Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hardstyle ABS
#31

Ciekawą wersją wznosów nóg na drabinkach stosowaną przez zapaśników są okrężne wznosy prostych nóg, gdzie druga osoba stoi przed nami a my przenosimy ruchem okrężnym nad jej głową proste nogi.
Lecz to tylko nadal ćwiczenie.

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#32

w akrobatyce i w gimnastyce to ćwiczenie też się stosuje

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#33

(2014-06-19, 12:36)julo1976 napisał(a):  Ciekawą wersją wznosów nóg na drabinkach stosowaną przez zapaśników są okrężne wznosy prostych nóg, gdzie druga osoba stoi przed nami a my przenosimy ruchem okrężnym nad jej głową proste nogi.
Lecz to tylko nadal ćwiczenie.

Ciężarowcy też robią te ćwiczenia dla wzmocnienia korpusu więc z pewnością można je włączyć do treningu
#34

Ciężarowcy w ogóle mają fajny trening i duży nacisk kładą na sprawność fizyczną.
#35

Offtop: jak już zahaczyliście o ten temat - znacie jakąś literaturę o podnoszeniu ciężarów? Tongue
#36

Na następny kurs mogę Ci podrzucić książkę która jest wywiadem rzeką z Baszanowskim i w której rozpisał trening dla samoukaSmile
#37

to ja sie zapisuje w kolejce do tej ksiazki. Cool
kp
ps. a tak swoja droga robilem wczoraj podnoszenie nog (zgietych w kolanach, ze wzgledu na aktualnie slabe rozciagniecie), w wiszeniu na drazku, staralem sie nie bujac, skracac ("sciagac") miesnie brzucha od pozycji poziom nog do samej klatki i... nie czuje dzis, zebym cos szczegolnego robil. czuje raczej troche okolice ledzwiowa niz miesnie brzucha.
#38

Myślałem, że się czegoś ciekawego w tym temacie dowiem o ćwiczeniach na mięśnie brzucha, a jedynie co widzę to przepychanki w stylu Tsatsouline zły, gimnastyka dobra / Tsatsouline dobry, gimnastyka zła i tak w kółko... Trochę to smutne panowie. Sad

Najbardziej rażące jest jednak bezpodstawne krytykowanie czegoś o czym nie ma się w ogóle pojęcia... W Hardstyle ABS wiodącym ćwiczeniem jest hollow body position. Z tego co mi wiadomo pozycja ta wywodzi się właśnie z gimnastyki.

[Obrazek: logo.png]
#39

O właśnie,najlepiej jakby Bef rozszerzył swoją odpowiedź i temat zakończyłby się.
#40

Jestem instruktorem StrongFirst reprezentuję szkołę Pavla Tsatsouline - Hardstyle, ale nie uważam się za fanatyka i wyznawce metod Pavla. Z gimnastyki czerpię na co dzień, że tak się wyrażę. Wyznaję prostą zasadę, że zanim sięgnę po ciężary zewnętrzne najpierw muszę nauczyć się dźwigać własne ciało, z tego właśnie powodu wszelkie ćwiczenia z masą własnego ciała, drążki, kółka itp. są nieodłącznym elementem treningów jakie prowadzę.
Wczoraj na moich zajęciach z kettli był Mrówek. Wykorzystałem ten fakt i poprosiłem go aby pokazał moim podopiecznym kilka prostych ćwiczeń... Mrówuś pokazał nam jak wygląda podciąganie jakie wykonują gimnastycy oraz zaprezentował również hollow body position. Wszystkie te elementy oczywiście wcześniej przerabiałem na swoich zajęciach ale nie jestem gimnastykiem dla tego chciałem aby pokazał nam to ktoś, kto ma o tym większe pojęcie. Cieszy mnie fakt, że wiedza którą przekazałem była poprawna i nie nagadałem żadnych głupot. A Mrówkowi oczywiście jeszcze raz dziękuję za pomoc. Smile

Po treningu trochę pogadaliśmy i wspólnie doszliśmy do mało odkrywczego wniosku, że człowiek absolutnie nie powinien się ograniczać. Jak mówi Ido Portal każdy z nas zapłaci za specjalizacje dla tego warto sięgać po różne metody treningowe. Wczoraj okazało się, że gimnastyka i kettle potrafią się w wielu aspektach świetnie uzupełniać... Ale to już temat na zupełnie inną dyskusję.

[Obrazek: logo.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości