Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening mięsni brzucha.
#21

Ok, wszystkie ćwiczenia? Ja robię z obciążeniem po 1,5 kg na kostkę.
#22

walisz tyle ćwiczeń ile dasz rady, od 4 do 6 ćwiczeń po 3-4 serie, tyle że trzeba sobie brzuch podzielić na skośne, prosty górny i dolny odcinek i proponuję ze 2 góra 3 ćwiczenia na górny odcinek ( dolny przyczep się nie kurczy ), 2-3 ćwiczenia dolny odcinek ( górny przyczep się nie kurczy ), skośne ( skłony ze skrętem tułowia ) i oba przyczepy się kurczą 2-3 ćwiczenia. Można jeszcze na dobitkę dać statyczne z jedno lub dwa ćwiczenia. Trzeba jeszcze pamiętać o tylnych mięśniach brzucha Wink

Wszystko zależy od tego jak czujesz, ile jesteś wstanie zrobić.

Czasem wystarczy jedno dobrze wykonane ćwiczenie na jedną część, a czasem to za mało. Pewnie najlepszym rozwiązaniem będzie tak jak na początku napisałem po jednym ćwiczeniu na górną część, dolną część, skośne ( wew i zew. ale one wspólnie ze sobą pracują naprzemianstronnie ), cała długość mięśnia i statyczne na sam koniec.
#23

Dzięki. Wink Na tylnie robię sobie supermany. A także wznosy nóg do poziomu z łóżka piętrowego. Big Grin
Mam kompleksowy układ na brzuch. Big Grin A to ćwiczenie jest na cały prosty odcinek brzucha? Big Grin Wykonuję leżenie tyłem... Prościej. Big Grin Robię scyzoryki, ale tylko górną częścią tułowia, tj. podnoszę się tylko tułowiem, rękami staram się dotknąć palcy stóp, przytrzymuję i wracam. Nogi mam cały czas prostopadle do podłogi i nie wykonuję nimi żadnego ruchu.
#24

Newcio, a co myslisz o ab2?

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#25

sam je zaproponowałem w odezwie do Maksyma, więc jak najbardziej są dobre te ćwiczenia. Oznaką pracy brzucha będzie marszczenie się koszulki z jednej, lub z drugiej lub z obu stron. Ćwiczenia dobrze zilustrowane nawet ćwiczenie o prostych nogach wymaga tego by podnosząc nogi garbili się wycofując plecy
#26

Newcio, lekko podsumowując to rozumiem, że ćwiczymy brzuch wtedy, gdy kręgosłup jest zgięty w odcinku lędźwiowym i nie korzystamy z rozpędu nóg. Górny przyczep, gdy intensywnie pracujemy górną częścią brzucha a dolny odwrotnie?
#27

albo podnosimy biodro albo odcinek piersiowy skłon, albo skłon i podnosimy biodro ( pełna praca koncentryczna )
#28

Dzięki za wyjaśnieniaSmile
#29

Jak przyczepy się do siebie nie przybliżają to nie ma ćwiczenia? A trening izometryczny? Wznosy nóg w leżeniu na plecach - czuć palenie w mięśniach brzucha, to znaczy że brzuch się ćwiczy.
#30

(2013-12-12, 18:18)wino napisał(a):  Jak przyczepy się do siebie nie przybliżają to nie ma ćwiczenia? A trening izometryczny? Wznosy nóg w leżeniu na plecach - czuć palenie w mięśniach brzucha, to znaczy że brzuch się ćwiczy.

Fajnie by było, aby Newciio się do tego odniósł. Bo racja, robiąc wznoy nóg w leżeniu na plecach czuje się mocno mięśnie brzucha, a Ty mówisz że one nie pracują przy wznosach nóg? nie rozumiem tego. Jak i wiele innych osób. A no i takie przy drabinkach wznosy dobre ćwiczeniem, oprócz kilku wielkich minusów:
1)Trzeba być dosyć dobrze rozciągniętym aby to wykonać
2)Trzeba mieć drabinkę
3)Trzeba mieć materac

A dużo osób ma do dyspozycji tylko drążek, albo do tego poręcze równoległe. Moje odczucia są takie, że przy wznosach nóg do drążka brzuch pracuje do któregoś momentu, a później biodro bardziej czuje(nie robię tego regularnie, czasem się zdarzyło, ponieważ nie widzę większego zastosowania).

A co ze wznosami nóg na poręczach równoległych?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości