Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4,6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sylwetki gimnastyczne
#1

Marzy mi się rozwinięcie tego wątku. Na forum jeśli mówimy o sylwetce gimnastycznej, najczęściej mamy na myśli hollow body. Tymczasem sylwetek gimnastycznych jest dużo, dużo więcej, a ćwiczeń służących ich utrwaleniu jeszcze więcej. Ich trening, to podstawa gimnastyki. Wyczynowcy potrafią poświęcać na to co najmniej godzinę dziennie. Mrówek twierdzi, że treningiem sylwetek można zrobić praktycznie całą gimnastykę i nie ma tu chyba przesady. Dobrze utrwalona pozycja pomaga w wykonaniu figur gimnastycznych a jej trening stymuluje mocno praktycznie wszystkie mięśnie. Dlatego Pilates tak dużo miejsca poświęca ich utrwaleniu. Jest jeszcze jeden aspekt treningu sylwetki. Jeżeli z racji trybu życia dużo wyjeżdżasz i jesteś skazany na częste pobyty w hotelach, to mając do dyspozycji kawałek podłogi jesteś w stanie przeprowadzić pełnowartościowy trening gimnastyczny. Mam nadzieje, że Mrówek, Newcio, Adam pomogą w rozwinięciu tego postu, wrzucając mnóstwo filmików z sylwetkami i ćwiczeniami służącymi ich utrwaleniu. Liczę również na aktywny udział użytkowników Smile

ZOBACZ RÓWNIEŻ WĄTEK Sylwetki Gimnastyczne Charakterystyka od Newcia
#2

Przychylam się do Twojego postu Zahir Smile Sylwetka to podstawa i warto przede wszystkim w tym dążyć do perfekcji Smile

Zapraszam wszystkich na funpage pasjonatów gimnastyki, workoutu, zimowych kąpieli oraz wszelakiej aktywności! Żyć pełnią życia - to nasza pasja, to nasza misja Smile
https://www.facebook.com/gimnastycznyworkout

Siła! Smile
#3

Także jestem ZA, bo nie mam pojęcia jak trening sylwetek wygląda.Więc czekam na rozwinięcie tego tematu i gdy będę miał wątpliwości zapewne zapytam Smile

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#4

Ja też niecierpliwie czekam na rozwinięcie tematu.

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#5

W każdym wątku jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć ;D




#6

Wspaniały temat bardzo ciekawy, sam często o tym myślę i jak tu się rozwijać, sylwetka to podstawa, ale czy ja robię dobrze? Jak to udoskonalić. Jakie są lepsze ćwiczenia. Czekam na wypowiedź instruktorów, którzy pełniej się wypowiedzą niż zahir.
#7

Mrówek obiecał coś nakręcić i wrzucić na szybko Smile
#8

szczerze to ja korzystam z tych sylwetek co są na tych filmikach i dodatkowo z ćwiczeń z Jogi, no i oczywiści sylwetka na podłożu to jedno, a w pozycjach statycznych to drugie. Tak naprawdę wszystko zamyka się w obrębie:

pozycja: wyprostowana, łamana, kuczna, pozycja czwarta
leżenie: przodem, tyłem, bokiem
Podpór: tyłem, przodem, bokiem
kąty w stawach: prosty, 180 stopni, pełne ugięcie w stawie


i robimy kombinacje i np. taka Manna = podpór w leżeniu przerzutnym
patrząc wyżej to składa się z pozycji łamanej, z podporu przodem, leżeniu tyłem, kąt w stawie biodrowym pełne ugięcie

Taką encyklopedią pozycji gimnastycznych jest Gimnastyka podstawowa Mazurka, obowiązkowa lektura na AWFie
#9

(2014-01-18, 01:41)Newcio napisał(a):  Tak naprawdę wszystko zamyka się w obrębie:

pozycja: wyprostowana, łamana, kuczna, pozycja czwarta


co to jest pozycja czwarta ?

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#10

proste plecy, nogi ugięte, kąt 90 stopni między udami, a podudziem ramiona ok 45 stopni tak, że dłonie trzymają za kolana. To taka pozycja co pozwala zrobić dwa salta z dwoma obrotami


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości