Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4,6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sylwetki gimnastyczne
#71

ja mogę ściskać zęby przy wykonywaniu uginania przedramion z obciążeniem.
znowu się czepiasz. może w ogóle nie będę pisał o innych sportach tylko zawsze przyznawał racje BO TO FORUM GIMNASTYCZNE?! skończ już pisać te pierdoły.

skoro ktoś trenuje z ciężarami to jego celem nie jest gimnastyka i nie musi wykonywać sylwetek.

[MOD]Kolejne dwa posty nic nie wnoszące do tematu. Tylko bicie piany.
Tak, TO FORUM GIMNASTYCZNE. I patrzymy na trening przez pryzmat GIMNASTYKI. Może w końcu to sobie uświadomisz.
Dostajesz ostrzeżenie.[/MOD]
#72

Domcyl, mam wrażenie, że zaciąłeś się na jednym temacie. Wątek nie dotyczy ćwiczeń ze sztangą tylko sylwetek gimnastycznych i jest na forum gimnastycznym. Życzę Ci dalszej wytrwałości w treningu mięśni brzucha sztangą. W końcu nie od dziś wiadomo że kulturyści mają mocniejsze brzuchy od gimnastyków Big Grin Poza tym nie ma co iść na łatwiznę, sylwetki może zrobić każdy i wszędzie. Za to sztanga, to prawdziwie męski trening. Prawdziwy twardziel jak chce mieć dobry brzuch zabiera ją ze sobą a nie bawi się w śmieszne sylwetki Smile
#73

skoro ciagle wciskasz gimnastykom sztange to dlaczego my nie mozemy kulturystom polecac sylwetek? ja tez dygam zelastwo bo lubie i sylwetki sa przydatne i to bardzo
#74

(2014-08-19, 13:36)dom_cyl napisał(a):  ja mogę ściskać zęby przy wykonywaniu uginania przedramion z obciążeniem.
znowu się czepiasz. może w ogóle nie będę pisał o innych sportach tylko zawsze przyznawał racje BO TO FORUM GIMNASTYCZNE?! skończ już pisać te pierdoły.

skoro ktoś trenuje z ciężarami to jego celem nie jest gimnastyka i nie musi wykonywać sylwetek.

Problem w tym, że nikt nic nie musi robić. Polecamy to w co wierzymy. Myślę, że nawet największy fanatyk sztangi nie uzna jej za najlepsze ćwiczenie na brzuch. A ciężko znaleźć sportowców którzy mieliby tak silną sekcję środkową jak gimnastycy.
#75

ja od 3 lat nigdy nie trenowałem brzucha.

[MOD]I jak to się ma do tematu? Za następny taki post bez kontekstu dostaniesz bana.[/MOD]
#76

(2014-08-19, 15:17)dom_cyl napisał(a):  ja od 3 lat nigdy nie trenowałem brzucha.

[MOD]I jak to się ma do tematu? Za następny taki post bez kontekstu dostaniesz bana.[/MOD]

Nie ma się czym chwalić. Osobiście bardziej jestem dumny z tego, że od wielu lat nie pompowałem bica. Ale może wróćmy do tematu którym są sylwetki gimnastyczne Smile
#77

A jak to wygląda w praktyce, u was? Jaki czas odpoczynku między takimi sylwetkami, czy zaraz po rozgrzewce robicie sylwetki i katujecie brzuch i lędźwie, bombardując te obszary bez większego odpoczynku wieloma seriami, pod różnym kątem?

I jakie jest minimum sylwetek dla lepszych efektów treningowych?

Hollow body i arch body w większej ilości serii powinno wystarczyć? Co prawda jakiś czas temu wykonywałem właśnie te dwie sylwetki + plank bokiem, z tymże z przerwą między seriami 45 s i nie wiem czy to nie był błąd, że tak długo odpoczywałem, a sylwetki wykonywałem 4 serię po 15 sekund.
#78

Sylwetki możesz katować na rozgrzewce, podczas treningu i na zakończenieBig Grin Czym więcej, tym lepiej. Bardzo przekładają się na elementy, co z pewnością zaobserwujesz. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat, bo każda sylwetka jest głęboko przemyślana i jej działanie znacznie wykracza poza prostą stymulację mięśniową.
#79

W zależności od poziomu wytrenowania sylwetki mogą być stosowane jako rozgrzewkę. Dla osób początkujących polecamy wykonywanie sylwetek zaraz po rozgrzewce, czas trwania skurczu powinien wynosić 10s w jednej serii x 3, docelowo wykonujemy ponad 90s sekwencje łączącą prace izometryczną,koncentryczną i ekscentryczną.
#80

czyli 90 sekund na jedna pozycje x 3?
to duze wyzwanie... nigdy takich dlugich nie robilem. mysle, ze polowa tego czasu to bedzie juz ciezko.
kp


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości