Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konfrontacje grudzień
#1

Witam wszystkich. W tym miesiącu to ja zostałem nominowany na sędziego Konfrontacji Wink

Zachęcam Was do udziału w zabawie, która ze względu na Sylwestra będzie trochę skrócona i zakończy się 29 grudnia o 24:00

W tym miesiącu dwa ćwiczenia:

1) Poziomka w zwisie.

Wisimy na drążku nachwytem nogi wyprostowane w stawie kolanowym UNOSIMY POWYŻEJ POZIOMU (ok. 10 stopni), palce obciągnięte.

Za każdą sekundę utrzymanej pozycji przysługuje 1 pkt.
Punkty karne za następujące błędy:
- opadnięcie nóg do poziomu - 0,1 pkt
- nie złączone nogi -0,1
- brak obciągnięcia palców -0,2pkt
- opadnięcie nóg poniżej poziomu ciała - 1pkt
- nie zablokowanie nóg w stawie kolanowym - 1pkt

2) Krzesełko na jednej nodze.

Stajemy pod ścianą i schodzimy do przysiadu. Nogi zgięte pod kątem 90 stopni. Opieramy plecy o ścianę i ręce unosimy ponad głowę opierając je o ścianę, wyciągamy przed siebie jedną nogę, obciągamy w niej palce.

Za każdą sekundę utrzymanej pozycji 1pkt.

Punkty karne za następujące błędy:
- brak obciągnięcia palców w stopie wolnej - 0,1pkt
- niewielkie odchylenie od kąta prostego w nodze podporowej - 0,2pkt
- oderwanie od ściany pleców lub rąk -0,5pkt
- dotknięcie stopą wolną ziemi - 1pkt
- odchylenie od kąta prostego stopy podporowej powyżej 15 stopni - 1pkt

Punkty karne w podanych powyżej wartościach są naliczane za każdą sekundę w której stwierdzono wystąpienie błędu.

można wziąć udział tylko w jednym ćwiczeniu lecz skutkuje to zdobyciem mniejszej ilości punktów które będą sumowane z obu ćwiczeń z najlepszej próby.

Oczywiście można wielokrotnie startować, by poprawić swoje wyniki, do klasyfikacji generalnej będzie się jednak liczyła ostatnia próba nie najlepsza, lecz ostatnia!

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie regulaminu, to proszę teraz póki nie rozpoczęliśmy rywalizacji.

Nagrodami w tym miesiącu są:

I miejsce Wolverina Iron Cross (nie tylko do rozpięć gimnastycznych) ufundowana przez Mt Idea. Kto był na ostatnim seminarium w Warszawie, ten miał okazję zapoznać się z tym sprzętem Smile

II miejsce kółka gimnastyczne 32 mm z taśmami z podziałką metryczną ufundowane przez MT Idea

III miejsce polar gimnastycy.pl

Z okazji świąt mamy również nagrodę specjalną 5 koszulek dla pierwszych 5 osób które wezmą udział w obu konkurencjach Konfrontacji.

Zapraszam do wspólnej zabawy Smile


Załączone pliki Obrazki
   
#2

Trochę lipa z tym zwisem, zima idzie, a więc ciężko będzie coś nagrać.
#3

drążęk w domu i jazda!!!
#4

Okej. Napisałem - zrobicie L-sita - ja zrobię debiut. I tym razem obiecuję, zgodnie z obietnicą zresztą Big Grin - filmiki będą. Idę w środę na salę gimnastyczną i jadę z nagraniami. Do tego kolega ma drążek rozporowy, to i w ten sposób może uda się coś nagrać. ;D Poziomka to mój konik, nie będzie na pewno rewelacji, bo jestem słaby, ale obiecuję i brak tragedii.
Mam dwa pytania:
a) czy za bardzo lekkie zgięcie w kolanach podczas poziomki traci się całe punkty? Chodzi mi o takie zgięcie, w którym kolana są praktycznie prawie maksymalnie wyprostowane, ale BEZ blokady (taki wyprost, na jaki pozwala brak blokowania stawu)? Jednocześnie pojawia się kwestia cechy gimnastycznej - stopy muszą być złączone?
b) czemu liczy się ostatnia, a nie najlepsza próba? Teoretycznie o naszej sile stanowią aktualne rekordy, a nie najnowsze filmiki... Wink
#5

(2013-12-06, 16:55)Chudini napisał(a):  Trochę lipa z tym zwisem, zima idzie, a więc ciężko będzie coś nagrać.

Jeśli nie masz drążka w domu, to nagraj na dworze. Twardym trzeba być, nie miękkim!!! Osobiście cały czas ćwiczę na dworze, nawet dzisiajSmile

Bylon,trzymam Cię za słowo. Kolana mają być zablokowane, nogi złączone, palce obciągnięte (cecha gimnastyczna). Blokowanie kolan jest bardzo ważne, bo wpływa na trudność ćwiczenia. Liczy się ostatnia próba, bo z reguły jest najlepsza a jeśli masz gorsze wyniki, to po prostu jej nie wrzucasz. Mnie z kolei ułatwi to sędziowanie, bo nie chciałbym czegoś przeoczyć
#6

W tym miesiącu myślę, że znajdę czas ^^
#7

Trzymam za słowo YodaSmile

Zgodnie z obietnica dwa słowa o nagrodach:

I miejsce Wolverina do rozpięć gimnastycznych ufundowana przez Mt Idea. Kto był na ostatnim seminarium w Warszawie, ten miał okazję zapoznać się z tym sprzętem Smile

II miejsce kółka gimnastyczne 32 mm z taśmami z podziałką metryczną ufundowane przez MT Idea

III miejsce polar gimnastycy.pl
#8

Witam w Grudniu po południu.Exclamation
Uf , mimo że już zimno na dworze i mięśnie marzną postanowiłem spróbować.
Poziomka w zwisie.
#9

Ojciec brawo za rozpoczęcie i formęSmile Zaliczam 56 sekund. Ocena ogólna 54,9pkt (punkty karne 0,1 za każdą sek. za lekkie opuszczenie nóg w 8,9 sek i 0,55 -1,04)
#10

Ojciec ładnie...
A będzie filmik instruktażowy? Chciałbym zobaczyć krzesełko na jednej nodze... Smile

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości