Clowning to rodzaj sztuki cyrkowej powstałej w XIX w. Polega na grze aktorskiej, w której aktor przybiera postać clowna, osoby o zazwyczaj śmiesznie wyglądającym i zwracającym uwagę stroju. Gra aktorska, zawierająca głównie wątki komediowe i satyryczne, połączone często z pantomimą, ma na celu rozbawienie i rozweselenie publiczności. Wizerunek clowna kształtował się wraz z rozwojem sztuki cyrkowej i dziś clowni przybierają różne role, odznaczają się specyficznymi umiejętnościami z zakresu iluzji, kuglarstwa czy akrobatyki.
Seminaria szkoleniowe z dziedziny clowningu dają możliwość zdobycia pewnych nietypowych umiejętności, które z powodzeniem można wykorzystać w popkulturze. Głównymi odbiorcami i docelowymi konsumentami tej sztuki są dzieci i młodzież. Czyni to z clowningu atrakcyjną ofertę biznesową na wszelkiego rodzaju imprezach masowych z udziałem dzieci i młodzieży, eventach, bankietach, festynach itp.
Clowning to bardzo szeroka dziedzina rozrywki, zawierająca w sobie wszelkiego rodzaju wyspecjalizowane i sprawdzone narzędzia do tworzenia zabawy i rozśmieszania człowieka.
Potrzeby hedonistyczne towarzyszą każdemu człowiekowi bez względu na jego wiek. Ponadczasowy, unikatowy charakter clowningu sprawia, że również w dzisiejszym świecie jest to bardzo poszukiwane i wysoce cenione rzemiosło.
Nasza grupa clownów składa się z instruktorów i trenerów lub zawodników gimnastyki. Prezentują oni bardzo wysoki poziom sprawności ogólnej oraz systematycznie dokształcają się zawodowo pod okiem aktorów, mimów, kaskaderów i artystów cyrkowych. Takie połączenie pozwoliło nam na stworzenie grupy o unikatowych kompetencjach zawodowych. W trakcie imprez z naszymi clownami staramy się aktywizować publiczność do wzięcia udziału we wspólnej zabawie. Realizujemy również warsztaty, w których udział mogą brać zarówno rodzice, jak i dzieci. W wesołej i przystępnej formie pokazujemy wówczas rodzicom, jak przez zabawę stymulować rozwój fizyczny swojego dziecka, zapobiegać wadom postawy, poprawiać koordynację ruchową, zmysł równowagi i wszystkie funkcje motoryczne.
Eventy związane z clowningiem możemy przeprowadzać również w oparciu o infrastrukturę klienta (np. na placach zabaw).