Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gimnastyka w pigułce
#61

Poprawione Smile
#62

Mrówku:
Czemu podpór przodem jest z wysuniętymi do przodu barkami?
Czy sugerujesz przez to, że pompki też należy robić z wysuniętymi do przodu barkami?
+
W poziomce plecy się w pewnym stopniu naturalnie zaokrąglają, prawda?
#63

Dokładnie to tego nie wytłumaczę, ale tak w praktyce, jeśli robisz w ten sposób ugięcia ramion, jest trudniej i jak zrobisz ugięcie i jesteś w dolnej pozycji to masz doskonale prostopadle odcinek od dłoni do łokcia względem podłoża. Niech ktoś to od profesjonalnej strony poda, ale na moje to tak jest.
#64

Bylon - czy uważam ,że trzeba tak robić pompki ? Trudno mi odpowiedzieć zależy jaki jest twój cel, na pewno taka forma wykonywania pompek jest trudniejsza niż "normalna" czyli taka w której barki znajdują się w linii prostej z rękami. Jeśli twoim celem będzie praca w różnych podporach np. wagą to oczywiście takie pompki są dobry wstępem.

Jeśli chodzi o wykonywanie podporu przodem na kółkach tutaj sprawa ma się inaczej:
Po pierwsze jest to podstawowa sylwetka gimnastyczna na kółkach
Drugie taka forma ćwiczenia ułatwia nam utrzymanie podporu w momencie gdy odkręcimy kółka
Trzy jest znacznie trudniejsza niż zwyczajny podpór Smile

W poziomce plecy powinny być proste natomiast w zwisie nie koniecznie.
#65

Moment, czy my mówimy o tym samym? Mnie chodzi wyłącznie o wypchnięcie/cofnięcie barków. Na przykładzie zwykłego stania/siedzenia: część osób ma nienaturalnie wypchnięte barki do przodu, klatka jest zamknięta, pozycja ta jest błędna.
Ja w pompkach jestem prawie pewien konieczności retrakcji łopatek połączonej z wycofaniem barków, barkami w ogóle nie pracujemy, jedynymi ruchomymi elementami naszego ciała zostają ramiona (nie wysuwamy barków w górnej fazie ćwiczenia).
Większość osób, robiąc pompki, bardzo mocno pracuje barkami, a przy wyproście ramion wysuwa barki do przodu. Podobnie jest przy wyciskaniu sztangi na ławeczce. Wg mnie taka praca barkami to nienajfortunniejsze rozwiązanie. Ciekawi mnie, co Ty, Mrówek, o tym sądzisz?
#66

Bylon, w pozycji hollow body masz właśnie wysunięte do przodu barki. Ta sylwetka występuje w wielu pozycjach (np. waga tyłem) ćwicząc pompkę z wypchniętymi do przodu barkami utrwalasz sobie właśnie tę pozycję. To powoduje, że potem łapiesz ją nawykowo. Poza tym utrudniasz samo wykonanie pompki (spróbuj a się przekonasz) i wydłużasz trajektorię ruchu. Odciążasz również odcinek lędźwiowy kręgosłupa.
#67

W gimnastyce końcowa faza w "pompce" polega na wysunięciu barków w przód czyli odwodzeniu łopatek.
#68

Zahirze, ja przez wieki robiłem pompki z barkami "do przodu". Później przestawiłem się na pompki z barkami "do tyłu" - na początku było ZNACZNIE trudniej.
Na pewno macie rację, że w ten sposób utrwala się konkretną pozycję gimnastyczną, ale jeśli rozpatrywać pompkę jako zupełnie niezależne ćwiczenie, to ja polecam ciągłą retrakcję łopatek. Zresztą chyba pisał o tym Tsatsouline.
#69

Bylon ja uważam ,że niema złotego środku i wykonywanie pompki tylko w jednym ustawieniu upośledza, w tym poście opisujemy najważniejsze zagadnienia gimnastyczne, a taka sylwetka to podstawa w gimnastyce Smile
#70

Bylon zaskoczłeś mnie swoim podejściem. Dla mnie nielogiczne jest ściąganie barków w pompce aczkolwiek nie mam zamiaru Cię przekonywać, że źle robisz (there's no right or wrong, it's all just experience : )). Jestem tylko ciekaw czy to znaczy że podciągasz się z rozciągniętymi barkami? : O Front Lever barki rozciągnięte a back lever barki ściągnięte? Wszystko na przekór czy tylko pompka?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości