Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konfrontacje Styczeń 2015
#1

Konfrontacje zamykamy 31.01.2015 o godzinie 0:00

Przepraszam ,że nie mogę umieścić filmu niestety ospa wietrzna nie pozwala mi na wyjście z domu.

Zmienimy troszkę zasady naszych konfrontacji ! Smile

Aby wziąć udział w konfrontacjach należy założyć konto na forum rejestracja następnie należy nakręcić film prezentujący przebieg ćwiczenia zgodnie z zasadami konfrontacji i umieścić nagranie w tym wątku.

Po drugie do naszych konfrontacji dodamy proste sprawdziany które przygotują was do wykonywania układów gimnastycznych które będziemy organizować co kwartał zwycięzca owych układów otrzyma bardzo fajne nagrody ufundowane przez firmę MTidea!

Pierwszy przyrządem do zaliczenia będzie drążek:
1.Ćwiczenia do zaliczenia: zwis z brodą nad drążkiem 30s w chwycie dowolnym
2.Z zwisu wymyk do podporu przodem i odmyk do zwisu przodem 3 razy
3.Z zwisu w podchwycie, przejść do zwisu w chwycie wykręconym (Wykręcony FB)

4.Ćwiczenie ilościowe podciąganie w poziomce na ilość

Każdy zaliczone ćwiczenie daje 5pkt , ostatnie ćwiczenie czyli podciąganie w poziomce liczymy +1 pkt za każde poprawne podciągnięcie.
Wykonując wszystkie 3 ćwiczenia otrzymujemy 15pkt, walkę o podium rozstrzygnie podciąganie w poziomce.

Technika wykonania
Zwis z brodą nad drążkiem :
Nogi razem, zaznaczyć cechę, ręce lekko szerzej niż barki.
Wymyk i odmyk :
Zaznaczyć zwis i podpór, nogi razem w wymyku, zaznaczyć cechę, technika wymyku dowolna.
Z zwisu w podchwycie, przejść do zwisu w chwycie wykręconym:
Chwyt na szerokość barków, przejście musi być płynne czyli bez zatrzymań, zwis wykręcony jest dozwolony na szerokość większą niż barki.
Ćwiczenie ilościowe podciąganie w poziomce na ilość:
Nogi w poziomie przez cały czas trwania ćwiczenia, zaczynamy od pełnego wyprostu w stawach łokciowych, cecha gimnastyczna, podciągamy się minimalnie na wysokość barków.

Filmy umieszczamy w tym wątku, prosimy jednak o wrzucenie ich jako całość w celu łatwiejszego sprawdzenia

Jeśli macie jakieś pytania proszę o zadawanie ich w tym temacie.

Przejście do chwytu wykręconego przez Satetsu (staramy się uniknąć bujnięć na boki i rozłączania nóg).
#2

Zwis wykręcony to zwis tyłem? Pytam bo chciałbym jutro nakręcić : )
#3

To zwis w którym kciuk znajduje się pod drążkiem na zewnątrz a na górze drążka znajduje się mały palec.
#4

chyba bez filmiku się nie uda. Domyślam się jak wygląda chwyt wykręcony ale nie wiem jak powinno wyglądać płynne przejście z podchwytu do chwytu wykręconego.

te ćwiczenia to każde osobno czy jako układ? Smile

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#5

W wymyku/odmyku mogą być nogi ugięte? I rzeczywiście, bez filmiku przy tym chwycie się nie obejdzie Smile
#6

Nogi prościutkie jak się da Smile
No takie w którym nie widać zatrzymania czyli przechwyt jednej ręki a następnie drugiej ręki. Jutro postaram się zrobić zdjęcie ocb. a może nawet filmik.

Wszystko osobno można nagrać i wrzucić w jeden filmik to są tylko części układu.
#7

A można wrzucić sam wymyk/odmyk plus zwis nad drążkiem bo podciągnie w poziomce to chyba za wysokie progi dla mnie Smile I czy można wymyk zaczynać od zwisu w podchwycie?
#8

Jeśli niema o tym wzmianki w regulaminie to można Smile
Ostatnie ćwiczenie jest jako bonus +1 pkt za każde pow. warto zrobić 3 pierwsze za łączną sumę 15pkt Smile
#9

Jaka jest angielska nazwa tego zwisu wykręconego ?
#10

Szukałem i nie potrafię znaleźć.

Link do fb jak wygląda chwyt wykręcony:
https://www.facebook.com/gimnastycypl/ph...=1&theater


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości