– Witaj Tomku, czym dla Ciebie jest gimnastyka?

– Bez wątpienia jest największym odkryciem roku 2013

– Czy to oznacza, że to Twój pierwszy kontakt z tym sportem?

– W pewnym sensie tak się czuje. Od czasu, gdy jako dziecko trenowałem w sekcji gimnastycznej minęło wiele lat i mnóstwo rzeczy zapomniałem, więc czuję się jakbym odkrywał tę dyscyplinę na nowo.

– Możesz powiedzieć coś o Twojej aktywności fizycznej?

– Tak. Z zawodu jestem finansistą, więc dla mnie sport, to przede wszystkim sposób na rozładowanie stresu. Uwielbiam być w ruchu i przez te wszystkie lata byłem aktywny, w efekcie czego jestem dość sprawnym fizycznie pięćdziesięciolatkiem. Przede wszystkim był to fitness, jednak po wielu latach te treningi zaczęły mnie nużyć. Wtedy właśnie pojawił się Crossfit, który wniósł powiew świeżości. Na skutek zetknięcia się z ta formą ruchu spróbowałem swoich pierwszych muscle upów na drążku a następnie na kółkach. Poczułem, że to jest to.

– Nie pozostałeś jednak przy Crossficie?

– Cóż, on był pewnym katalizatorem który przywołał wspomnienia lat dziecięcych. Gimnastykę pamiętałem jako sport pełny gracji, doskonały technicznie. W porównaniu z nim Crossfit był trochę gruboskórny ;)

– Na ile metodyka gimnastyczna zmieniła Twoje podejście do sprawności fizycznej?

– Cóż, już pierwsze spotkanie z Tobą pozbawiło mnie złudzeń. Wydawało mi się, że jestem ponad przeciętnie sprawnym fizycznie facetem, który potrafi 30 razy podciągnąć się na drążku. Twoje uwagi odnośnie techniki spowodowały, że ta liczba od razu spadła do 10 :D Cudownym doświadczeniem był dla mnie również trening w sekcji u Adama Kalmana. zobaczyłem tam, jak wszechstronnym narzędziem może być gimnastyka i jakie możliwości rozwoju ona daje.

– Jak zamierzasz kształtować rozwój Wrocławskiej sekcji?

– Chciałbym, by było to miejsce rozwoju dla każdego, niezależnie od poziomu jego sprawności fizycznej, czy wieku. Korzystając z olbrzymiego doświadczenia trenerów których udało mi się zaangażować w ten projekt chcę, by każdy uczestnik zajęć czuł, że jest prowadzony praktycznie indywidualnie, co dla mnie oznacza, że pomimo sporej ilości osób biorących udział w zajęciach trener ma czas dla każdego i dobiera metody treningowe uwzględniając poziom sprawności fizycznej, wiek, rozwój cech motorycznych itp. konkretnego uczestnika.

– Kiedy sekcja rozpoczyna swoją działalność?

– W sobotę 18 stycznia o godz. 13.00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu :) Serdecznie zapraszam na ten pierwszy trening wszystkich zainteresowanych. W razie pytań organizacyjnych proszę o kontakt pod nr tel. 606 465 191.

– Bardzo dziękuję za rozmowę.

– Cała przyjemność po mojej stronie :)

,Tomaszmuscle up

X