Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening klatki piersiowej

(2015-01-09, 12:18)Struc napisał(a):  nie do końca jest tak, że gimnastycy są symetrycznie rozwinięci jak to się mówi
Bo patrzysz przez pryzmat kulturystyki i fitness.

Symetrycznie - wszechstronnie - chodzi o cechy motoryczne, a nie wygląd i obwody.

(2015-01-09, 12:18)Struc napisał(a):  sylwetki gimnastyków to zazwyczaj sylwetki tzw. "pull", nie do końca jest tak, że gimnastycy są symetrycznie rozwinięci jak to się mówi
plecy i bicepsy bardzo mocno rozwinięte a klata i tricepsy nieproporcjonalnie mniejsze - co nie znaczy, że słabsze
oczywiście dużo zależy od genetyki, budowy i specjalizacji przyżądów, niemniej da się to zauważyć zarówno u młodych gimastyków (np. horton) jak i u legend (np. yovchev)

bicepsy mocno rozwinięte jakoś sobie nie przypominam bym miał bułę na bicepsie. Bo nie potrzeba tak dużo siły w klatce, a tricepsy ja mam większe od bicepsów, więc Twoje spostrzeżenia Struc są nietrafne

Łatwiej byłoby gimnastykowi przygotować ciało pod kulturystykę niż kulturystę pod gimnastykę i taka jest prawda

w fitness sylwetkowym często gimnastycy i bboy'e wygrywają zawody

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.

Właśnie z własnych obserwacji widzę, że w gimnastyce tricpes > biceps i to o dużo dużo Tongue

przyrządy z reguły są symetryczne, a ciało z reguły nie jest symetryczne z prostej przyczyny ktoś jest leworęczny lub praworęczny i rozwój masy mięśniowej poszczególnych kończyn jest inny. Z kolei gimnastyka kompensuje te dysproporcje i np. ja w lewej ręce mam mniejszy triceps i większy biceps a w prawej mam na odwrót mam większy triceps i mniejszy biceps w stosunku do lewej ręki. Dzięki gimnastyce proporcje całego ciała są wyrównane żeby utrzymać stabilność ciała w staniu na rękach i nie tylko

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.

nie patrzę przez pryzmat kulturystyki bo nie byłem ani razu na siłowni i nie interesuje mnie temat pakowania

nie napisałem też, ze to źle i żeby nie było - uważam, że gimnastycy mają fajniejsze sylwetki niż kulturyści

tric to 3/4 masy ramienia

o jednym waznym aspekcie warto wspomniec - kulturystyka to czesto sztuczne nakladanie na osobnika "masy", z pogwalceniem jego cech konstytucyjnych, w tym ukladu sercowo-naczyniowego.

kp

Nie mieszam sie aspekt kulturystyka vs gimnastyka bo widze że troche sie to w tą strone toczy Tongue
Tak tylko apropo do bicepsów, taki Yuri Van Gelder to ma buły konkret Smile

Yuri Van Gelder robi w swoim układzie kilka różnych samolotów i musi na czymś oprzeć resztę ciała w wychyleniu, więc masa bicepsów pomaga w stabilizacji samolotów po przez dorzucenie obciążenia w stronę środka ciężkości by zbudować przeciwwagę dla nóg i reszty ciała. Zresztą co będzie bardziej stabilizować i amortyzować staw łokciowy jak nie biceps ? Stąd wiele problemów przy samolotach, ludzie często noszą opaski na łokcie i narzekają na łokcie podczas robienia samolotów, natomiast triceps mają mocny ale zapominają wzmocnić biceps :/

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.

Podciąganie na kółkach, a przede wszystkim wspinanie na linie i siła bicepsa nie będzie odstawać od tricka Big Grin

Niestety ćwiczenia które opisałeś także mocno angażują mięśnie pleców, które są znacząco większe niż dwugłowy ramienia. W pewnych przypadkach praca z sztangą to konieczność.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości