Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kółka Gimnastyczne - jak zacząć ?
#1

Zwracam się do Was z prośba aby w tym wątku zamieszczać filmy, tekst, porady itp. od czego i jak zacząć trening na kółkach gimnastycznych.

Swój debiut na kółkach miałem na seminarium i nosze się z zamiarem kupna aby rozbudować trening, wiec czy te będą wystarczające do treningu w domu jak i na dworze ?
http://allegro.pl/trx-kolka-gimnastyczne...49554.html

http://allegro.pl/trx-crossfit-kolka-gim...41355.html
#2

Myślę,że jedne i drugie są dobre. Moje mają system regulacji taki sam jak te drugie i nie narzekam. Na pewno Adam, Mrówek i Rafał doradzą najlepiej, ale jak chcesz zobaczyć trening początkującego możesz też zerknąć do mojego dziennika na kalistenikapolska.pl. Jest też moim zdaniem fajny program treningu dla początkujących Goldmedalbodies - Rings One. Sam z niego nie korzystam bo część ćwiczeń wykonuje się tam w zwisie głową w dół, a ja wieszam kółka na drążku rozporowym i nie chcę upaść na banię Smile.
#3

Julo, oczywiście, że wystarcząSmile Teraz znacznie spadły ceny kółek. Do niedawna mt idea życzyło sobie 350 zł, teraz 179zł. Tak działa konkurencja, do nie dawna ta firma jej nie miała. Z drugiej strony, tak duża obniżka świadczy o tym ile próbowali z nas zdzierać.

Mt Idea ostro lansuje kółka 32mm, standard to 28mm. Tak naprawdę, do głębokiego chwytu lepiej pasują 28mm ale to tylko 4mm różnicy, więc więcej tu bicia piany, niż faktycznej różnicy.

Co do ćwiczeń, to na początek pompki z wyprostem jednej ręki jak na seminarium, podciągania, muscle upy, zwis odwrotny, poziomka itp. W zasadzie wszystko to, co było na seminarium.
#4

Ja mam te mtidea 32mm i trochę dziwnie w porównaniu z 28mm ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Na razie nie używam ich dużo ze względu na to, że mam dostęp do kółek na sali 2x w tygodniu. Minusem jest brak krętlików i jak się obrócisz kilka razy to taśmy się skręcają.
#5

Ja kiedyś znalazłem taką stronkę. Filmik można sobie ściągnąć na dysk, a do tego jest jeszcze pdf z różnymi informacjami.
http://www.goldmedalbodies.com/welcome-rings/

Ciekaw jestem jak to oceniacie.

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#6

Michał, to taka zajawka na zachętę, żeby kupić całe programy.
Programy GMB Rings One i Rings Two mam pożyczone Wink i mogę polecić każdemu na początek chociaż sam z tego nie korzystam bo nie mam kiedy. Do Rings Two to trzeba jednak mieć już trochę stażu na kółkach bo zawiera bardziej zaawansowane elementy - FL, BL, Iron Cross, Handstand, Front Roll, Back Kip, Front Kip.
Ogólnie fajnie skonstruowane programy, dobrze opisane i pokazane ćwiczenia, szczegółowa rozpiska, dziennik treningowy do druku. Cena też nie jest aż tak straszna - mniej niż niektórzy liczą za seminarium z kółek Wink
#7

Dziękuje za odpowiedziSmile, wszystko zebrałem razem a kółka już zamówione i na dniach biorę się za nie konkretnie.Oczywiście repy Wink

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#8

Ja mam takie https://plus.google.com/photos/113877754...6996530044

kupiłem je w zeszłym roku i różnia sie zaciskami taśm ale dla mnie to szybszy sposób na zwiększenie/zmniejszenie odległości zawieszenia kółek no i dodatkowo były w zestawie oczka pod haki w suficie. Kółka to 32jki czyli "nie olimpijskie" ale dłonie też tak się nie ścierają bo przy 28 to lepiej mieć gripy . Z doświadczenia to wiem bo jak juz przeszło pół roku ćwiczę na swoich tak byłem na 5cio godzinnym seminarium i zdarłem do krwi skórę z nadgarstków ( brak gripów) także te 32mm to raczej na rynek komercyjny. Co do uwag skręcania taśm to gigantów nie robiłem z racji braku amortyzacji taśm i producent nie zaleca robić kołowrotów na nich choć taśmy maja podane max obciażenie 250kg! ;-p jak robię zwykłe "skulone obroty" to nic mi sie nie skręca. Plusem jest to że mogę je zabrać i podczepić na dworze , wysoka huśtawka, drążek , place zabaw,drzewa itp. Wiadomo jak ktos nie ma dostępu do sali to fajna sprawa mieć pd ręka i nawe jadąc na urlop mozna zabrać i nie rozstawać się z tą piekną dyscypliną sportu ;-p
#9

Tomo Tobie także dziękuje za porade Wink

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#10

Kółka gimnastyczne są najbardziej rozwiniętym przyrządem gimnastycznym pod względem techniki z powodu olbrzymich przeciążeń towarzyszących treningowi na nich. Z tej racji nie polecam nikomu ćwiczyć elementów dynamicznych/zrywowych na kółkach powieszonych na drzewach, chuśtawkach czy w innych miejscach jeśli to nie jest profesjonalny sprzęt bardzo łatwo o kontuzję.
W momencie gdy kupowałem moje prytwatne kółeczka nie było jeszcze podziału na 32 i 28, miałem okazję ćwiczyć na obu wersjach i szczerze nie widzę "większej różnicy" Smile.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości