Pierwsze puchary sezonu 2017

Pierwsze puchary sezonu 2017

Anna Kosieradzka – 11.03.2017

AT&T American Cup

Loved competing along side these amazing athletes ?? an amazing experience ☺️❤️

A post shared by Amy Tinkler (@amytinkler) on

Tradycyjnie, jeden z pierwszych pucharów świata FIG’u w sezonie odbywa się w Stanach Zjednoczonych. W tym roku wygrała go Ragan Smith, zawodniczka rezerwowa w Rio, pod okiem trenerki Kim Zmeskal Burdette, dwukrotnej zwyciężczyni tej samej imprezy.

Dobre miejsca zajęły weteranki: drugie Asuka Teramoto, a czwarte Kim Bui. Na trzecim, z doskonały startem jako seniorka, Mélanie de Jesus Dos Santos z Francji. Drugą śnieżynką była Riley McCusker z USA, która jeszcze rok temu nie była zakwalifikowana do amerykańskiego poziomu elite. Start zapamięta raczej jako kształcące doświadczenie: po upadku z poręczy popełniła błędy przy ambitnym zejściu z równoważni, co wyglądało groźnie:

Na szczęście tylko wyglądało, Riley szybko się podniosła i wykonała świetne ćwiczenia wolne jak gdyby nigdy nic, za które dostała drugi wynik. Amy Tinkler nie podeszła do ćwiczeń wolnych, cytując względy zdrowotne.

Po stronie panów zwyciężył Yul Moldauer (USA), kolejni byli Oleg Vernyayev (UKR) i Akash Modi (USA) (widoczni za nim).

Yul Moldauer scored a 13.733 in the rotation to win #ATTAC2017!

A post shared by USA Gymnastics (@usagym) on

Razem z American Cup odbyły się Nastia Liukin Cup, puchar w GSK dla zawodniczek poziomu 10, oraz Elite Team Cup w GSM. Na ten piękny tort dorzucono jeszcze wisienkę w postaci psikusów od Lauren Hernandez:

When Laurie Hernandez photobombs you at #ATTAC2017.

A post shared by USA Gymnastics (@usagym) on

Pełne wynikiGaleria zdjęć USA Gymnasticstransmisja dostępna poza USA

FIG World Cup 2017 Melbourne

Puchar miał format eliminacji oraz dwóch dni finałów na przyrządach. Poza srebrem Sanne na równoważni, podium GSK obstawiły dwie nacje: gospodynie (Emily Little, Naomi Lee, Rianna Mizzen, Georgia Godwin) i Chiny (Liu Tingting, Luo Huan, Wang Yan).

W zawodach startowała tylko Sanne, ale obie siostry Wevers poprowadziły warsztaty dla młodych gimnastyczek:

Australia Gymnastics udostępniła filmiki z najlepszymi momentami:

Nie wiadomo jak bardzo było to związane z pucharem, ale do Australii pojechał Mihai Brestyan, trener Aly Raisman i Alicji Quinn (ur. Sacramone), i pozostał tam jako trener kadry Australii.

Pełne wynikiThe Gymternet, dzień 1The Gymternet, dzień 2International Gymnast Magazine

Mistrzostwa Rosji

W Rosji mieliśmy okazję zobaczyć nowe pokolenie – z Aliyą Mustafiną na macierzyńskim, Marią Paseką z kontuzją i Ksenią Afanasyevą na emeryturze, nowe seniorki miały okazję się sprawdzić i pokazać od najlepszej strony. Tak też zrobiły 16-letnia Natalia Kapitonova (druga rezerwowa w Rio) i nowa seniorka Elena Eremina, zajmując dwa pierwsze miejsca. Brązowy medal wygrała Evgeniya Shelgunova, 19-letnia pierwsza rezerwowa w Rio. Słabszy dzień w finały miały Seda Tutkhalyan (druga w kwalifikacjach, ale po trzech upadkach miejsce czwarte) i Angelina Melnikova (z miejsca czwartego na jedenaste) – jeśli jednak wziąć poprawkę na ciężkie przygotowania do Rio i zasłużony wypoczynek po Igrzyskach, słabsza forma o tej porze roku jest jak najbardziej zrozumiała.

MEN_8627 (Zdjęcie)

Również na tej imprezie dochodziło do photo-bombingu przez gwiazdy olimpijskie:

Rosyjski związek gimnastyczny założył również nowe profile w mediach społecznościowych, inaugurując je filmikiem z serii Mannequin Challenge nakręconym na mistrzostwach:

Pełne wynikifilmiki

Puchar Niemiec

Niemcy rozegrały puchar drużynowy, który w GSK wygrał MTV Stuttgart z Tabeą Alt na czele:

(Powyższe zdjęcie jest akurat z grudnia 2016, widać na nim Kim Bui która była przecież na AT&T American Cup.)

#NTC #goodjob#ladies??❤#firstcompetition#oftheyear #erima #Spieth#dtl

A post shared by Sophie Scheder ? (@sophiescheder) on

Pełną relację z zawodów ma International Gymnast Magazine, jest też co pooglądać na YouTube.

X