Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Back Lever
#11

Dzięki Dzięki a znacie jakieś dobre sposoby na zwiększenie liczby powtórzeń i wytrzymałości na drążku ? A więc powinienem częściej ćwiczyć wytrzymałość niż siłę , aby utrzymać się na Back Lever ?
A mógłby ktoś mi napisać czego po kolei uczyć się z Back Lever , Front Lever , Planche , Human Flag , Dragon Flag ?
#12

(2014-04-30, 14:29)sw12345 napisał(a):  Dzięki Dzięki a znacie jakieś dobre sposoby na zwiększenie liczby powtórzeń i wytrzymałości na drążku ? A więc powinienem częściej ćwiczyć wytrzymałość niż siłę , aby utrzymać się na Back Lever ?
A mógłby ktoś mi napisać czego po kolei uczyć się z Back Lever , Front Lever , Planche , Human Flag , Dragon Flag ?

Sposobów zwiększających ilość podciągnięć na drążku jest bardzo wiele. Przeglądając forum trafisz na wiele z nich (np. plan Armstronga który ma cały wątek założony przez Krzyśka).

By dłużej utrzymać się w wadze tyłem nie powinieneś ćwiczyć wytrzymałości tylko siłę statyczną.

Co do kolejności nauczania, to polecam na początek wagę tyłem. nic nie szkodzi byś na tym etapie rozpoczął też naukę human flag i dragon flag. do tego dołóż poziomkę która jest elementem bardzo rozwojowym.
#13

Przepraszam a co to (poziomka) ?
#14

(2014-04-30, 20:42)sw12345 napisał(a):  Przepraszam a co to (poziomka) ?

L-sit coś ci mówi?

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#15

No pewnie .Myślałem że to coś cięższego .
#16

poprawny L-sit (biodra między dłońmi, nie za; proste łapy, proste nogi, obciągnięte palce) - jest bardzo ciężki Tongue
#17

Dla mnie nie .Jestem trochę rozciągnięty dam radę dotkną głowa kolan i utrzymać 20s. nie próbowałem pobić tego rekordu Big Grin a szpagatu nie zrobię ale nie wiele brakuje .

http://www.youtube.com/watch?v=YAfkE5dX3ag
W tym filmiku mówią że im więcej podciągnięć będę w stanie robić to bardziej zaawansowane ćwiczenia na drążkach też .I nic o ćwiczeniach statycznych .
#18

(2014-04-30, 10:22)rafal napisał(a):  klatka, barki, bicepsy i plecy. należy pamiętać o chwycie czyli wagę tyłem zaczynać ze zwisu podchwytem, tak żeby w wadze kciuki były skierowane na zewnątrz. To jest najczęstszy błąd popełniany przez ludzi z SW.
właśnie, jaka jest różnica między back leverem podchwytem i nachwytem, nachwytem jest bynajmniej łatwiej zrobić niż podchwytem, podobno na zawodach tylko trzeba robić podchwytem


"Bieganie to coś więcej niż sport, to styl życia!"
"Gry wymagają zręczności. Bieganie wymaga wytrzymałości, charakteru, dumy, odporności psychicznej. Bieganie jest testem, a nie grą. Testem wiary, przekonań, woli i pewności siebie."
#19

Jakich zawodach?... Podchwytem bardziej angażuje stawy łokciowe, przez co jest trudniejsza, jednak przygotowuje to stawy pod trudniejsze ćwiczenia np. rozpięcie na kółkach.
#20

Dokładnie, BL podchwytem przygotowuje obręcz barkową i mięsień ramienny do poważniejszych zadań Smile

Sommer odradza wagę tyłem dopóki nie opanuje się między innymi wspinania na linie (poprawnego oczywiście).

co do kolejności to subiektywnie wg mnie:
1. dragon flag / body lever - najłatwiejsze, dobre na core, jedno z ćwiczeń przygotowujących do wagi przodem (w różnych wariantach)
2. waga tyłem (BL)
3. waga bokiem (human flag)
4. waga przodem (FL)
5. podpór wagą (planche)

w przeciwieństwie do promocji można je łączyć Smile
każde jednak wymaga solidnych podstaw i cierpliwości żeby uniknąć kontuzji (stawu łokciowego i obręczy barkowej)

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości