Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening klatki piersiowej
#41

ok, Newcio jesteś trenerem i wierzę ci
teraz już poważne pytanie
jakie ćwiczenia w gimnastyce/kalistenice są najlepsze na rozwój klaty, pomijając wyciąg boczny bo nikt nie ma w domu ani na sali i ciężary

rozpiętki na kółkach? pompki szerokie? co jeszcze
#42

(2014-05-29, 23:31)Bylon napisał(a):  Męczące masz podejście, Newcio. "Jestem TRENEREM GIMNASTYKI I KULTURYSTYKI, nie macie prawa podważać mojego zdania".

Żebyś jeszcze to próbował kontrargumentować wytykając mi błędy myślenia, ale widzę, że nawet nie interesuje Cię anatomia, przyczepy, aktony, po co skoro najlepsze ćwiczenie na plecy to martwy ciąg

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#43

Powiem tak chcecie dowiedzieć się co jest najlepsze na klatkę słuchajcie się Pavla Tsatsouline.
Po drugi czemu rozpiętki nie są najlepszym ćwiczeniem na klatkę bo intensywnie rozciągają mięsień a co za tym idzie mięsień zostaje osłabiony , dlaczego tak się dziej odsyłam do literatury Pavla.


PS Możecie pisać co chcecie ale Pavel jest najbardziej cenionym trenerem na świecie i nie uczy niczego czego nie przetestował na sobie .
#44

(2014-05-29, 23:31)Bylon napisał(a):  Męczące masz podejście, Newcio. "Jestem TRENEREM GIMNASTYKI I KULTURYSTYKI, nie macie prawa podważać mojego zdania".
Tak tez to czuje. Huh
Mowisz Newcio, ze twoj profesor na kulturystyce "zeby zjadl" bo badal 40 lat i pisal, ale czy mial jakies sukcesy?

Z kolei tego mojego kolege , kilkukrotnego mistrza polski, ktory byl nawet na mistrzostwach swiata zbyles, ze nic nie wie i niech sobie gada.

To w koncu kto ma racje, wieloletni teoretyk czy wieloletni praktyk? Wychodzi na to, ze profesorowie wiedza wiecej chociaz nic nie robia niz mistrzowie dziedzin. Wychodzi, ze co tam wie taki Arnold czy inny Dorian Yates, nic nie maja do powiedzenia.
#45

ja zufam profesorowi bez osobistych sukcesow. choc wiem, ze zdarzali sie zawodnicy, ktorym intuicja podpowiadala co maja robic, czasami wyprzedzali "nauke"., wspomina o takich P.T.
I znowu komus sie cos myli (w kontekscie P.Tsatsouline) - czym innym jest bicie rekordow w wyciskaniu lezac, a czyms innym praca nad rozwijaniem wszystkich partii klatki. naprawde to dwie rozne rzeczy.

kp
#46

Armpower - strzał za 100 pkt ilu Pavel ma zawodników ? Kim może się pochwalić w świecie sportu ?
Dodatkowo co to znaczy najlepsze na klatkę ? Jest wiele rodzajów prac mięśniowych i celów stąd niema złotego ćwiczenia które załatwi wszystkiego.
" intensywnie rozciągają mięsień a co za tym idzie mięsień zostaje osłabiony" - to rozciąganie polega na osłabianiu mięśni ? A słyszałeś o zbawiennych wpływach rozciągania czyli o zwiększaniu długości mięśnia czy lepszym jego odżywieniu ukrwieniu po treningu ? Nie widziałem żeby P.T negował w swoich publikacjach rozciąganie...

Jugger - podaj imię nazwisko, Newcio powołał się imiennie.


Pogubiłem się w całym tym temacie, wiem jedno ,że rodzajów ugięć ramion (dipów) jest od groma i w zależności od wykonywania tego ćwiczenia (ułożenie ciała) będziemy mniej lub bardziej angażować poszczególne mięśnie. Dodatkowo z faktu ,że jest to ćwiczenie wielostawowe zawsze uczucie "pieczenia, bólu" będzie pochodzić od mięśni najsłabszych lub tych które najbardziej angażujemy w danym ćwiczeniu.

Ugięcia ramion są dobrym ćwiczeniem rozwijającym górną partię mięśniową i na tym kończą się powiązania z kulturystyką.
#47

Dobry zawodnik ≠ dobry trener.

Ja sam korzystam z książek Tsatsouline'a, bo jego rady się sprawdzają, aczkolwiek określenie, że jest najlepszy/najbardziej ceniony itp jest baaardzo niemiarodajne lub nawet bezsensowne. Każdy trener będzie bardziej ceniony jak wyda parę bestsellerów odnośnie treningów, bo po prostu dotrze do większej ilości odbiorców, ale to nie czyni go od razu najlepszym trenerem - zresztą co to w ogóle znaczy "najlepszy"? Tongue

Trenerzy z klubu, w którym trenowałem wychowali kilku medalistów igrzysk praktycznie od samego początku, a Pavel? :>
#48

(2014-05-29, 23:33)Struc napisał(a):  ok, Newcio jesteś trenerem i wierzę ci
teraz już poważne pytanie
jakie ćwiczenia w gimnastyce/kalistenice są najlepsze na rozwój klaty, pomijając wyciąg boczny bo nikt nie ma w domu ani na sali i ciężary

rozpiętki na kółkach? pompki szerokie? co jeszcze

Struc, jeśli chodzi o ćwiczenia gimnastyczne, to nie do przecenienia są kółka. Zwłaszcza ich odkręcenie w podporze powoduje silny skurcz mięśnia piersiowego. Tak więc podpory, ugięcia ramion z odkręceniem kółek itp. do tego oczywiście rozpiętki i przede wszystkim wszelkie formy rozpięcia (iron cross). A także ... ugięcia ramion na poręczach o ile Twoje ustawienia ciała powoduje, że dobrze rozciągasz klatkę piersiową, czyli albo szerokie poręcze albo pochylenie ciała.

(2014-05-30, 00:25)armpower napisał(a):  PS Możecie pisać co chcecie ale Pavel jest najbardziej cenionym trenerem na świecie i nie uczy niczego czego nie przetestował na sobie .

Z całym szacunkiem ale jakoś kiepsko mu to wyszło, bo imponujących mięśni nie prezentuje. W tym aspekcie Newcio przekonuje mnie bardziej, bo ma zdecydowanie lepszą klatę niż Pavel Big Grin
#49

(2014-05-29, 22:52)Newcio napisał(a):  
(2014-05-29, 22:42)Bylon napisał(a):  Co rozumiesz przez brak ściągania łopatek w tył? Chodzi Ci o to, że to się nazywa retrakcją, czy o to, że czegoś takiego po prostu nie ma? Bo nie bardzo rozumiem.

Ja też nie rozumiem jak można ściągać łopatki w tył, to jak robić opad do tyłu

Czepiasz się, że nie nazwałem tego jak trzeba? tak, retrakcja, teraz możesz spokojnie odpowiedzieć na moje pytanie. Ściąganie łopatek też powoduje większe rozciąganie klatki, co się robi w wyciskaniu w leżeniu i dipach.
#50

(2014-05-30, 07:04)Jugger napisał(a):  
(2014-05-29, 23:31)Bylon napisał(a):  Męczące masz podejście, Newcio. "Jestem TRENEREM GIMNASTYKI I KULTURYSTYKI, nie macie prawa podważać mojego zdania".
Tak tez to czuje. Huh
Mowisz Newcio, ze twoj profesor na kulturystyce "zeby zjadl" bo badal 40 lat i pisal, ale czy mial jakies sukcesy?

Z kolei tego mojego kolege , kilkukrotnego mistrza polski, ktory byl nawet na mistrzostwach swiata zbyles, ze nic nie wie i niech sobie gada.

To w koncu kto ma racje, wieloletni teoretyk czy wieloletni praktyk? Wychodzi na to, ze profesorowie wiedza wiecej chociaz nic nie robia niz mistrzowie dziedzin. Wychodzi, ze co tam wie taki Arnold czy inny Dorian Yates, nic nie maja do powiedzenia.

Jugger, z całym szacunkiem ale Newcio napisał, że Pan Profesor jest mentorem ,,Orzecha". Kto jak kto ale chyba taki znawca sportów siłowych jak Ty wie o kogo chodzi. Zarzucanie takiej osobie, że jest teoretykiem i stawianie przy nim (akurat nie przez Ciebie) Tsatsoulina, to chyba nieporozumienie.

Panowie, o co w ogóle ta cała dyskusja?! Nikt nigdy nie napisał, że ugięcia na poręczach nie działają na klatkę. Poza tym nie ma jednego ,,złotego" ćwiczenia. Nawet każdy kulturysta zaczynając od wyciskania sztangi w leżeniu widzi później dysproporcję poszczególnych aktonów i wprowadza różne ćwiczenia, łącznie ze ściąganiem linek na bramie i rozpiętkami.

Newcio powołał się na wiedzę anatomiczną, uprawnienia (również trenera kulturystyki). Znając go, wiem, że do tematu podchodzi poważnie i uczył się między innymi od Jana Łuki. Jeśli to Was nie przekonuje, to ćwiczcie po swojemu. Nikt nikogo nie zmusza do zmiany nawyków treningowych. Dlaczego za wszelką cenę staracie się udowodnić, że ugięcia ramion i o zgrozo pompki, to najlepsze ćwiczenia na klatkę?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości