Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dipy a pompki w staniu na rękach
#1

Wiem że trzeba dość dobrze stać na rękach by myśleć o pompkach w staniu.Moje pytanie..Czy dipy w dużej mierze przekładają się na takie pompki?
#2

inna dźwignia, inna pozycja ciała, ciut inne mięśnie pracują, w pompkach w staniu na rękach triceps i czworoboczny pleców górny akton + naramienny izotonicznie, z kolei w dipach więcej mięśni pracuje nieznacznie klatka piersiowa czworoboczny, triceps, barki więcej niż w staniu na rękach, ale w staniu na rękach są zdecydowanie w niekorzystnym położeniu, dlatego tak bolą po robieniu pompek w staniu

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#3

Z własnego doświadczenia powiem tak... Potrafię stać na rękach, potrafię robić pompki w staniu na rękach, a dipy robię i robiłem jedynie podczas muscle-up. Myślę, że robienie ich na pewno nie zaszkodzi, ale czy pomoże?? Lepiej skoncentrować się na handstand.

[Obrazek: logo.png]
#4

Nie przekładają się w ogóle, bo i czemu...? w ugięciach zwisasz swobodnie i pracują tylko ręce, w wyprostach trzeba mieć już opanowaną sylwetkę aby się podnieść z ziemi.
Polecam na początek ugięcia w staniu na rękach przy ścianie, 20 jest ok. Potem wspieranie do stania na rękach ze stania na głowie. Jak już się uda stanąć i nie przewrócić, to wtedy najlepiej jest korzystać z niskich żerdzi i pomocy osoby współćwiczącej, schodząc głową poniżej żerdzi (w zasadzie najlepiej zbliżyć barki do żerdzi), następnie fajnie by było osiągnąć kilka wyprostów na planszy, a na samym końcu są wyprosty w staniu na poręczach. Rekord Guinessa to ok 150 pompeczek w staniu na rękach na poręczach, ustanowiony przez japońskiego trenera gimnastyki w wieku ponad 60 lat, wiec spoko Big Grin dasz rade Smile
#5

150 ?! ludzie są niesamowici

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#6

To już nie ludzie... To nadludzie! Nieprawdopodobny wynik.

[Obrazek: logo.png]
#7

W dużej mierze się nie przełożą, jednak wzmocnią mięśnie które również pracują przy pompkach. W zależności jeszcze od ugięć o jakich mówimy.

Najlepszym sposobem nauki danego ćwiczenia jest jego wykonywanie. Tutaj możesz zastosować szereg różnych ćwiczeń o których pisaliśmy już na forum dla przypomnienia:
wchodzenie do stania po ścianie tyłem
pompki z nogami na podwyższeniu kąt 90 stopni między udem a tułowiem
pół pompki w staniu na rękach
pompki w "barkach" w staniu

itp. Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości