Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Oddychanie, praca płuc podczas ćwiczeń
#1

Hejo wszystkim zapaleńcom. Odkąd pamiętam zawsze zastanawiało mnie jak powinna pracować praca płuc podczas ćwiczeń, tj. Jak po prostu powinienem oddychać, kiedy robić wdech, a kiedy wydech. Moja wiedza kończy się na tym że podczas spiecia mięśni winno się robić wydech. Tu jednak mam pewną wątpliwość bowiem przecież np. przy wzniosach nóg spiecie mięśni następuje przy uniesieniu nóg w górę, znajomi akrobaci mówią mi jednak by unosząc nogi wciągać powietrze, nie zaś wypuszczać... Czy kwestia oddychania jest bardzo ważna, nie wystarczy że będę podchodził do tego instynktownie i ćwicząc oddychal tak jak mi wygodniej??
#2

Generalnie wstrzymanie powietrza dodaje siły. Tsatsouline nazywa to nawet "oddechem siły". Problem jest wtedy gdy: cierpisz na nadciśnienie, masz problemy z sercem itp. Nie powinieneś również wstrzymywać powietrza zbyt długo. Dlatego nasz znajomy Nickolay Muravieynik specjalista od treningu izometrycznego z Ukrainy poleca, żeby rozpoczynać ćwiczenie izometryczne (które trwa do kilkunastu sekund) od pełnego wdechu i systematycznie wypuszczac powietrze jednym ciągłym wydechem.
#3

Czyli przy przykładowej poziomce: unosząc nogi robię wdech, trzymając element powoli wypuszczam powietrze i całe ćwiczenie przebiega na jednym powolnym, rownomiernym wydechu? Czy tak samo jest z innymi cw. izometrycznymi?
#4

Tak samo. Chyba że element trzymasz krótko. Wtedy możesz na wdechu.
#5

Kurcze, próbowałem dziś na treningu do poziomki utzrymac ja przez 8 sek będąc na wdechu i powietrze powoli wypuszczać i powiem wam, że dla mnie to trochę trudne. Łatwiej jest mi to trzymać oddychając plyciutko. Czy ważne jest to tak bardzo by ogatniac te elementy wypuszczając powietrze? Powimienem jednak mimo wszystko się przestawiać na to? A co jeśli przyjdzie mi trzymać to przykładowo przez 20sek?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości