Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

kali + gimnastyka + street workout = plan do oceny
#1

Siema

Od lutego trenuję według książki "Skazany na trening". Wzorowałem się na planach z książki, ale wraz z upływem czasu dokładałem ćwiczenia, modyfikowałem. Na dzień dzisiejszy mój plan wygląda tak:

I dzień:
podciąganie, pompki, przysiady - według Skazanego + brzuch
II dzień
pompki w staniu na rękach, plank, l-sit, brzuch
III dzień
Trening FBW

Ćwiczę co drugi dzień, a w dnie przerwy uczę się stać na rękach lub jadę na basen. Trochę siły już mam więc chciałbym zacząć uczyć się pozycji statycznych. Stanie na rękach cały czas katuję, L-sit poprawiam czas. Myślę, że nadszedł czas na back lever. I teraz pytanie, czy III dzień zamienić na ćwiczenia ukierunkowane na back lever, czy po każdym treningu próbować, czy może III dzień zmienić na jakiś trening bardziej gimnastyczny ? Z chęcią mogę dodać jeszcze jeden dzień treningowy w tygodniu bardziej ukierunkowany na gimnastykę jeśli można tak to nazwać Big Grin Chodzi mi głównie o naukę pozycji statycznych.

Pzdr
#2

Na podstawie własnych doświadczeń i tego co polecają instruktorzy gimnastyki polecałbym ci we wszystkie trzy dni robić FBW. Do tego pozycje statyczne możesz wrzucać na koniec każdego treningu i ciągnąć je metoda smarowania gwintów w dni wolne od treningów. Jeśli chodzi o wagę tyłem, to ten element jest chyba łatwiejszy na kółkach (przynajmniej dla mnie). Jest tam więcej miejsca na przejście nogami i ręce mogą się swobodnie obracać. Bardzo fajną wprawką jest przejście z kulonej wagi przodem, do kulonej wagi tyłem. Ale raczej trudno zrobić to na drążku, więc polecam kółka.
#3

To jest kulona waga przodem ? http://www.beastskills.com/wp-content/up...klever.jpg a tyłem to tak samo tylko tyłem? Big Grin Robiłem dziś te przejścia (jeślio to te pozycje) na koniec treningu, przedramiona nieźle spompowane Big Grin
#4

Tak, to jest dokładnie to.
#5

To np. pon, śro, piąt - FBW drążek/poręcze/kółka itp?
wto, czw, sob - pozycje statyczne ? stanie na rękach, flaga, back lever ?
Widział ktoś dobry tutorial do bl na yt ?
#6

Ja bym to zrobił tak:
Rozgrzewka.
Przejścia z kulonej wagi przodem do kulonej wagi tyłem. 3-5 serii po 15-20 przejść na stronę.
Trening FBW całego ciała.
Pozycje statyczne.
Rozciąganie.

Ja sam zamierzam coś takiego robić.
#7

Jak słusznie napisał User pozycje statyczne możesz robić na końcu każdego treningu. Co do bl, to na razie rób te przejścia o których mowa powyżej. Jeśli będzie Ci to sprawnie szło, to spróbuj prostować najpierw jedną a potem obie nogi. Całościowy tutorial na temat bl w montażu. Adam pewnie wrzuci w przyszłym tygodniu.
#8

Po FBW takie pozycje statyczne jak stanie na rękach, flaga to już raczej ciężko robić. Ale trening będę zaczynał od tych przejść a później FBW.
#9

Zgadza się, jest ciężko ale generalnie gimnastyka to ciężki sport. Dasz radę a organizm się przyzwyczai. Mnie Mrówek ułożył obwody na wytrzymałość a po nich polecił mi wejść na przyrządy. I próbuje, choć ręce się trzęsą z wysiłku.
#10

Ok dzięki za rady, następny tydzień tak przećwiczę, zobaczymy jak będzie.
A czemu lepiej trening FBW ?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości