Zapraszamy na drugi w tym roku kurs grupy instruktorskiej 2015 który odbędzie się: 28.02.2015 – 11:00 – 19:00 – W Pałacu Młodzieży w Katowicach przy ulicy Mikołowskiej 26

Nigdy nie trenowałem gimnastyki, jestem początkujący czy mogę wziąć udział w kursie ?

Tak oczywiście ! Nasz kurs jest kierowany do osób które chcą rozpocząć swoją przygodę z gimnastyką a nie tylko dla instruktorów. Oczywiście instruktorzy jako osoby doświadczone z pewnością znajdą sporo nowinek które poszerzą ich umiejętności z zakresu treningu gimnastyki.

Jakie są wymagane umiejętności, sprawność, warunki fizyczne?

Dla nas najważniejszym faktem jest chęć zmiany samego siebie, dlatego wymagamy od uczestników nie umiejętności a dużej dawki dobrego humoru i chęci do nauki.

Dlaczego akurat Gimnastyka Sportowa i Gimnastycy.pl ?

Najważniejszą częścią naszego kursu jest zrozumienie ,że gimnastyka nie jest trudna. Rozbudowana metodyka, wszechstronny rozwój całego ciała, system asekuracji, profesjonalna kadra i w końcu wyposażenie sali. Pozwalają nam na przeprowadzanie szkoleń na najwyższym poziomie, zapewniając przy tym wysoki poziom komfortu psychicznego i bezpieczeństwa.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie z zakresu treningu na koniu z łękami?

Najważniejszym faktem jest wszechstronność tego przyrządu, pozwalająca na rozwinięcie wszystkich zdolności koordynacyjnych zaczynając od sprzężania ruchów, orientacja czasowo przestrzennej, rytmizacja ruchów kończąc na dostosowaniu motorycznym. Utrzymywanie poprawnej sylwetki w trakcie ponad 1min układu powoduje potężny zastrzyk siłowo/wytrzymałościowy dla naszych mięśni. Wyobraźcie sobie ,że gimnastyk musi przez ponad 60 sekund utrzymywać swoje ciało cały czas w „powietrzu” nad przyrządem poruszając się tylko na rękach, dodatkowo trzymając cały czas poprawną sylwetkę. Koń z łękami jest niedocenionym przyrządem i unikanym przez zawodników, z powodu „trudności” w cale nie musi tak być !! Przyjedźcie i przekonajcie się sami ,że koń z łękami nie gryzie, może czasami kopie Wink. (więcej na temat koordynacji : http://gimnastycy.pl/forum/watek-koordynacja )

Prowadzącym będzie: Michał Bogus
Młody trener z olbrzymim zapałem i pasają do gimnastyki, prowadzący trzech znakomicie zapowiadających się zawodników którzy odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Po ostatnim kursie z trenerem Michałem mogę z całą pewnością stwierdzić ,że poziom merytoryczny kursu będzie bardzo wysoki !

Temat zajęć : Systematyka ćwiczeń na koniu z łękami
-Ćwiczenia na koniu z łękami
*Podpory (Systematyka ćwiczeń pomocniczych do konia z łękami)
*Przemachy (Ćwiczenia pomocnicze i techniczne do przemachów)
*Nożyce (Zestaw ćwiczeń rozciągających i technicznych pozwalających na opanowanie nożyc)
*Koła (Kompletny zestaw ćwiczeń pomocniczych i technicznych, które przygotują nas do treningu na grzybku a na koniu z łękami kończąc)
*Ćwiczenia siłowe i rozciągające wykorzystywane w gimnastyce ( Ćwiczenia ogólnorozwojowe z zakresu siły i gibkości które przygotują nasze ciało do treningów gimnastycznych)

Sprawy organizacyjne:
Przychodzimy 15min przed rozpoczęciem kursu w celu uregulowania płatności i przebrania się w strój sportowy (krótkie spodenki, białe skarpetki, koszulka).
Dla osób biorących udział w kursie zostanie wydany certyfikat potwierdzający uczestnictwo w zajęciach.

Osoby chętne do wzięcia udziału w kursie prosimy o wysłanie zgłoszenia zawierającego imię nazwisko, numer telefonu z dopiskiem „Grupa Instruktorska Katowice2015” na adres gimnastycy.pl@gmail.com

Koszt 150 zł do zapłacenia na miejscu.
Koszt 100zł* do zapłacenia na miejscu.
Wszelkie pytania prosimy zamieszczać w tym wątku
*Cena promocyjna dla osób posiadających certyfikat uczestnictwa z wcześniejszych części kursu.

X