Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening gimnastyczny dzieci
#11

Jest zasadnicza różnica, ale na pierwsze kroki uważam ze i tak super
gratuluje decyzji, piękno, gracja, wysiłek oraz samodążenie do doskonałości to najlepsze co można dać dzieciom obecnie.
#12

W Poznaniu nie ma profesjonalnej sali gimnastycznej i dlatego brak sekcji gimnastyki sportowej. Sytuacja możesię zmienić wraz z oddaniem nowej sali na AWF. Natomiast masz świetną sekcję akrobatyki dla dzieci z tego co pamiętam, prowadzoną przez byłego Mistrza Europy.
#13

Kwon, dokładnie tak jak Jacek napisał, gdyby sala była to już bym z tym działał.

Link do akrobatyki : http://akrobatyka-sondel.pl/

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#14

Dzięki za informację
#15

Witam
Nie będę otwierał nowego wątku, napiszę tutaj. Ja niestety swoją przygodę z gimnastyką zacząłem dopiero w wieku 25 lat, kiedy odkryłem sommera. Dzisiaj uważam, że jest to najfajniejszy sport na świecie i najlepsze co człowiek może robić na siłowni. Niedawno ukończyłem pierwszy poziom fundamentów, robię "tuck planche" i czuję się silnejszy niż kiedykolwiek w przeszłości. Ale zaczynam się zastanawiać jak ma się program Sommera do kolejności nabywania umiejętności u osób które mają szczęście trenować gimanstykę jako dzieci.

Pytam z ciekawości. Jak trenują dzieci? Jak wygląda kolejność nabywanych umiejętności?. Czy standardowe w fundamentach 5x60/30 w pozycji statycznej jest obecne w metodyce treningu dzieci? Czy istnieje wymóg opanowania pozycji statycznych- sylwetek, desek, "supermenów" zanim ruszy się dalej (wyobrażam sobie, że to jest za nudne dla dzieci). A może te ćwiczenia są tylko elementami nauki bardziej złożonych ruchów i elementów akrobatycznych.
Proszę też o polecenie książek o metodyce treningu dzieci.

Oczywiście pytam o okres w którym zaczyna się specjalistyczny trening. Wiadomo, że na początku to ogólnorozwojówka i zabawa.
pozdrawiam
#16

Wszystko następuje znacznie szybciej, większość dzieci nawet sobie nie zdaje sprawy, że potrafi takie elementy jak wysoka poziomka czy szpiczaga.

Cała sztuka polega na wdrażaniu nudny ćwiczeń poprzez zabawę i edukację ( dlaczego, czemu to służy itp.).


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości