Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

v-sit
#1

Witam
Robie l-sit 5x15s i chciałbym iść dalej tylko nie wiem jak się za to zabrać.
Mam zamiar dążyć do v-sit tylko nie dokonica wiem jak.Na drążku robię v lecz na ziemi jest o wiele trudniej.Jak mam do tego dążyć co trening podwyższać nogi czy jest jakiś progres?
#2

rozciąganie kolego Smile bez tego "tyłka" nie podniesiesz
#3

Jeśli tyłek mam na ziemi ręce podpierają tułów to daje spokojnie radę dotknąć nogami głowy.
#4

Progresje można zrobić tak, że zaczynasz od v-sit ze zgiętymi nogami, kolana jak najwyżej i z czasem prostujesz po trochu nogi.
[Obrazek: tuckvs.jpg]

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#5

1. Możesz unosić nogi w rozkroku będzie łatwiej niż o złączonych.
2. Z siadu prostego unosisz nogi i tułów jak do wysokiej poziomki (V-sit), ręce uniesione do boku.
3. Najlepiej jeśli ktoś pomoże ci unieść nogi i utrzymać tą pozycję
4. Polecam zajrzeć do działu http://gimnastycy.pl/forum/watek-cwiczenia-statyczne i wdrążyć kilka ćwiczeń z ostatnich tygodni dotyczących poziomki.
#6

Do V-sita polecam unoszenie [prawie] prostych nóg na drabinkach, o ile masz do nich dostęp. Naprawdę dobrze oddziałuje na brzuch, a drabinki zapobiegają "wybijaniu się", nogi musisz podnosić mięśniami.
Poza tym oczywiście dużo izometrii - jestem zwolennikiem mostków w najróżniejszych postaciach (niekoniecznie tych trywialnych), same w sobie L-sity też nigdy nie zaszkodzą. Pamiętaj tylko o ich technice! Poprawny L-sit to biodra wypchnięte do przodu, a nie schowane z tyłu.
#7

(2013-10-20, 14:53)Bylon napisał(a):  Pamiętaj tylko o ich technice! Poprawny L-sit to biodra wypchnięte do przodu, a nie schowane z tyłu.

Bylon, wydaje mi się, że nie do końca. Wersja z biodrami z tyłu, to wersja poprawna ale łatwiejsza, a z wypchniętymi do przodu - zaawansowana (wg Sommera)

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#8

1) Nie ma szans zrobienia v-sit, jeżeli w siadzie w rozkroku nie położysz klatki piersiowej na podłodze (nie głowy, tylko całej klatki)
2) Siła jest tutaj potrzebna tylko na górze, aby ręce mogły utrzymać odpowiedni kąt ciała, oraz brzuch, który potrzebuje wciągnąć nogi do pionu w podporze

koniec filozofii
#9

(2013-10-22, 00:24)Adam.Kalman napisał(a):  1) Nie ma szans zrobienia v-sit, jeżeli w siadzie w rozkroku nie położysz klatki piersiowej na podłodze (nie głowy, tylko całej klatki)
Jakie ćwiczenia rozciągające, w jakiej ilości i częstotliwości należy stosować, żeby do tego dojść?
#10

To nie przepis na pizze, ze jak Ci podam ilości to będzie się zgadzać dla każdego. Pierwszą zasadniczą rzeczą, jaka należy sobie wybić z głowy, to ślepe podążanie za liczbami.
Są osoby, którym wystarczy miesiąc rozciągania, są osoby sztywne jak deski, że po miesiącu starań może dotkną rękami podłogi w skłonie.

Powiedziałbym tak, potrzeba Ci takich ćwiczeń i ilości, żebyś po 3 miesiącach mógł zrobić pełny skłon w rozkroku do leżenia. Dla jednego to będzie codzienne robienie skłonu, dla drugiego zadziała dopiero wtedy, kiedy kolega usiądzie mu na plecach i w takiej pozycji oglądniecie sobie razem jakiś odcinek Władcy Pierścieni.

Jedyna zasada jest taka, że wszystkie partie, które będą rozciągane (plecy, dwugłowy nogi, więzadła podkolanowe itd) muszą być dobrze rozgrzane, najlepiej bo treningu akrobatycznym lub biegowym oraz, że czas który spędzasz w pozycji rozciąganej powinien wynosić od 30 sek do 3 minut nawet z progresją, czyli im dłużej trwa pozycja w rozciąganiu, tym więcej siły i energii musisz poświęcić na to żeby zejść jeszcze głębiej. Czasami działają 2-3 serie po 1 minutę, czasami trzeba delikwenta przytrzymać 5-6 razy po 30 sek, czasami lepiej działa 1 seria 5 minut. Nie wiem jak u Ciebie, bo Cie nie rozciągałem, sam musisz zatroszczyć się o swoje podwórko, popróbować i zobaczyć na którą opcję Twoje ciało reaguje najlepiej.

Warunek jest tylko jeden, systematycznie codziennie!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości