Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ułożenie ćwiczeń do planu treningowego
#1

Witam. Bardzo miło i przyjemnie spowrotem znaleźć się na tym forum . Dawno mnie tutaj nie było. Koniec magicznych wstępów , przechodzę do sedna rzeczy Smile Przedstawię swoje warunki fizycznę : Mam 19 lat, ważę około 85 kg i 2 lata doświadczenia z treningami kalistenicznymi. Mam problem związany z ułożeniem planu treningowego łącznie z metodyką. Ostatnio zakupiłem sobie kółka gimnastyczne, żeby poszerzyć zakres ćwiczeń. Dotychczas trenowałem tylko na drążku a także drążkach równoległych, robiłem podstawowe pompki. Był okres kiedy byłem lżejszy robiłem po 10 MU , back levera i flagę.


Wychodzę z zapytaniem jak ułożyć plan na kółkach. Moim celem postawionym jest siła z wytrzymałością. Jak połączyć treningi statyczne z treningami wytrzymałościowymi lub treningiem siłowym na kółkach. Chciałbym do planu treningowego dodać rozciąganie. Do treningu chciałbym dodać bieganie. Lubię bardzo biegać, sprawia mi to przyjemność i radość. Natomiast nasuwa się problem . Jak to połączyć, aby plan treningowy był tak zbudowany jak szwajcarski zegarek. Jakie ćwiczenia byście polecili aby zwiększyć swoją siłę, wytrzymałość. Skupić się tylko na treningu z kółkami, a może dodać jakieś zwykłe pompki ? Co z drążkiem ?
Z góry dziękuje za pomoc Smile
#2

polecam najpierw przejrzeć tematy dotyczące sylwetek i rozciągania i wprowadzić jak najwięcej ćwiczeń, może się okazać że robiąc same ćwiczenia rozciągające i sylwetki będziesz miał zagospodarowane półtorej godziny treningu dziennie. Zanim brałbym się za kółka skupiłbym się na staniu na rękach, po przez sylwetki i ćwiczenia do stania na rękach wzmacniamy ogólnie ciało i przygotowujemy do różnych zadań ruchowych na przyrządach. A ćwiczenia na kółkach zacząłbym od podporu, poziomki w kółkach i wspierania ciągiem. Masz w dziale tutoriale jakie ćwiczenia na kółkach można robić, tylko pamiętaj każde ćwiczenie ma swoje przeznaczenie. W gimnastyce robi się siłę i wytrzymałość pod element, a nie ot tak, chyba że mówimy o obwodzie siłowym, wtedy szuka się bardzo złożonych ruchów i nie koniecznie na kółkach. Z kolei jeśli robimy bez sensu jakieś ćwiczenie ot tak, bo "chce być silniejszy" to budujemy niepotrzebną masę mięśniową która będzie nas ograniczać.

Drążki równoległe = poręcze równoległe

Zalecam przejrzeć forum, ponieważ na wiele odpowiedzi na Twoje pytania mieszczą się w wielu tematach podpiętych.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości