Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Co myślicie o crossficie?
#1

Jestem ciekaw, co Wy, gimnastycy sądzicie o crossficie?

Moim okiem jest to strata czasu i pieniędzy.
-160 zł za 3 treningi w tygodniu? Serio? Za to, że nazywają się "boksem" i muszą płacić hajs reebokowi...
-"podciąganie" poprzez "podrzucanie" ciała, bez użycia siły - co to wgle ma być?
-"MU" poprzez rzucanie nogami jak osioł - po co?
-robienie przysiadów tylko do połowy...
-wszystko robione "rozpędem", brak ćwiczeń na siłę statyczną
-robienie lekkich rzeczy w dużej ilości -> rośnie masa, a siła jest marna

Dla mnie to po prostu bezsens.
Ale chciałbym poznać jakieś mądrzejsze argumenty, od moich. Smile
#2

zależy co chcesz osiągnąć jeśli chcesz być komandosem do szybkich interwencji lub w antyterroce to crossfit jest dobry
#3

To taki pierwszy krok do siłowego treningu funkcjonalnego, któremu niestety brakuje wszechstronności i dbałości o technikę.To również dowód na to, że wszystko można wypromować jeśli wrzuci się w to odpowiednio dużo kasy.
#4

Więc jest coś, pod co jest dobry...
Z tym że komandosi powinni potrafić jeszcze takie rzeczy, jak podciąganie/pompki z obciążeniem, przecież nie chodzą na akcje w koszulce i krótkich spodenkach. Wink

Mnie najbardziej szokuje, skąd ludzie biorą tyle pieniędzy na takie coś. Big Grin

Oglądałem filmiki zza granicy, tam niektóre crossfity jako tako wyglądają, ale na ogół widzę kaleczenie podstawowych ćwiczeń.
#5

(2014-01-03, 01:49)Newcio napisał(a):  zależy co chcesz osiągnąć jeśli chcesz być komandosem do szybkich interwencji lub w antyterroce to crossfit jest dobry

Newcio, niestety akurat tutaj wyjatkowo sie bardzo mylisz. Do tego jest kompletnie nieprzydatny z uwagi na sposob wykonywania tych technik i sposob ich laczenia.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#6

Nie jest możliwe porównanie tego, przykro mi... Crossfit to wielkie pieniądze na reklamę i najlepsze techniki z innych sportów.
Za granicą wygląda bardzo fajnie, niestety w Polsce sprawy mają się inaczej. Jak to ktoś kiedyś napisał do Newcia jeśli nie masz pojęcia czym jest Crossfit to nie komentuj więc ja chyba też nie mogę Sad
#7

Mrówek, nikt tak przecież Newciowi nie odpisał. Darren ma doświadczenie w sztukach walki i może rozwinąć swoją teorię.
#8

Nie zrozumieliśmy się Zahir, jakiś kolega Newcia tak mu napisał na FB Smile stąd moje ironiczne podejście.
#9

"Newcio nigdy nie zrozumie idei Crossfit, więc nie biorę pod uwagę jego opinii"

no tak co innego idea, a co innego rozumienie po przez funkcjonalność i pożyteczność dla ciała od strony biologicznej

(2014-01-03, 15:17)Darren napisał(a):  
(2014-01-03, 01:49)Newcio napisał(a):  zależy co chcesz osiągnąć jeśli chcesz być komandosem do szybkich interwencji lub w antyterroce to crossfit jest dobry

Newcio, niestety akurat tutaj wyjatkowo sie bardzo mylisz. Do tego jest kompletnie nieprzydatny z uwagi na sposob wykonywania tych technik i sposob ich laczenia.

ale co ma wykonywanie technik i sposób ich łączenia, skoro trening crossfit ma czemuś służyć, by szybko rozwiązać zadanie ruchowe. Ćwiczenia typu crossfit są od dawien dawna stosowane w wojsku. Pamiętacie Strong Manów ? To nic innego trening funkcjonalny dla najlepszych i największych. A to, że jakieś wygibasy się robi przy podciąganiu to tylko dlatego by jak najszybciej zaliczyć powtórzenie ( w domyśle zawody sportowe )
#10

Wytrzymałość się wyrabia nieziemską, nawet jeśli tak słabo technicznie jest to robione. Są ludzie którzy to kochają i po prostu, jednak to idzie w komercję typowo i tylko, pytanie po co? mnie to nie pociąga, ale kilka razy jak oglądałem, to kilka ćwiczeń skakanie na skakance, jakieś hspu(katastrofa technicznie to jest), clean and jerk(nie znam się ale technicznie to chyba dobrze jest robione) i jak kobiety biorą udział to są spore ciężary i po 20 powtórzeń np. robią, a to nie jest łatwe.

Ogólnie jak mam oceniać to ten filmik lepiej tego nie wyrazi(dla mnie ważniejsza technika niż powtórzenia, ale są ludzie którzy mają większą satysfakcję jak zrobią 30-40 podciągnięć):


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości