. obwody) następnie trening dynamiczny zależny jest tak jak już napisałem, nie po zakwaszeniu to raz, a dwa zależnie od Twojego wytrenowania, niektórzy po zrobieniu powiedzmy w ostatniej serii, 10 powtórzeń, a od 5 powtórzenia ze zmniejszoną dynamiką, lub zdecydowanie zwalniają z powtórzeniami, kompletnie mieszają się z dynamiką, czyli dynamikę trzeba odpowiednio wyczuć na własnym organizmie włączając w to:
- dynamiczny skurcz mięśnia -> wolniejszy jego rozkurcz, jak również można to robić w drugą stronę, wtedy dynamika mniej więcej wyrówna się na skurcz (powiedzmy muscle up) i na rozkurcz lub pracę izometryczną, która pomoże również wzmocnić mięśnie (powiedzmy do BL).
Dziękuję bardzo za odpowiedź na poprzednią wiadomość, i co do niej -> miałeś dużo w poprzednich roku takich jak sam powiedziałeś lekkich kontuzji, które po tygodniu same się jakoś ustabilizowały, to moje zapytanie kieruję do rozgrzewki tym razem, (do rozgrzania organizmu) - nie tylko do prostych ruchów -> osobiście polecam rozgrzewkę (stopniowo w górę -> intensywnie -> stopniowo w dół (do niepełnego odpoczynku) -> stopniowo w górę -> intensywnie -> wyciszenie organizmu (przygotowanie do wysiłku części głównej) tutaj można dobrze wplatać dynamikę, która zmusi mięsień do szybkiego skurczu również rozkurczu, takie jak wymachy, odrzuty, zamachy, podskoki... i dobrze zabezpieczy przyczepy. Na razie to tyle jakbyś miał pytania to czekamy

W dynamicznym w sumie ze 12 serii będzie dobrze? czy raczej za duzo? Powtórzenia od kilku do kilkunastu.

A sylwetki tak dobrane, żeby skleić je w obwody każda sylwetka jedna seria i tak 4 obwody.




-> obwody siłowe podzielone w porządku, dynamiczny trening za dużo serii i tak jak napisałem na początku możesz skupić się na dynamice tej podstawowej i bardzo ważnej (wymachy, przenoszenia ramion, itd.) -> tego jest dużo Wink
-> sylwetki, również w porządku, powtórzenia dobrać pod siebie i będzie to funkcjonowało, powtórzenia np. po maksymalnej ilości, tak jak powiedziałem o spadku w dół (aktywnym odpoczynku organizmu) powoli zmniejszać do każdej serii o 2, np. (12 rep, 10 rep, 8 rep, 6 rep.) Ja np. na ten moment robię różnie każdego dnia powiedzmy ze jest to z którychś dni i u mnie wygląda to tak (10 rep, 10 rep, 5 rep, 3 rep) przy tych dolnych zwracając uwagę jeszcze większą na dokładność, na napięcie mięśniowe, a czasem wygląda to tak (12 rep, 10 rep, 5 rep, 3 rep) czasem między 10, a 5 jest dodatkowo 7 rep. Jak widzisz jest to można powiedzieć motywowanie organizmu do działania, różnym przeplataniem powtórzeń, akurat to odnośnie sylwetek.
Pozdrawiam

zapomniałem dodać do sylwetek, że jest to sylwetka w leżeniu (tyłem, przodem bokiem), w podporze przodem, tyłem. między każdą z serii ćwiczenia dla ruchomości kręgosłupa (klęk podparty -> kocie grzbiety) plus skłony -> czynne tj. przy pracy tylko i wyłącznie zginaczy stawu biodrowego (w pozycji stojąc).

"...Jestem kowalem swego losu i kapitanem swojej duszy."
#8

Dzięki Gonzo
(2014-12-02, 10:12)Gonzo napisał(a):  w treningu czysto siłowym poleca robić się 3-4 serie
Naprawdę tak mało w czysto siłowym? Wybiorę 3 różne ćwiczenia pod siłę różnych mięsni to wyjdzie po serii? Czy może, jeżeli ćwiczenia się dość znacznie różnią np podciąganie i pompki, to 3-4 serie pompek i 3-4 serie podciagniec?

Najbardziej zależy mi na sile i chciałbym jak najsprawniej ją rozwijać. Chciałbym ją rozwijać w wielu plaszyznach i znacznie różniących się ćwiczeniach i nie wiem jak tu można się ograniczyć do kilku serii w sumie. Napewno dobrze rozumiem o co chodzi?

(2014-12-02, 10:12)Gonzo napisał(a):  Dziękuję bardzo za odpowiedź na poprzednią wiadomość, i co do niej -> miałeś dużo w poprzednich roku takich jak sam powiedziałeś lekkich kontuzji, które po tygodniu same się jakoś ustabilizowały, to moje zapytanie kieruję do rozgrzewki tym razem, (do rozgrzania organizmu) - nie tylko do prostych ruchów -> osobiście polecam rozgrzewkę (stopniowo w górę -> intensywnie -> stopniowo w dół (do niepełnego odpoczynku) -> stopniowo w górę -> intensywnie -> wyciszenie organizmu
Czy tak dużo to zależy jak na to popatrzeć, bo wymienilem raczej wszystkie (2 lekkie kontuzje)
Wtedy jeszcze nie skupiałem się na rozgrzewce, ale teraz ogolnie robie jakieś krążenia później lekkie wymachy, pozniej pompki, nastepnie czesto podciaganie. Jeszcze czasem jakies dynamiczne rozciąganie.. No i jak się czuje nie dogrzany przed ciężkim cwiczeniem to wykonuje jakies prostsze wersje.
Chyba spodoba mi się system jaki podałeś i pewnie go zastosuję Smile

Edit:
Gonzo, żeby fragment czyjegos posta wkleić, zaznaczasz wybrany fragment i klikasz znajdującą się pod postem danego użytkownika, w prawym dolnym rogu, drugą od prawej niebieską ikonkę, bo nowy jestes i chyba nie wiesz Smile

Dzięki Newcio za wskazówki do podciągania na jednym ręku. Nie Zastosowalem się do twojego zestawu, ale zrozumialem jak ważne jest podciąganie nierówne i na nich się skupiłem. Ja trenowałem mniej wiecej co dwa dni pod OAC. Tak samo często jak Twoi znajomi z SWW co się nauczyli, czy inaczej?

Jeżeli Sylwetki i trening pod wagi zrobię po treningu, to należy po tym robić jakieś cwiczenia w pełnym zakresie? kiedyś spotkalem sie z opinią, że po izometrii należy robić pełen zakres ruchu.
#9

(2014-12-02, 19:06)bartez2939 napisał(a):  Dzięki Newcio za wskazówki do podciągania na jednym ręku. Nie Zastosowalem się do twojego zestawu, ale zrozumialem jak ważne jest podciąganie nierówne i na nich się skupiłem. Ja trenowałem mniej wiecej co dwa dni pod OAC. Tak samo często jak Twoi znajomi z SWW co się nauczyli, czy inaczej?

Jeżeli Sylwetki i trening pod wagi zrobię po treningu, to należy po tym robić jakieś cwiczenia w pełnym zakresie? kiedyś spotkalem sie z opinią, że po izometrii należy robić pełen zakres ruchu.

nie słyszałem, by po izometrii robić pełen zakres ruchu, ale ja robię sylwetki na początku treningu i nie narzekam.

Na razie dwie osoby ogarnęły temat, bo od 2 miesięcy przygotowywali się do zawodów w podciąganiu i muscle up + pokazy itd., więc dopiero wrócili ale jeden opanował w miesiąc po prostu dodawał ćwiczenia na jedną rękę do treningu ogólnego lub czasem tylko pod to treningi robił. Drugi niedawno ale na razie z zamachu, poświęca na to 1-2 dni w ciągu tygodnia kilka ćwiczeń.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#10

Z zamachu to lekko tłumacząc dynamiczne wyrzucenie z "barku" w początkowej fazie ruchu?
Właściwie nauczyłem się tak jakieś dwa tygodnie temu, a półtora tygodnia temu nawet dwa razy weszło. Kilka treningów robiłem z zamachu z 5 serii po 1 powtorzeniu ale z tydzień nie robiłem i test siły zrobie na dniach.
I znowu słyszałem, że nie wolno tak robić bo bark można uszkodzić, czy coś w tym stylu ale tylko od jednej osoby. Ciekawe czy to prawda, bo przeciążenia rzeczywiście mogą być spore, ale niby nic złego nie odczuwałem.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości