Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4,6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sylwetki gimnastyczne
#81

" docelowo wykonujemy ponad 90s sekwencje łączącą prace izometryczną,koncentryczną i ekscentryczną."
Docelowo jedna seria 90s w różnych ułożeniach.
Dla początkujących 3x10s
#82

Mam pytanko, na które nie znalazłem odpowiedzi.
Czy trening sylwetek można robić codziennie czy co drugi dzień?
#83

Ja robię codziennie po kilka sylwetek
Obecnie po 3x20s z około 10s przerwy pomiędzy
Gdy czuje np. Ze mięśnie brzucha odmawiają współpracy to wykonuje mniej sylwetek ukierunkowanych na ta partie i bardziej koncentruje sie na grzbiecie czy staniu na rękach - te sylwetki pomimo napięcia całego ciała nie masakrują tak mięśnij brzucha
Co na to koledzy ?

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#84

Koledzy się zgadzająSmile
#85

Sylwetki w leżeniu tyłem seria 150s - 60s przerwy - 30s sylwetek - 30s przerwy - 30s sylwetek - 30 s przerwy - 30s sylwetek.
Tak samo w leżeniu przodem.

Mój wczorajszy trening sylwetek zamknął się w 15 min Smile. Wystarczy ,że dzisiaj zmienię ćwiczenia czyli np. bardziej skupie się na sylwetkach w podporach, sylwetkach w leżeniu bokiem czy sylwetkach w staniu na rękach.
Ilość dni treningowych jest uzależniona od twojego stopnia zaawansowania a także czasu jaki poświęcasz na trening. Osoby początkujące mogą wykorzystywać sylwetki codziennie podczas rozgrzewki, sam trening sylwetek 2 razy w tygodniu będzie dobrym rozwiązaniem.
#86

mi średnio zajmuje 15-20 minut, tyle że ja robię 200 kołysek w sumie wychodzi 10 serii na plecach, i 100 kołysek na brzuchu + kilka innych ćwiczeń. Robię z tego powodu, że jestem wysoki, więc wymaga ode więcej pracy na brzuch z powodu długich kończyn, teraz myślę o zmniejszeniu liczby na rzecz dodatkowego obciążenia na nogi. No i zacząłem regularnie robić poziomki i koguciki

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#87

Ja osobiście zawsze mieszam sylwetki tzn robię je naprzemiennie każdego dnia inne
Np.
Pierwszy dzien hollow body
Drugi hollow body kołyska
Trzeci skłony tułowia w odcinku piersiowym
Czwarty hollow body z wymachami nóg czy scyzoryki
Dzieki temu nie popadam w monotonię, powiększam bazę swoich ćwiczeń i urozmaicam trening
Sylwetki zawsze robię po rozgrzewce
Czasami gdy zrobię trening dzien po dniu to pozniej w ramach okresu wypoczynku dzien rozgrzewki i tylko sylwetek
W linku poniżej opisy kilku ćwiczeń wraz z krótkim omówieniem

http://gimnastycy.pl/forum/watek-sylwetk...-od-newcia

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#88

(2015-01-08, 21:29)mlody1410 napisał(a):  Ja osobiście zawsze mieszam sylwetki tzn robię je naprzemiennie każdego dnia inne
Np.
Pierwszy dzien hellow body
Drugi hellow body kołyska
Trzeci skłony tułowia w odcinku piersiowym
Czwarty hellow body z wymachami nóg czy scyzoryki
Dzieki temu nie popadam w monotonię, powiększam bazę swoich ćwiczeń i urozmaicam trening
Sylwetki zawsze robię po rozgrzewce
Czasami gdy zrobię trening dzien po dniu to pozniej w ramach okresu wypoczynku dzien rozgrzewki i tylko sylwetek
W linku poniżej opisy kilku ćwiczeń wraz z krótkim omówieniem

http://gimnastycy.pl/forum/watek-sylwetk...-od-newcia

Jest tutaj jeden największy z możliwych błędów wszystkie ćwiczenia które opisałeś są na mięśnie brzucha pamiętaj o dodaniu ćwiczeń na dół pleców w celu zabezpieczenia swojego kręgosłupa.
#89

Mam taka prośbę mógłby ktoś wrzucić fotki z opisem prawidłowo wykonywanego podporu przodem, podporu tyłem i podporu przodem na łokciach. Tylko tak z boku żeby było widać prawidłowe ułożenie ciała. Bo dla takiego amatora jak ja te pokazane w perspektywie są nieczylelne. Chciałbym zobaczyç czy wykonuje je poprawnie. Pozdrawiam.
#90

zobacz sobie ten temat:

http://gimnastycy.pl/forum/watek-deska-p...dramionach

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości