Zajęcia

Zapraszamy małych i dużych na zajęcia z gimnastyki sportowej dla wszystkich.


Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt :
kontakt@gimnastycy.pl
lub telefonicznie :
Jacek Osman +48 602 237 139
Bartłomiej Kaźmierski +48 507 546 071

Zajęcia grupy podstawowej odbywają się przy ulicy Mielczarskiego 51

Zajęcia grupy zaawansowanej odbywają się przy ulicy Zagnańskiej 71


Gimnastyka sportowa mężczyzn – IO Londyn 2012 – powtórki

Ponieważ pogoda zaczyna się robić typowo jesienna, coraz szybciej robi się ciemno i coraz więcej czasu zostaje nam wieczorem, przygotowaliśmy w jednym miejscu kilka godzin olimpijskich emocji. Kto oglądał turniej podczas trwania igrzysk, na pewno chętnie oglądnie jeszcze raz, kto nie oglądał, lub oglądał tylko część, gorąco polecamy nadrobić zaległości.Zachęcamy jeszcze z jednego powodu, jest to świetny materiał szkoleniowy, a jest co oglądać i czego się uczyć 🙂

Część I – Gimnastyka sportowa mężczyzn

(Pod każdym klipem umieszczony jest link do kanału na YouTube, jeżeli wideo nie będzie działać bezpośrednio ze strony.)

Finały mężczyzn – wielobój drużynowy

http://www.youtube.com/watch?v=6W0HCqIgm6Y

 

Finały mężczyzn – wielobój indywidualny

http://www.youtube.com/watch?v=gZ3vBnIClWo

 

Finały przyrządów – mężczyźni – Kółka

http://www.youtube.com/watch?v=2407_uPHpIk

 

Finały przyrządów – mężczyźni – Skok

http://www.youtube.com/watch?v=Nkd39-BwXto

 

Finały przyrządów – mężczyźni – Ćwiczenia wolne

http://www.youtube.com/watch?v=6cnxMhaqzJ8

 

Finały przyrządów – mężczyźni – Koń z łękami

http://www.youtube.com/watch?v=p50wC4Ut5CE

 

Finały przyrządów – mężczyźni – Drążek

http://www.youtube.com/watch?v=I0TM2sOnvyI

 

Finały przyrządów – mężczyźni – Poręcze

http://www.youtube.com/watch?v=8BxRnYluweo

 


Finały drużynowe mężczyzn – Tokio 2011 – klasyfikacja końcowa

Finałowe zestawienie wieloboju drużynowego gimnastyki sportowej mężczyzn – Tokio 2011.

Chiny po raz 10 mistrzem świata.

  1. Chiny – 275.161
  2. Japonia – 273.093
  3. USA – 273.083
  4. Rosja – 269.045
  5. Ukraina – 264.102
  6. Niemcy – 263.926
  7. Korea – 260.393
  8. Rumunia – 245.175

3 pierwsze miejsca raczej nie dziwią, ale Japonia przed USA jest tylko o 0.01 punktu! Pech dla Amerykanów i przysłowiowy „fuks” Japończyków.

Zaskoczeniem może natomiast być miejsce Niemców i Korei. Nie najlepszy wynik jak na te państwa.


Finały drużynowe mężczyzn – Tokio 2011 – R5

Po 5 rotacji następująca klasyfikacja:

  1. Chiny – 229.595
  2. Japonia – 228.986
  3. Rosja – 227.079
  4. USA – 226.818
  5. Ukraina – 220.136
  6. Niemcy – 219.527
  7. Korea – 218.427
  8. Rumunia – 202.710

Finały drużynowe mężczyzn – Tokio 2011 – R4

Po 4 rotacji następująca klasyfikacja:

  1. Japonia – 182.787
  2. Rosja – 182.713
  3. Chiny – 182.362
  4. USA – 181.219
  5. Ukraina – 177.571
  6. Korea – 176.495
  7. Niemcy – 173.762
  8. Rumunia – 159.770

Finały drużynowe mężczyzn – Tokio 2011

Po 2 rotacji następująca klasyfikacja:

  1. Rosja – 93.356
  2. Korea – 90.798
  3. USA – 89.889
  4. Ukraina – 89.148
  5. Japonia – 88.788
  6. Chiny – 88.731
  7. Niemcy – 83.864
  8. Rumunia – 75.097

Wyniki kwalifikacji mężczyzn – klasyfikacja generalna

Klasyfikacja generalna kwalifikacji mężczyzn:

  1. Japonia – 364.291
  2. USA – 361.583
  3. Chiny – 359.126
  4. Niemcy – 354.132
  5. Rosja – 353.725
  6. Korea – 351.331
  7. Rumunia – 350.900
  8. Ukraina – 350.434
  9. Francja – 349.818
  10. Wielka Brytania – 348.742
  11. Hiszpania – 348.725
  12. Kanada – 347.076
  13. Brazylia – 346.626
  14. Puerto Rico – 344.460
  15. Włochy – 343.642
  16. Białoruś – 342.757
  17. Szwajcaria – 340.646
  18. Australia – 339.574
  19. Holandia – 336.077
  20. Portugalia – 334.352
  21. Węgry – 332.401
  22. Uzbekistan – 331.724
  23. Kolumbia – 331.659
  24. Kazachstan – 326.457

Kwalifikacje indywidualne – klasyfikacja końcowa:

  1. Uchimura JPN 92.256
  2. Orozco USA 90.532
  3. Leyva USA 89.848 
  4. Yamamuro JPN 89.765
  5. Horton USA 89.689
  6. Purvis GBR 89.132
  7. Boy GER 88.697
  8. Garibov RUS 88.664
  9. Kuksenkov UKR 88.648
  10. Nguyen GER 88.464
  11. Martinez ESP 88.306
  12. Tommasone FRA 88.231
  13. Rivera PUR 87.831
  14. Koczi ROU 87.732
  15. Fokin UZB 87.698
  16. Belyavskiy RUS 87.632
  17. Kim S. KOR 87.630
  18. Teng CHN 87.599
  19. Hambuchen GER 87.507
  20. Kim M. KOR 87.399

46. Kulesza POL 84.457
208. Kierzkowski POL 52.965 (Adam nie startował na 2 przyrządach)

Totalne zaskoczenie! Chiny dopiero  na 3 miejscu!

 


Kwalifikacje mężczyzn – przyrządy / dzień 2

Poniżej zestawienie w obecnej klasyfikacji po 3 rzucie drugiego dnia kwalifikacji (finałowe ósemki)

Ćwiczenia wolne (FX):

  1. Dragulescu ROU 15.566
  2. Shatilov ISR 15.500
  3. Hypolito BRA 15.500
  4. Uchimura JPN 15.466
  5. Legendre USA 15.433
  6. Gonzales CHI 15.400
  7. Koczi ROU 15.400
  8. Dalton USA 15.366

83. Łyszczarz POL 13.933
133. Kulesza POL 13.300
164. Kierzkowski POL 12.733

Koń z łękami (PH):

  1. Berki HUN 15.866
  2. Smith GBR 15.600
  3. Sellathurai AUS 15.566
  4. Bertoncelj SLO 15.500
  5. Uchimura JPN 15.433
  6. Tommasone FRA 15.300
  7. Hidvegi HUN 15.266
  8. Naddour USA 15.233

102. Kulesza POL 12.991

Kółka (SR):

  1. Nabarrete BRA 15.533
  2. Yamamuro JPN 15.533
  3. Van Gelder NED 15.383
  4. Horton USA 15.366
  5. Morandi ITA 15.366
  6. Carmona VEN 15.333
  7. Uchimura JPN 15.233
  8. Tanaka Y. JPN 15.158 (nie kwalifikuje jako 3 Japończyk)
  9. Ablyazin RUS 15.133

103. Łyszczarz POL 13.533
106. Kulesza POL 13.500

Skok (VT):

  1. Bouhail FRA 16.620
  2. Okiguchi JPN 16.349
  3. Dragulescu ROM 16.333
  4. Shek HKG 16.237
  5. Golotsutskov RUS 16.233
  6. Wammes NED 16.166
  7. Ablyazin RUS 16.145
  8. Ha Thanh VIE 16.133

21. Łyszczarz POL 15.300

Poręcze (PB):

  1. Cucherat FRA 15.433
  2. Uchimura JPN 15.391
  3. Berbecar ROU 15.366
  4. Leyva USA 15.366
  5. Tanaka K. JPN 15.366
  6. Tsolakidis GRE 15.300
  7. Boy GER 15.233
  8. Tanaka Y. JPN 15.136 (nie kwalifikuje jako 3 Japończyk)
  9. Fokin UZB 15.166
  10. Kierzkowski POL 15.166

28. Kulesza POL 14.600

Drążek (HB):

  1. Tanaka Y. JPN 15.600
  2. Uchimura JPN 15.533
  3. Hambuchen GER 15.500
  4. Orozco USA 15.266
  5. Boy GER 15.266
  6. Zonderland NED 15.133
  7. Horton USA 15.066
  8. Moznik CRO 14.933

13. Kulesza POL 14.566
146 Kierzkowski POL 11.566

Rosja trochę poprzesuwała stawkę, ale nie tak jak można by się spodziewać. Drążek i poręcze bez zmian w stosunku do 2 rzutu. Sellathurai w finale konia z łękami, ale można się tego było spodziewać. Występ Australii przeciętny jak na razie.

 


Wyniki kwalifikacji mężczyzn z dnia 10.10.2011 r.

Wyniki 3 rzutu kwalifikacji mężczyzn. Obecna punktacja drużynowo:

  1. Japonia – 364.291
  2. USA – 361.583
  3. Niemcy – 354.132
  4. Rosja – 353.725
  5. Rumunia – 350.900
  6. Ukraina – 350.434
  7. Francja – 349.818
  8. Wielka Brytania – 348.742
  9. Hiszpania – 348.725
  10. Kanada – 347.076
  11. Brazylia – 346.626
  12. Puerto Rico – 344.460
  13. Włochy – 343.642
  14. Szwajcaria – 340.646
  15. Australia – 339.574
  16. Holandia – 336.077
  17. Portugalia – 334.352
  18. Węgry – 332.401
  19. Uzbekistan – 331.724
  20. Kolumbia – 331.659
  21. Kazachstan – 326.457

Kwalifikacje indywidualne po drugim dniu wyglądają następująco:

  1. Uchimura JPN 92.256
  2. Orozco USA 90.532
  3. Leyva USA 89.848 
  4. Yamamuro JPN 89.765
  5. Horton USA 89.689
  6. Purvis GBR 89.132
  7. Boy GER 88.697
  8. Garibov RUS 88.664
  9. Kuksenkov UKR 88.648
  10. Nguyen GER 88.464
  11. Martinez ESP 88.306
  12. Tommasone FRA 88.231
  13. Rivera PUR 87.831
  14. Koczi ROU 87.732
  15. Fokin UZB 87.698
  16. Belyavskiy RUS 87.632
  17. Hambuchen GER 87.507
  18. Dragulescu ROU 87.032
  19. Shatilov ISR 86.732
  20. Gonzalez CHI 86.665

42. Kulesza POL 84.457
181. Kierzkowski POL 52.965 (Adam nie startował na 2 przyrządach)

Rosja nieźle… zabrakło trochę szczęścia i 0.4 pkt żeby wskoczyć przed Niemcy, ale może to strategia na kwalifikacje, w finałach są na pewno.

 


Kwalifikacje mężczyzn – przyrządy / dzień 2

Poniżej zestawienie w obecnej klasyfikacji po 2 rzucie drugiego dnia kwalifikacji (finałowe ósemki)

Ćwiczenia wolne (FX):

  1. Dragulescu ROU 15.566
  2. Hypolito BRA 15.500
  3. Uchimura JPN 15.466
  4. Legendre USA 15.433
  5. Gonzales CHI 15.400
  6. Koczi ROU 15.400
  7. Dalton USA 15.366
  8. Kosmidis GRE 15.366

70. Łyszczarz POL 13.933
114. Kulesza POL 13.300
143. Kierzkowski POL 12.733

Koń z łękami (PH):

  1. Berki HUN 15.866
  2. Smith GBR 15.600
  3. Bertoncelj SLO 15.500
  4. Uchimura JPN 15.433
  5. Tommasone FRA 15.300
  6. Hidvegi HUN 15.266
  7. Naddour USA 15.233
  8. Truyens BEL 15.233

89. Kulesza POL 12.991

Kółka (SR):

  1. Nabarrete BRA 15.533
  2. Yamamuro JPN 15.533
  3. Van Gelder NED 15.383
  4. Horton USA 15.366
  5. Morandi ITA 15.366
  6. Carmona VEN 15.333
  7. Uchimura JPN 15.233
  8. Tanaka Y. JPN 15.158 (nie kwalifikuje jako 3 Japończyk)
  9. Tanaka K. JPN 15.033 (nie kwalifikuje jako 4 Japończyk)
  10. Orozco USA 15.033

92. Łyszczarz POL 13.533
94. Kulesza POL 13.500

Skok (VT):

  1. Bouhail FRA 16.620
  2. Okiguchi JPN 16.349
  3. Dragulescu ROM 16.333
  4. Shek HKG 16.237
  5. Wammes NED 16.166
  6. Ha Thanh VIE 16.133
  7. Hypolito BRA 16.087
  8. Koczi ROM 16.033

19. Łyszczarz POL 15.300

Poręcze (PB):

  1. Cucherat FRA 15.433
  2. Uchimura JPN 15.391
  3. Berbecar ROU 15.366
  4. Leyva USA 15.366
  5. Tanaka K. JPN 15.366
  6. Tsolakidis GRE 15.300
  7. Boy GER 15.233
  8. Tanaka Y. JPN 15.136 (nie kwalifikuje jako 3 Japończyk)
  9. Fokin UZB 15.166
  10. Kierzkowski POL 15.166

28. Kulesza POL 14.600

Drążek (HB):

  1. Tanaka Y. JPN 15.600
  2. Uchimura JPN 15.533
  3. Hambuchen GER 15.500
  4. Orozco USA 15.266
  5. Boy GER 15.266
  6. Zonderland NED 15.133
  7. Horton USA 15.066
  8. Moznik CRO 14.933

13. Kulesza POL 14.566
146 Kierzkowski POL 11.566

Mało zmian. Polacy nieźle.