Forum Gimnastycy.pl
Sylwetki gimnastyczne - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Trening (https://gimnastycy.pl/forum/forum-67.html)
+--- Wątek: Sylwetki gimnastyczne (/thread-644.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Sylwetki gimnastyczne - zahir - 2014-03-18

Tullar, ta pierwsza jest podobna do sylwetki którą wrzuciłem, z tą różnicą, że w wersji gimnastycznej dociskamy czoło do ziemi uaktywniając odcinek szyjny kręgosłupa i mięśnie karku. Równie istotne jest utrzymywanie prostych nóg co wymaga większej siły i generowania napięcia. Na zdjęciu wrzuconym przez Cibie gość ma ewidentnie zgięte nogi w kolanach.


RE: Sylwetki gimnastyczne - wyrwidąb - 2014-04-17

Czy ktoś może stosuję progresję sylwetek gimnastycznych z Foundation1 ? Bo nie wiem czy jest sens zaczynać progresje np do hollow body od pierwszego kroku ponieważ potrafię utrzymać już utrzymać to bez żadnego problemu . Autor książki zaleca aby zaczynać od samego początku, a w takim razie do hollow dojdę dopiero za 60 tyg , czyli za ponad rok. Dodam że chciałbym trenować te sylwetki 3 razy w tyg. Zastosować się do sugestii autora czy dobrać sobie takie sylwetki które nie będą dla mnie ani za łatwe ani za trudne?


RE: Sylwetki gimnastyczne - Seth - 2014-04-17

Jak jesteś w stanie wykonać cel poprzedniej progresji, to możesz zacząć od następnej, więc w Twoim przypadku, musiałbyś wytrzymać 5x60 straddle Hollow Body Rock z przerwami tylko na ćwiczenie iM.

Polecam cofnąć się w progresji, ja sam myślałem, że umiem robić hollow, ale jednak cofnąłem się do początku, żeby zbudować solidną podstawę. Smile


RE: Sylwetki gimnastyczne - rafal - 2014-04-17

dokładnie, nie zakładaj że coś zrobisz dopóki tego rzeczywiście nie zrobisz. każdą progresję w Foundation zaczynasz od próby osiągnięcia poziomu mastery. Jak ci się uda to na następnym treningu próbujesz mastery z kolejnej progresji. w Końcu trafisz na taką progresję, której nie zaliczysz, wtedy zaczynasz właśnie od niej. I to też nie koniecznie od 1 tygodnia:
- jeżeli jesteś daleko od mastery zacznij od 1 tygodnia
- jeżeli zrobiłeś kilka serii ale nie mastery to zacznij od 5 tygodnia
- jeżeli brakuje ci niewiele do mastery to zacznij od 9 tygodnia


RE: Sylwetki gimnastyczne - wyrwidąb - 2014-04-17

Dzięki za szybką odpowiedź . Zastosuję się do waszych wskazówek i od następnego tygodnia ruszam z sylwetkami.


RE: Sylwetki gimnastyczne - Mrowek - 2014-04-22

Dodatkowo pamiętaj ,że ciężko osiągać krok "mastery" każdego dnia Smile
Sam nie wiem czy tak naprawdę utrzymywanie tych sylwetek 5x60s jest aż tak ważne, aczkolwiek warto wpleść je do treningu.


RE: Sylwetki gimnastyczne - Seth - 2014-04-22

5x60 jest właściwie tylko na podstawach, w cięższych ćwiczeniach już czasy mastery są co najmniej o połowę niższe.

Ja w sumie chciałem jechać od zera, ale po poście Rafała postanowiłem jechać tak jak napisał, ale z lekkim cofnięciem.
Np w straddle planche największym wyzwaniem jest dla mnie 5x30s w planku jednorącz. A zaczynam od PE2, czyli od zwykłego planka, ale od 5x60. Smile


RE: Sylwetki gimnastyczne - Newcio - 2014-04-22

nadal nie wiem na jakiej podstawie Sommer dąży do 60 sekund wytrzymania, jak dla mnie jest to zbyt długie napięcie ciała, a lepsze rezultaty osiąga się gdy są maksymalne napięcia o krótkim charakterze czasu, ale wielokrotnie powtórzone niż stałe napięcie o długiej jednostce czasowej. Ja dążenie do 30 sekund tłumaczę tym, że mniej więcej tyle trwają układy, więc wymagają częstego napinania ciała. Potem po prostu mięśnie same z siebie z przegrzania/zmęczenia wiodczeją lub jak nie wcześniej u słabo wytrenowanych


RE: Sylwetki gimnastyczne - wyrwidąb - 2014-04-23

No tak ,ale do kroku mastery dochodzisz co najmniej 12 tyg . Jak dla mnie bomba te sylwetki, każdy powinien zaczynać właśnie od nich ,a nie tak jak większość od skazanego na trening bo tam są dopiero progi przejścia wzięte z kosmosuBig Grin Jednak też uważam że 60 sek x 5 to jest sporo.


RE: Sylwetki gimnastyczne - Seth - 2014-04-23

To niech ktoś zapyta na forum GB o to Tongue