Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

*Deu* - Something from my training 4
#1


Nie wiem ilu z was zna tego Pana dlatego wrzucam.
#2

Silny jednak to ciągle tylko siła.
Ograniczanie siebie zabija wyobraźnię !
#3

ciekawe czy robi szpagat, wygląda jakby miał 160 cm

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#4

(2015-03-06, 16:01)Newcio napisał(a):  ciekawe czy robi szpagat, wygląda jakby miał 160 cm

no raczej więcej nie ma bo przy wadze 62kg na chuderlaka nie wygląda, musi być więc niski. Podobnie jak gimnastycy zresztą. Co nie zmienia faktu, że siłę ma imponującą.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#5

nie robi to na mnie wrażenia, wszak robi kilka elementów pod jedną pozycję, brak wszechstronności. Po tylu seminariach kto uczestniczył ten wie, że sama siłą człowiek nie żyje, dlatego gimnastyka jest kompletna a SW nie

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#6

A ja zgodzę się z Newciem i Mrówkiem, że siła duża ale jednowymiarowo. Gimnastycy zatrzymują wagę w podporze z zamachu i to dopiero musi być siła. A poza nią prezentują jeszcze inne cechy motoryczne jak gibkość, koordynacja, zmysł równowagi itp.
#7

Nie ważne gimnastyk, trójboista czy inna osoba - budowanie jednego parametru ogranicza...
#8

Nie oceniajcie go przez pryzmat gimnastyki...
Czy nie robią na was wrażenia:
- Sprinter, który przebiegnie 100m poniżej 10 sekund
- Skoczek narciarski, który jedzie na nartach z prędkością 100km na godzinę i szybuje kilka metrów nad ziemią na odległość ćwierć kilometra
- Handbalancer, który spędza kilkanaście minut na rękach lub jednej ręce wykonując przy tym masę trudnych elementów jak szpiczaga na jednej ręce
itp itd
Oni też specjalizują się w swojej dyscyplinie a nie w gimnastyce.

Na tym (i innych) filmiku gościu robi trudne elementy gimnastyczne jak Azarian a nawet całkiem niezły Victorian. Z tego co mi wiadomo to samolot robią nieliczni nasi reprezentanci w gimnastyce po 15-20 latach treningów.
Jestem niemal pewny, że żaden z nas nigdy takich elementów nie zrobi.

Nie rozumiem tego nastawienia, bo na każdym seminarium na jakim byłem większość z was była pod wrażeniem umiejętności Jordana czy Borkosia, którzy są daleko w tyle za bohaterem filmu a nie widziałem też bardziej wszechstronnych elementów w ich wykonaniu (z całym szacunkiem do nich bo ich umiejętności też robią na mnie duże wrażenie).

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#9

super Rafał, ale powiedz mi ile razy już widziałeś Victoriany, samoloty i wagi w podporze ? Ile razy można to oglądać ? W Polsce masz w tym momencie 10 seniorów na całą Polskę, czego Ty oczekujesz od nich ? W Rosji masz populację 150 mln ludzi, z czego pewnie 20-50 razy większe zainteresowanie i możliwości w gimnastyce, w tym lepsza promocja tego sportu co za tym idzie, więcej dzieci i rodziców jest zainteresowane gimnastyką. Co w konsekwencji przyczynia się na naborów, gdzie wybierasz 5-10 dzieciaków do sekcji, z 100-300 dzieci, a nie jak np. w Wawie z tego co przyjdzie ledwo udaje się utworzyć klasę, i z nich jeden lub dwóch się nadaje do gimnastyki, reszta powinna grać w piłkę nożną. Nie mówiąc już o takim talencie jak Oliwier, bo to marzenie mieć takiego chłopaka, a pewnie jest takich chłopców sporo w Wawie tylko nie są rodzice zainteresowani by trenował gimnastykę.

Koleś ten naśladuje elementy z gimnastyki, jest bodajże kolejnym ruskim, który robi takie elementy, ale nic poza tym, tylko statyka zero dynamiki, w gimnastyce od statyki się odchodzi, więc dla mnie to jest nudne

"Nie oceniajcie go przez pryzmat gimnastyki..."

Zabawne jak mam go nie oceniać przez pryzmat gimnastyki, skoro jesteśmy na forum o gimnastyce ?

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#10

Niestety prawda jest ze gimnastyka w Polsce kuleje
Ale jest to wina systemu edukacji wf oraz skostniałych struktur związku gimnastyki
To ze w Gdańsku mamy problem z sala to nie jest wina rodziców
Tylko tych struktur
Bo chętnych do ćwiczeń gimnastyki jest masa co pokazywała sekcja Gdańsk
Sala zawsze była za mała
Póki beton się nie wykruszy to zmian nie będzie Sad

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości