Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening klatki piersiowej
#21

Pełna zgoda odnośnie tego co napisałeś. Dodam, że najefektywniej na mięsień piersiowy wpływa wyciskanie w szerokim chwycie a jeszcze lepiej sztangielki. Ale dalej off topujemy Wink
#22

(2014-05-27, 11:34)Michał napisał(a):  
(2014-05-26, 23:06)Newcio napisał(a):  bzdurą są te "wersje" o których mówisz, żaden z powyższych ruchów nie angażują klatki piersiowej jedynie głębokie "dipy" jak je nazywasz mogą rozciągać nieznacznie klatkę piersiową z powodu cofnięcia się łokci w tył ale tylko i wyłącznie przy szerokim chwycie ( szerokie poręcze ) lub ew. szeroko łokcie, ale to jest 1/3 lub nawet 1/5 całej pracy piersiowego.

Newcio, to co piszesz jest bardzo kontrowersyjne. Wszystkie poradniki kulturystyczne wskazują dipy jako ćwiczenie na klatkę. Nawet Delavier umieszcza je w "Modelowaniu sylwetki".
Wlasnie. Poza tym cwiczeniem odwrotnym do dipow jest wyciskanie na laweczce ze skosem ujemnym. To teraz powinno sie powiedziec tym legionom pakerow, ze oni wcale klatki nie robia?
#23

Jugger, nikt nie napisał, że nie robią, tylko że nie robią optymalnie
#24

Powiedź to zawodowym kulturystom Smile
#25

No wlasnie, mam kolege, kilkukrotnego mistrza polski w kultrystyce. Wspomnialem mu to dzisiaj to tylko sie zasmial, ze amatorzy moga sobie myslec co chca.
#26

kulturysta to rozumiem jednak zawodowiec w kulturystyce jak sadze? a kulturystyka to raczej nie sport tylko pokaz specyficznej urody?

kp
PS. Sorry za mala zlosliwosc.
#27

może i być sobie kulturystą mistrzem Polski, ale jak się czyta te bzdury wielkich mistrzów to raczej bym się do tego nie przyznawał, że jest się mistrzem, bo tęgie błędy popełniają. Znając podstawy anatomii nie trzeba być kulturystą, żeby wiedzieć iż wyciskanie leżąc na ławce angażuje tylko 1/3 mięśnia piersiowego, prześledzić trzeba przyczepy i one sugerują jaki odpowiedni ruch wykonać trzeba aby w pełni pracowała klatka piersiowa i nie powodowała dysproporcji aktonów. Skoro taki Twój kolega mądry to zapytaj się czemu na samą klatkę robi się trzy ustawienia kątowe w wyciskaniu sztangi leżąc czym się to od siebie różni i dlaczego nie można złapać wąsko sztangi ? I dlaczego trzeba szeroko ? I zapytaj się co lepsze wyciskanie leżąc czy rozpiętki ? A zresztą, po co ja będę się wdawał w dyskusję skoro jest mistrzem Polski ( pewnie jeszcze sam siebie wytrenował ), a ja tylko nędznym trenerem II klasy w kulturystyce po 2 latach szkolenia i 5 latach studiów

Poza tym to nie jest forum o kulturystyce tylko i gimnastyce, trzeba się w końcu zastanowić czy nie zrobić odrębnego działu, bo ciągle tematy się nakładają i zamiast dyskutować o elementach jak je osiągnąć dywagujemy, które ćwiczenie lepiej rozwija dane mięśnie nie prowadząc do jego funkcjonalności, a ja ciągle przełączam myślenie i gdy widzę ćwiczenie typu dipy, że są dobre na mięśnie klatki, to się pytam po co skoro to nie ma przełożenia na konkretne elementy

PS Robiąc dipy nigdy nie odczuwałem pracy klatki piersiowej, widocznie nie umiem ich robić, skoro bolą mnie tylko tricepsy

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#28

A ja dodam tak, nie ważne czy robisz hspu ,dips, wyciskasz kb czy sztangę i pod jakim kątem, jest to ruch pchający i zawsze będzie angażować klatkę piersiowa i triceps.

PS Klatkę piersiową przy treningu rzadko się czuje , wynika to z tego że jest silniejsza, i wytrzymalsza niż ręce(oczywiście czuje się ją w następnym dniu Wink ) tylko przy siłowym rozciąganiu jak np rozpiętki poczujesz ją solidnie.
#29

silniejsza jak silniejsza, głównie pracuje triceps, a klatka piersiowa jest angażowana w którejś tam kolejności, więc najpierw wymęczysz triceps, gdy klatka nie wykorzysta swojego pełnego potencjału.
#30

no bo rozpiętki to jest ćwiczenie prawidłowe na klatkę piersiową ponieważ mięsień jest rozciągany, a w dipach ta klatka jest nieznacznie rozciągana i dlatego to jest mało warte ćwiczenie, tak samo wyciskając sztangę leżąc, w typowym rozstawie ramion ta klatka nie pracuje. Ba nawet powiem, że dużą pracę przy wyciskaniu wykonuje zębaty przedni !

"Część górna jest antagonistą części środkowej mięśnia czworobocznego pociągając staw ramienny do przodu. Część dolna pociąga bark ku dołowi, a kąt dolny łopatki do przodu i bocznie w kierunku dołu pachowego ustawiając przy tym panewkę stawową łopatki ku górze, co umożliwia podniesienie kończyny górnej powyżej poziomu. Dodatkowo mięsień zębaty dociska łopatkę do ściany klatki piersiowej. Jest pomocniczym mięśniem wdechowym."

Armpower zdecyduj się silniejsza czy wytrzymalsza, bo to dwie skrajne cechy motoryczne. Co znaczy siłowe rozciąganie ? A jakie nie jest siłowe ?

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości