Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Program "100 pompek"
#1

Witam. Mam pytanie czy przez program 100 pompek wyrobię siłę czy wytrzymałość? tzn. wiem że bardziej wytrzymałość ale czy warto to w ogóle robić ? Gdzieś czytałem że jak się robi ćwiczenia wytrzymałościowe, to siła maleje, ale czy to prawda.. ?
Ogólnie zajmuje się staniem na rękach i czy to mi pomoże zwiększyć siłę np. do pompek w staniu na rękach ?
#2

http://gimnastycy.pl/forum/watek-czy-prz...la-spadnie

Niewiem do czego ma służyć robienie stu pompek naraz.. Lepszym pomysłem będą pompki gimnastyczne,lepiej wpłyną na rozwój.Jeśli chcesz wykonywać pompki w staniu na rękach to negatywy i pół pompki o czym mówili eksperci tutaj.Kiedyś zrobiłem 100 pełnych pompek w ok 7 min..ale do tej pory nie wiem po co? Ja nie widzę sensu.
#3

Jeśli skupiamy się na wytrzymałości, zawsze trochę spadnie siła. I odwrotnie jeśli skupisz się na sile spadnie wytrzymałość, która jest bardzo ważnym parametrem. Dlatego właśnie wprowadza się do treningu Periodyzację która ma za zadanie zrównoważyć wszystkie składniki motoryczne.

Nie mniej jednak, moim zdaniem za bardzo wybiegasz w przód. Periodyzację i specjalizację w treningu robi się na zaawansowanym poziomie. Przy rekreacyjnym treningu mało kto dochodzi do takiego etapu. W rekreacji liczy się przygotowanie ogólne a nie specjalizacja. Wbrew rozpowszechnionym opiniom siła nie jest najważniejsza i też może hamować rozwój. Wielokrotnie widziałem bardzo silnych ludzi, którzy nie potrafili wykonać prostych ćwiczeń, ze względu na słabą gibkość, czy koordynację. Dlatego zamiast ostro uderzać w specjalizację (siła, wytrzymałość itp.) polecam Ci dobry trening ogólnorozwojowy.
#4

Sommer powiada, że najlepiej na nauczenie się pompek na rękach działa "robienie pompek na rękach", co nie znaczy że inne pośrednie ćwiczenia w ogóle nie działają. Więc jeśli chcesz je wykonać, to skup się na progresywnym treningu wokół tego elementu, tj. zależy od Twojego poziomu umiejętności, możesz zacząć od pompek łamanych (pike push-ups), jeśli nawet nie potrafisz tego, zacznij od ugięć ramion w sylwetce, pamiętając o technice. Bądź wszechstronny, baw się, eksperymentuj.
#5

a pike push-ups to nie dziala troche na inne grupy miesniowe,w odroznieniu od zwyklych pompek? aplikowalem ostatnio koledze, ktory postanowil "troche sie wziac za siebie" pompki - i zwykle robil bez trudu, za to z pike mial sporo trudnosci.

kp
#6

(2014-12-13, 21:35)Kubus Puchatek napisał(a):  a pike push-ups to nie dziala troche na inne grupy miesniowe,w odroznieniu od zwyklych pompek? aplikowalem ostatnio koledze, ktory postanowil "troche sie wziac za siebie" pompki - i zwykle robil bez trudu, za to z pike mial sporo trudnosci.

kp

zgadza się, to jest progresja do HSPU

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#7

Na pewno na inne bo to pod naukę pompek w staniu na rękach Smile
#8

Podałem ćwiczenia o najmniejszym stopniu trudności.Big Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości