Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konfrontacje Czerwiec "Pompujemy"
#11

Brawo Mrówek, ja naliczyłem 21Smile
#12

dobra, mam kolejne pytania Big Grin

-czy jak robie te pompki z wyprostowanym lokciem (te na boki) to czy barkiem musze dotykac ziemi ? bo pierwsza osoba nie dotyka zas druga tak Smile
-czy film ma sie skladac osobno z kazdego rodzaju pompek?
mam na mysli, ze pierw krece pierwsyz film z maksem moim jak robie pompki lokciami do podlogi a potem te drugie wyprost lokci (na boki)?
czy moze mam zrobic maks ile dam rady pierwszy rodzaj pompek po czym przeskok na druga wersje pompek i znow swoj maks ?
#13

- Oba zejścia są prawidłowe, jedno płytsze, drugie głębsze (lepsze) ale zejście barkiem do ziemi oznacza jeszcze dużą elastyczność i rozciągnięcie w stawie barkowym, co nie jest tematem ćwiczenia, dlatego są 2 warianty, ćwiczenia wykonane w takim zakresie uznajemy za prawidłowe, ale przy zachowaniu zasady, że klatka piersiowa ma być ciut nad ziemią lub jej dotknąć, precyzując.. Smile ciut to nie wiecej niż 3 cm.
- Tak, film zawiera 2 różne wersje pompek, żeby nie wrzucać 2 osobnych filmów, jednak każdą wersję traktujemy osobno, można sobie wybrać którąś, można wystartować w obu, zależy od Ciebie, jednak jak startujesz w obu, przesyłasz 2 osobne filmy.
#14

Ponieważ w tym miesiącu sędziuje, wrzucam poza konkursem na szybko nakręcone pompki z ręką prostą. Robiłem to pierwszy raz i na filmie widzę, że ani ręka nie jest prosta, ani praca taka jak trzeba (skupiałem się bardziej na ręce prostej niż pracy tej którą uginałemWink ale następnym razem będzie już lepiej.

Pompki z ręką prostą X 10

#15

Nie jest to jakieś mega trudne, ale myślałem, że jest łatwiejsze. Poza tym ręka prosta w zgięciu boli i nie jest to zbyt przyjemne. Ciebie też boli?
#16

(2013-06-17, 21:26)User napisał(a):  Nie jest to jakieś mega trudne, ale myślałem, że jest łatwiejsze. Poza tym ręka prosta w zgięciu boli i nie jest to zbyt przyjemne. Ciebie też boli?

Boli, bo trening dobry nigdy nie jest łatwy, ale jak Ciebie boli za bardzo, to nie rób, to raczej nie jest sport dla chłopców.
#17

Acha, jak stawy bolą to jest dobrze, dziękuję za radę Smile
#18

Adam, jakie polecasz ćwiczenia by dobrze przygotować stawy do pracy na prostej ręce? I co z tymi filmami z seminariów? Doczekać się nie mogę Wink
#19

Stawy nie różnią się niczym, od innych ośrodków, które przeciążasz, oczy, mięśnie, nerwy...
Przeciążenie boli. Praca nad stawami i ścięgnami boli i niestety, trzeba się z tym pogodzić. Mając 20 lat +, wszelkiego rodzaju ćwiczenia na wytrzymałość stawów będą bolesne, trzeba się też pogodzić z drętwieniem palców w etapie intensywnych treningów, bólach stawów, ścięgien itd... Organizm jest w stanie się do tego dostosować (zakwasy, ból oczu przy intensywnym ich wysiłku itp.) ale wymaga to długiej pracy i wytrwałości. Paradoksalnie najlepszym ćwiczeniem na stawy jest ich przeciążanie. Gdyby była osoba na tyle silna, że mogłaby utrzymać rozpięcie bez wcześniejszego przygotowania (co raczej nie jest możliwe) wówczas, najprawdopodobniej przy 1 próbie złamałaby sobie rękę w łokciu. To lata pracy, mądrej ale solidnej. Przede wszystkim przeciążanie, stopniowo, powoli. Najłatwiejszym przykładem jest to ćwiczenie z pompką o ręce prostej. Potem odwodzenie zamienne ręki w pompkach na kółkach niskich, potem rozpięcia poziome i wagi, potem rozpięcia w zwisie czyli iron cross. Można też wykonywać ćwiczenia z ekspanderem lub obciążeniem unoszonym na prostych rękach, 5-8-12-15-17-20-25-30+ kg w różnych pozycjach: stojącej i leżącej (tzw rozpiętki). będzie o tym osobny wątek, więc śledź forum Smile
#20

Przez lat całe wmawiano nam koncepcje siłownianą, że stawy należy chronić. W gimnastyce natomiast stawy trzeba przygotować do wysiłku, by nie były słabym ogniwem. Ta pompka właśnie temu służy, choć mnie ciężko wykorzenić stare nawyki i mimo tego, że się pilnuję wciąż zginam rękęSad


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości