Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

v-sit
#11

Prosiłbym o zdj. aby to ładnie z ilustrować,chodzi mi dokładnie o dotknięcie klatką piersiową ziemi w rozkroku,
Z tego co mówi Pavel więzadeł nie powinno się rozciągać,bo można je zerwać i luzują stawy które są podatne na kontuzje.
#12

(2013-10-22, 21:43)armpower napisał(a):  Prosiłbym o zdj. aby to ładnie z ilustrować,chodzi mi dokładnie o dotknięcie klatką piersiową ziemi w rozkroku,
Z tego co mówi Pavel więzadeł nie powinno się rozciągać,bo można je zerwać i luzują stawy które są podatne na kontuzje.

zdjęcie:
[Obrazek: pancakesplit-top.png]

video:

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#13

@Michał - wiesz, to ustawienie bioder bardzo wiele zmienia. Nie siedzę w temacie aż tak, aby mieć pewność, że wersja z wycofanymi biodrami jest niepoprawna, natomiast już nieraz słyszałem taką opinię + znacznie niższy poziom trudności sugerowałby, że jednak taki L-sit nie jest pełny. Ale nie wiem, może obie wersje są poprawne - tylko jak w takim razie porównywać życiówki w L-sicie? Praktycznie zawsze dłużej utrzymamy się z wycofanymi biodrami, osoby próbujące robić wersję piękniejszą technicznie będą poszkodowane...

@Adam.Kalman - co rozumiesz przez brak szans na V-sita przy braku możliwości położenia klatki w siadzie w rozkroku? Jestem osobą dobrze rozciągniętą (przy skłonie na prostych nogach jestem w stanie położyć całe dłonie na ziemi i jeszcze zgiąć łokcie pod kątem bliskim kątowi prostemu), ale na uzyskanie wymienionej przez Ciebie pozycji nie mam najmniejszych szans. Mimo to jestem w stanie utrzymać V-sita przez kilka (dosłownie kilka: 4-5) sekund, przy użyciu podstawek do pompek (ale to raczej nie ma większego znaczenia). No i co teraz?
#14

(2013-10-24, 19:59)Bylon napisał(a):  @Adam.Kalman - co rozumiesz przez brak szans na V-sita przy braku możliwości położenia klatki w siadzie w rozkroku? Jestem osobą dobrze rozciągniętą (przy skłonie na prostych nogach jestem w stanie położyć całe dłonie na ziemi i jeszcze zgiąć łokcie pod kątem bliskim kątowi prostemu), ale na uzyskanie wymienionej przez Ciebie pozycji nie mam najmniejszych szans. Mimo to jestem w stanie utrzymać V-sita przez kilka (dosłownie kilka: 4-5) sekund, przy użyciu podstawek do pompek (ale to raczej nie ma większego znaczenia). No i co teraz?

Wrzuć film, na którym wykonujesz ten element, wtedy będziemy mogli coś poradzić.
#15

@ Bylon
Oczywiście obie wersje są poprawne, wszystko teraz zależy od trudności elementu.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości