Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ćwiczenie pod handstand do oceny
#11

Prawie 90 stopni, więcej książek nie miałem, ja to chyba coś źle robię, znaczy jeśli tyłek bd miał w prostej linii z barkami to wtedy strasznie się wygnę i nie utrzymam spięcia brzucha. Popracuję nad tym i wstawię filmik jak opanuję to w sposób jak ja myślę, że powinno być dobrze i skorygujecie.
#12

trzeba jeszcze wyżej nogi nadal nie ma kąta 90 stopni między biodrem a nogami, w sensie z daleka będzie ale biodra są nadal odchylone od linii pionowej, którą wyznaczają plecy, no cóż widocznie brzuch słaby, brakuje sylwetek i desek

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#13

Teraz jest wysoko:
Ale to słabo wygląda, a niby takie proste, ludzie bez treningu lepiej robią...
#14

bardziej tyłek w stronę eee światła ciut, bo nadal jest załamany ( nie ma prostej linii między za plecami ), no i brzuch trzeba ściągnąć jak to rafał napisał schowaj klatkę piersiową, dzięki temu te lędźwie się wyprostują

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#15

Właśnie to jest główny problem, kilka razy słyszałem "bardzo ładna pozycja tylko klatkę schowaj", a ja nie umiem, nie rozumiem tego.
#16

napnij brzuch po prostu

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#17

a jak trzymasz hollow body to klatka jest wklęsła czy wystaje jak na filmiku? No raczej że wklęsła Wink
to teraz przenieś tą pozycję do pionu. Jak odwiedziesz i uniesiesz łopatki to klatka się "wklęśnie" Smile Tylko do tego trzeba mieć mocno rozciągnięte barki, poza zakres pionu bo po zaokrągleniu pleców pójdą nieco do przodu. Nie wiem czy się jasno wyraziłem...
Co do lędźwi do PPT tak jak Newcio pisał przez spięcie brzucha i dodatkowo pośladków. samą pozycję miednicy mam nadzieję rozumiesz? dawałem gdzieś porównanie anterior i posterior pelvic tilt.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#18

No rozumiem pozycję miednicy, odwodzenie i uniesienie łopatek też, rozciągnięcia barków na pewno brakuje. Jasno się wyraziłeś. No właśnie przenieść hollow body do pionu w odwróconej pozycji jest ciężko, choć przy staniu na głowie z tym problemu nie mam, ale jest 100x łatwiej niż na rękach. Dobra popracuję nad rozciągnięciem barków, katuję dalej sylwetki, co do tego ćwiczenia, też je włączę do treningu i zobaczymy co się z tego wykluje, dzięki wielkie Rafał i Newcio za fachowe odpowiedzi.
#19

(2014-05-29, 23:24)Chudini napisał(a):  Właśnie to jest główny problem, kilka razy słyszałem "bardzo ładna pozycja tylko klatkę schowaj", a ja nie umiem, nie rozumiem tego.

Barki do przodu jak w sylwetce i klata się schowa Wink

Szkoda, że usunąłeś poprzednie filmiki. Byłby zapis progresu i inni użytkownicy mogliby prześledzić błędy na które instruktorzy zwracali ci uwagę.

Hannibal, ,,obciągnięcie palców" nie jest naszym fetyszem. Po prostu pomaga w napięciu ciała. Ale dużo ważniejsza jest sylwetka. Na filmiku który pokazałeś jest po prostu duży banan.
#20

Wyraźnie widać, że brzuch jakby w ogóle nie był spięty.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości