Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Foundation One dla kobiet?
#1

Witam wszystkich serdecznie!
Ćwiczę od dwóch miesięcy z programem Sommera Foundation One i nasuwa mi się takie pytanie, na które nie znalazłam odpowiedzi. Jak to jest z ilością powtórzeń albo czasem wykonywania ćwiczenia u kobiet, czy są jakieś inne standardy? Zastanawiam się bo z trudem przychodzi mi zrobienie pompki na podłodze (na podwyższeniu nie ma problemu), a tam za niedługo w planie planche push up (czy ja to w ogóle będę w stanie wykonać?)
Będę wdzięczna za sugestie i komentarze.
#2

Pytanie czy chodzi o gimnastykę kobiet czy o własny rozwój Smile

Jak wiadomo kobiety trenują na innych przyrządach niż mężczyźni nie licząc skoku i ćwiczeń wolnych. Większość ćwiczeń z Foundation są nastawione pod gimnastykę męską, aczkolwiek nie widzę problemy aby kobiety również je wykonywały z takim samym czasem Smile.

tutaj nasz poradnik do pompek + progresja.

#3

skoro cele są te same to czemu środki do ich osiągnięcia miałyby być inne? Smile
Jeżeli nie możesz zrobić pompki to jak dojdziesz do PPP to możesz użyć tego samego programu najpierw dla pompek na podwyższeniu, później na płasko a po dojściu do mastery w zwykłych pompkach zacząć PPP. Zajmie to więcej czasu ale chyba się nigdzie nie spieszysz?
Na profilu Awaken: Gymnastics Inspired Fitness, które jest pierwszym firmowanym przez Sommera klubem fitness, jest wiele zdjęć pokazujących kobiety trenujące pod wagę przodem czy bokiem. Nie wiem jaką mają przeszłość, być może trenowały gimnastykę przez 10 lat...
droga ważniejsza niż cel Wink

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#4

mięśnie u kobiet jak i u mężczyzn są takie same, tyle że proporcje, poziom testosteronu oraz adaptacja jest inna. Kobiety są bardziej przygotowane do treningu kondycyjno-wytrzymałościowego, mężczyźni do siłowo-dynamicznego. U kobiet trudniej zbudować masę, siła wolniej przychodzi, także na spokojnie, pompki przyjdą z czasem, musisz więcej czasu poświęcić by uzyskać efekt siłowy, potem jak załapiesz to będziesz trzaskać dużo powtórzeń bez problemu cierpliwości Wink I jak napisał Mrówek inne przyrządy charakteryzują kobiecą gimnastykę, lecz wiele elementów się powtarza i droga do nich jest taka sama

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#5

Dziękuję za porady i fantastyczny filmik z progresją do pompek!
Ćwiczę dla siebie, a wybrałam gimnastykę bo podoba mi się dbałość o formę wykonywanych ćwiczeń.
Co do pompek to zrobię ileś tam ale na szeroko rozstawionych rękach a z łokciami przy ciele to już inna bajka, takie mogę robić tylko na podwyższeniu na razie.
Masa mięśniowa nawet nie jest zła (ćwiczę 2 lata), bo zdarzają się osobniki wyśmiewające mnie za jej posiadanie.
Oczywiście siła rośnie wolno (choć zauważalnie bo w pracy jestem w stanie podnieść dużo większe ciężary) i zastanawiam się czy nie powinnam jej ćwiczyć z ciężarami. Jak myślicie?
#6

Pytanie czy jest potrzebny taki trening w życiu zawodowym Smile
W gimnastyce nie uciekamy od ciężarów, ale stosujemy je tylko w pewnych okresach treningowych.
#7

skoro nie możesz jeszcze podnieść części własnego ciała podczas pompek to na ciężary za wcześnie Smile
Zacznij sobie od takiego podwyższenia gdzie jesteś w stanie wykonać 3 serie po 2 poprawne pompki (1 tydzień wg Foundation) i wg programu lecisz do 5x10.
W kolejnym cyklu zmniejszasz podwyższenie (może nawet pozbywasz się zupełnie) i znowu od 3x2 do 5x10.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#8

i tak muskulaturę u kobiet ciężko zrobić, nie przejmuj się jakimiś opiniami, myślę że to z zazdrości, bo sama nie może takiej sylwetki zrobić, bo jest zbyt leniwa, just keep working hard

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości